Грудень 27, 2011 0 1608 Переглядів

На Рівненщині служителі ЦХВЄ здобувають біблійну освіту

«За радянських часів служителі не мали змоги навчатися, а після розпаду – постала кричуща потреба у здобутті базового рівня біблійної освіти, – говорить завідувач відділу освіти від ЦХВЄУ Віктор Вознюк. – З’явилися нові виклики суспільства, накопичилося багато питань, яких досі ніхто не торкався. Приміром, усвідомленою є необхідність у грунтовному вивченні богословських аспектів Слова Божого. Так, раніше вчення велося на більш поверховому рівні без грунтовного тлумачення, що і породжувало суперечності у догоматиці. Нині поставлена ціль – надати служителям теоретичну базу богословських предметів і більш глибинно розкрити догматику євангельського вчення».
Щоб навчання було ефективним, Рівненську область поділили на 4 регіони із центрами у кожному. Так, у Рівному навчалися служителі із Рівненського, Костопільського, Березнівського, Корецького, Гощанського, Острозького, Здолбунівського районів, у Дубно – з Дубенського, Радивилівського, Млинівського і Демидівського, у с. Чемерне зібралися служителі із Рокитнівського, Сарненського і Володимирецького районів.
Навчальний день поділений на 2 частини – до обіду і після обіду. Впродовж дня викладається 2 предмети, після яких присутні мають змогу проаналізувати почуте у форматі запитань-відповідей.
 До викладацького складу увійшли Віктор Боришкевич, єпископ ЦХВЄ Рівненщини, Петро Музичук, завідувач відділу освіти у ЦХВЄ Рівненщини, Віктор Вознюк, завідувач відділу освіти від ЦХВЄУ, Олександр Попчук, відповідальний за відділ благовістя від ЦХВЄУ, Олександр Трохимчук та Володимир Бричка, єпископ ЦХВЄ Житомирщини. Навчальна програма поєднала такі базові предмети, як: лідерство та управління фінансами, бібліологія та сотеріологія, гомілетика та управління церквою, апологетика та герменевтика, харматологія і антропологія, пневматологія та благовістя, еклізіологія та есхатологія, консультування і душеопікунство.
     5 листопада 2011 року стартував другий блок експрес-навчання, яке проходитиме впродовж 4 суботніх днів листопада. У середньому біблійну освіту здобувають близько 300 служителів області, хоча організатори біблійних курсів очікують збільшення кількості тих, хто прагне поглибити свої знання.
«Якщо раніше здобуття освіти не було таким важливим, то нині це питання гостро постало перед церквою, – зауважує Петро Музичук. – Існує багато питань щодо управління церквою, які без належного богословського рівня тяжко вирішити, тому на цей виклик часу відреагували навіть служителі старшого віку». На Рівненщині навчальні курси проводилися за підтримки та сприяння обласної канцелярії. «Я дякую єпископу ЦХВЄ Рівненщини Віктору Боришкевичу за його розуміння та допомогу, – відзначає Віктор Вознюк. – Дякую служителям за те, що відгукнулися і усвідомили актуальність здобуття біблійних знань. Також хочу висловити свою подяку і завідувачу відділом освіти від ЦХВЄ Рівненщини Петру Музичуку за його безпосередню участь та організацію навчального процесу». 
Подібні експрес-навчання проводяться при церквах християн віри євангельської у кожній області. Так, у Чернівецькій області на Пресвітерській обласній раді було прийнято рішення про те, що здобуття богословської освіти є однією із умов провадження служіння у церкві. Щоправда, дана постанова не стосується старшого покоління служителів. Очікується, що така тенденція стане початком хороших змін і згодом принесе свої плоди.

Попередня Лист подяки братству ЦХВЄУ
Наступна "Ціль - варта життя"

Вам також може сподобатися

Новини регіонів

Результати дослідження «Інтеграція молодої людини у християнську спільноту»

Молодіжна конференція східного регіону відбулась на прикінці березня 2011 року, під час якої організаторами було проведено анкетування серед молоді. Анкети заповнили 443 учасники.

Результати дослідження виявились наступними:

Новини братерства

Старший пресвітер Кіровоградського обласного об’єднання відвідав віддалені церкви області

Квітень-травень в розкладі старшого пресвітера Кіровоградського обласного об’єднання Анатолія Філіпенка 

Новини братерства

У Полтаві віряни різних євангельських церков разом молилися за Україну

Увечері, 3 листопада в Домі молитви полтавської церкви «Нове життя»