Березень 24, 2021 14 1517 Переглядів

«Ми націлюємо дітей і молодь з порушеннями слуху здобувати знання, що допоможуть у житті» –  засновники фонду «Кольори тиші»

Благодійний фонд «Кольори тиші» був заснований на Івано-Франківщині сім’єю Романа та Ірини Мельничуків у 2019 році. Спільно з волонтерами, вони плідно займаються соціалізацією, просвітницькою роботою та поширенням Євангелії серед людей з порушеннями слуху. Про специфіку цього  служіння та про діяльність фонду розповідає сім’я Мельничуків в інтерв’ю нашому кореспонденту Оксані Сухарині.

–  Розкажіть, хто або що надихнуло вас вивчати жестову мову?

Ірина: В одному з християнських таборів я познайомилась із людьми з порушеннями слуху, які спілкувались жестовою мовою. Це було фантастично! З дитинства я займалась народними танцями, де рухи тіла є специфічною та унікальною мовою, що передає всі аспекти людського буття, тому спілкування за допомогою рук здалося мені чимось неймовірним. Служіння людям з порушенням слуху для нас є особливим та знаковим через те, що саме в цьому служінні утворилася наша сім’я. Ми проживали в різних містах Івано-Франківщини, а познайомилися на курсах жестової мови в обласному центрі.

Роман: Переконаний, що нашу увагу на служіння людям з порушеннями слуху звернув Сам Господь.  Як написано: «Бо то Бог викликає в вас і хотіння, і чин за доброю волею Своєю»  (Фил. 2:13). Адже у наших родинах немає людей з інвалідністю.

– А чому вирішили створити благодійний фонд?

Роман: Ідея створення організації «Кольори тиші» визрівала декілька років. Ми були волонтерами у багатьох  благодійних проєктах, і часто стикалися з байдужістю та небажанням людей зрозуміти і прийняти соціально незахищені верстви населення. Весь цей досвід і переживання наштовхнули нас на ідею створення фонду, мета якого, наскільки це в нашій силі, змінювати суспільство.

– Які саме завдання стоять перед вашою командою?

Ірина: Це поширення Доброї Звістки серед осіб з порушеннями слуху. Ми організовуємо дозвілля, туристичний відпочинок, створили біржу праці для людей з порушеннями слуху.  Надаємо інформаційну допомогу членам родин. А також регулярно проводимо майстер-класи, тренінги, практичні заняття з розвитку лідерських якостей та фінансової грамотності, соціальної комунікації та побутових навичок. Щиро надіємося, що отримані знання  стануть  хорошою базою для наших підопічних та допоможуть їм стати більш впевненими у своїх можливостях і  брати активну участь у суспільному житті. Дуже дякуємо Богу, що маємо декількох постійних людей, які на волонтерських засадах допомагають розвивати служіння.

– Які інструменти використовуєте для цього?

Роман:  Основний акцент – це живе спілкування, показати власним прикладом, що Бог живий і діючий. Кожного місяця, при можливості (карантин вносить свої корективи), ми відвідуємо дітей у спеціалізованих школах, стараємося організувати активний відпочинок для дітей з порушенням слуху – це може бути ковзанка або велопрогулянка, екскурсія чи зустріч зустріч із дорослими, що також мають порушення слуху, але які досягли чогось у житті. Щороку організовуємо по 2-3 табори для дітей і молоді з порушенням слуху.

Розкажіть, де і як проводите ці табори, кого запрошуєте у якості спікерів?

Ірина: З Божої милості маємо можливість проводити такі табори в будь-якому куточку України, за винятком тимчасово окупованих територій. З моменту заснування Фонду восени 2019 року, провели табори у Карпатах, на березі Азовського моря, поблизу Львова та Києва. Маємо не лише велику кількість світлин, а й гарні засвідчення Божої дії серед підопічних.

