Квітень 11, 2017 0 2356 Переглядів

Старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко зустрівся з Уляною Супрун та підтримав концепцію реформ у медицині

    В п’ятницю, 7 квітня 2017 року Уляна Супрун, в. о. міністра охорони здоров’я України та радник Міністра Станіслав Грещишин відвідали Головний офіс ЦХВЄУ. Метою майже  двохгодинної розмови зі старшим єпископом Михайлом Паночком було заручитися підтримкою церков у боротьбі з корупцією у медичній сфері.

    Старший єпископ висловив підтримку щодо реформ, які пропонує команда нового керівника МОЗ.  Він зауважив: «Наше дуже велике бажання щоби Україна воскресла, щоб люди найперше зверталися до Бога, адже покаяння – це зміна думок, оновлення мислення та здоров’я… Давайте лікувати суспільство разом, кожен в своїй сфері».

    За словами пані Супрун, зламати корупційну систему в Україні, принаймні у медичній сфері, можна, але для цього потрібна цілковита підтримка суспільства: «Стара система бореться проти змін і дуже багато дезінформації  видає… То ми звертаємося до церков, як до суспільних інституції, які мають найвищий рівень довіри у суспільстві, щоб вони допомогли нам донести правду людям», – підкреслила пані Уляна.

    За її словами, нова команда у МОЗ змушена вдаватися до нетрадиційних джерел, щоб донести інформацію до людей, адже традиційні джерела – телебачення та преса –  на жаль, не дуже підтримують такі зміни, оскільки вони залежні від корупційних потоків, які були при старій системі.

    «Ми бачимо зміни, які втілюємо, як продовження Революції гідності. Зараз ні пацієнти, ні медпрацівники не відчувають своєї гідності: лікарі дивляться на людей як на гаманець, а люди не мають поваги до лікарів. Сама система неправильна… ми зараз фінансуємо заклади охорони здоров’я, але не фінансуємо допомогу пацієнту. Зміна системи фінансування поставить все з голови на ноги», –  переконує пані Супрун.

    Реформа передбачає, замість того, щоб утримувати заклади охорони здоров’я, почати  оплачувати послуги. «Якщо я, як пацієнт, іду в ту лікарню, то і кошти ідуть в ту лікарню, якщо я іду в іншу лікарню, то і кошти йдуть за мною…» – пояснює вона.

    На первинній ланці, передбачається, що держава буде оплачувати кожному сімейному лікареві або педіатру помісячно за кожного пацієнта, якого він опікував протягом року. Тобто на первинній ланці пацієнт не має нічого платити, бо держава платить за нього лікарю. Коли ж пацієнт захворів і мусить піти до вузькопрофільного спеціаліста або лягти у лікарню – це вже вторинна ланка, – тут існуватиме співоплата. Однак буде чітка стандартизація: лікар і пацієнт будуть розуміти – це коштує стільки-то, а це стільки-то. Людина йтиме в лікарню без відчуття, що їй не знати що, чекати: учора заплатила тисячу, а завтра за цю ж маніпуляцію лікар запросить п’ять тисяч…

    Михайло Степанович також висловив зацікавленість щодо поширення правдивої інформації про медичну реформу між віруючими. Крім того він, як Головуючий у  Всеукраїнської раді церков і релігійних організацій, висловив готовність розглядати  та публічно підтримувати законопроекти МОЗ, які будуть розглядатися у парламенті, надіславши у комітети ВР відповідні листи.

Попередня «У цьому році ми оголошуємо другий набір на докторантуру» – президент ЄТС Василь Войтович
Наступна З Днем світлого Воскресіння нашого Спасителя і Господа Ісуса Христа. Христос воскрес!!!

Вам також може сподобатися

Новини братерства

На Волині дорослі й діти докладають рук і серця, щоб допомогти людям, які постраждали внаслідок війни

Церква «Віфанія» міста Луцька разом з іншими п’ятидесятницькими церквами, долучилася

Новини братерства

У селищі Арбузинка, що на Миколаївщині, приміщення колишнього кафе реконструювали під Дім молитви

Більше року велись будівничі і ремонтні роботи, щоб колишнє приміщення

Новини братерства

Михайло Паночко на молитовному віче у Херсоні (ВІДЕО)

Молитва за мир в Україні об’єднала християн різних конфесій у всіх областях нашої держави. 30 березня до віруючих, які вийшли на центральну площу Херсона приєднався старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко. Він звернувся.