Червень 30, 2022 0 839 Переглядів

Церкви в Європі одностайні у своїй оцінці поведінки Росії – це віроломна агресія

28-29 червня 2022 р. у м. Львові відбувся Партнерський саміт України «Сьогодні заради завтра». Захід зібрав глав протестантських конфесій України, Польщі, Словаччини, Угорщини, Молдови, а також Світового Євангельського Альянсу.

Одне з питань, що постало у ході дискусії – як наші сусіди на Заході оцінюють дії Росії: чи бачать у ній небезпечного агресора та чи мають повне розуміння ситуації?

Як зауважив старший єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко, який озвучив позицію членів Ради Євангельських Протестантських Церков України щодо заяв російських християнських лідерів, наслідки для російського народу можуть бути катастрофічними.

«Нас схвилювала позиція християнських лідерів Росії, зокрема глави РОСХВЄ Сергія Ряховського, який підтримуючи політику Путіна, благословляє війну в Україні. Це наслідок втрати почуття відповідальності,  це – сором і ми це засуджуємо», – підкреслив Михайло Паночко.

Очільник Церкви Христа у Польщі Анджей Баженський, торкнувшись цієї теми, провів аналогію із Другою світовою: «Тоді війна почалася з ідеї найбільших брехунів того часу. ДНК брехні, очевидно, мають сучасні лідери Росії. Взагалі брехня – одна з найнебезпечніших речей у світі. Тому ми повинні називати речі своїми іменами – якщо хтось бреше, він надихається злом», – підкреслив служитель.

«Ви запитуєте як ми сприймаємо події, що відбувається в Україні? Ісус сьогодні плаче, бо тисячі людей гинуть або отримують каліцтво, – як ми можемо сприймати інакше?» – каже Істван Хорват, головуючий Угорського Євангельського Альянсу.

«Церква – інституція, яка найшвидше реагує на потреби людей, задовго до того, як уряд починає щось робити, – говорить Віктор Павловський, глава Союзу Церков Християн Віри Євангельської Молдови. – 24 лютого зранку ми вже стояли на кордоні і приймали біженців з Одещини, Миколаївщини та Херсонщини. Більшість з них рухалися далі на захід, але й сьогодні в країні перебуває 80 тисяч біженців. Ми молимося за українців і продовжуємо робити все, що в наших силах», – каже єпископ.

«Словаччина теж з вами! Ми підтримуємо Україну, – каже голова Словацького Євангельського Альянсу Любомир Вигнанек. – Ми надаємо притулок віруючим і невіруючим людям, але згідно Слова Божого, в першу чергу турбуємся про віруючі сім’ї. І я не чув у церквах, щоб сьогодні хтось підтримував дії росії. Сталося найгірше з гіршого, що могло статися в сучасній Європі».

Звичайно, про те, що Європа підтримує Україну говорять уже самі справи. Тільки Польща, за місяці війни прийняла понад 4 мільйони українців, 1,5 мільйони перебувають там зараз. Поляки не приховують, що пишаються своїм урядом, який так людяно поставився до українських біженців.

Учасники польської делегації (а це глави та представники чотирьох євангельських конфесій) зазначили, що у їхній країні люди не можуть наївно сприймати ситуацію з росією. Дається взнаки історичний досвід за останні два століття та й географія. «Важливо зупинити росію, бо ми друга лінія після України», – кажуть пастори.

У виступах зарубіжних учасників разом зі статистикою про служіння біженцям та надіслану гуманітарну допомогу, не раз звучала думка про особливе призначення Церкви в Україні, яка стоїть на порозі духовного пробудження. Також, що Бог через цю трагедію розпочав об’єднання народів.

Посол Світового Євангельського Альянсу Брайан Стіллер (Канада) нагадав, що світова євангельська спільнота засудила агресивні дії росії однією з першихзаява про це з’явилася на сайті організації вже 24 лютого. Він також повідомив що СЄА і далі буде всебічно підтримувати діяльність Ради Євангельських Протестантських Церков України в гуманітарній та просвітницькій сферах.

Учасники підготували підсумкову резолюцію саміту, яка представляє напрямки  спільної діяльності церков в країнах східної Європи.

 

Попередня Пастори Київщини зустрілися після окупації
Наступна Учасники Партнерського Саміту закликали світову євангельську спільноту зберігати ревність у молитві та посилити підтримку церков в Україні

Вам також може сподобатися

Новини

«П’ятидесятницькі церкви Польщі ревно моляться за Україну» – єпископ Марек Камінський

12 квітня до України з робочим візитом приїхав єпископ Церкви

Новини

Не популяризуйте матюки: Рада Церков закликає українців залишатися воїнами Світла

“Ворог, який напав на нас, повсюдно проявляє свою диявольську одержимість