Роман: Наша аудиторія – це діти та молодь з порушеннями слуху. Для кожного табору ми розробили аутентичні програми з урахуванням не лише психолого-фізіологічних особливостей, а й з акцентом на ключові християнські цінності. Діти та їхні родини були дуже задоволені роботою команди і самі активно брали участь у виконанні посильних завдань.

Ірина:  Щодо спікерів, то запрошуємо людей різних професій, аби мотивувати молодь з порушеннями слуху до саморозвитку, зміцнення життєвої позиції. Також шукаємо  спікерів-християн, зрілих віруючих, які є носіями жестової мови.

– Скільки людей, зазвичай, відвідують заходи, які проводите?

Ірина: Наше гасло: «Не кількість, а якість!» З досвіду знаємо, що найкраща кількість учасників проєкту – 20-30 осіб. Адже  тоді є можливість приділити більше уваги кожному. Звичайно, щоб охопити всіх охочих, потрібно проводити більшу кількість зустрічей. Дякуючи Богу і небайдужим людям, поки маємо таку можливість.

– З якими труднощами найчастіше стикаєтеся під час підготовки до таборів?

Роман: Мабуть, як і більшість волонтерських організацій, залучення коштів і людського ресурсу є завжди актуальними питаннями. Щиро просимо Бога про вирішення наших питань та потреб і можемо з певністю сказати: «Бог чує і допомагає!» Найбільша трудність наразі це карантинні обмеження.

– Хто та як підтримує життєдіяльність фонду?

Ірина: На даному етапі нас активно підтримують місцеві церкви, також маємо деяку підтримку від місцевого підприємця, співпрацюємо з Прикарпатською асоціацією ветеранів Афганістану та АТО. Важливо мати підтримку партнерів не лише у вигляді фінансів, хоча це необхідно, а й для обміну досвідом. Тому відкриті для співпраці і сподіваємося, що при Божій допомозі, зможемо бути гідними партнерами.

– Згадайте хоча б один випадок з життя табору, який вас найбільше вразив.

Ірина: У нас, що не захід, то купа вражень (обоє сміються). До прикладу, на останньому проєкті, у лютому цього року, ми організовували Християнський молодіжний кемпінг поблизу Львова. Серед учасників була дівчина, яка виконала силу-силенну бюрократичних процедур та дотримувалась суворих карантинних вимог, щоб тільки бути учасницею  цього проєкту. Такі приклади надихають.

– Що мотивує вас працювати у цій сфері?

Роман: Найбільше вражає унікальність цих дітей, їх життєрадісність, креативність, винахідливість та згуртованість. Дуже хочеться, щоб це вони зберегли на все життя, незважаючи на мовні та соціальні бар’єри суспільства.

– Які найближчі плани?

Ірина: Планів багато. Хочемо продовжити добру традицію організації таборів на березі моря. Плануємо проведення  ряду благодійних заходів та участь у грантових програмах. Просимо допомоги у Бога та чекаємо ініціативних людей для співпраці.

Оксана Сухарина.

 

Попередня На  Донеччині відкрився «Life центр» для жінок, які опинилися у важких життєвих обставинах
Наступна На Полтавщині влаштували свято для дружин служителів

Вам також може сподобатися

Новини братерства

На Закарпатті рукопоклали обласного єпископа

Минулих вихідних старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко відвідав Закарпатську область, де взяв участь у звітно-виборній конференції та послужив у помісних церквах.

Новини братерства

Три семінари на 2500 чоловік або Що спільного у церкви “Святої Трійці” та ноєвого ковчегу?

Делегації з Волинської, Рівненської, Хмельницької та Тернопільської області взяли участь у міжобласній молодіжній конференції Західного регіону, яка відбулася 8.12.2012 у приміщенні церкви “Святої Трійці” (м. Рівне).

Новини братерства

У Львівській Богословській семінарії можна отримати державну освіту

Починаю з 2012 року у Львівській Богословській семінарії паралельно з духовною можна отримати й державну освіту.