Червень 30, 2022 0 974 Переглядів

Учасники Партнерського Саміту закликали світову євангельську спільноту зберігати ревність у молитві та посилити підтримку церков в Україні

«Ми вдячні за потужну підтримку, яку надала Україні та сусіднім країнам світова євангельська спільнота, виявивши силу християнської єдності в заступницькій молитві, щедрості та гостинності» – йдеться в  Резолюції Партнерського Саміту України «Сьогодні заради завтра», що відбувся у м. Львові 28-29 червня.

Члени Ради Євангельських Протестантських Церков України та лідери євангельських і протестантських  церков Польщі, Словаччини, Угорщини, Молдови, а також  Світового Євангельського Альянсу визначились в Резолюції саміту із спільною позицією, викликами та напрямками співпраці.

До вашої уваго повний текст документу.

РЕЗОЛЮЦІЯ
П
артнерського Саміту України
“Сьогодні заради завтра”

Ми, учасники саміту, представляючи євангельські церкви України, Польщі, Угорщини, Словаччини, Молдови та Світового Євангельського Альянсу, зустрілися 28-29 червня 2022 року у Львові (Україна), щоб поділитися уроками перших місяців війни, виявити наявні тенденції та сформувати напрями стратегічної співпраці для поширення Євангелії Царства Божого у Європі.

Загарбницька війна Російської Федерації проти України вже призвела до загибелі десятків тисяч мирних жителів, у тому числі сотень дітей. Майже 13 мільйонів українців залишили свої домівки, а 5 мільйонів з них стали біженцями, знайшовши притулок в інших країнах, абсолютна більшість серед яких – жінки та діти. Завдано величезної шкоди інфраструктурі країни, продовжується безпрецедентне скорочення економіки. Війна спричиняє найбільшу гуманітарну кризу в Європі з часів Другої світової війни та загрожує добробуту цілого світу. Ми засуджуємо агресію з боку Росії та закликаємо до негайного припинення військових дій і звільнення території України.

Ми вдячні за потужну підтримку, яку надала Україні та сусіднім країнам світова євангельська спільнота, виявивши силу християнської єдності в заступницькій молитві, щедрості та гостинності. Така спільність і взаємодія євангельських церков посилює їх голос завдяки активному залученню до суспільних та гуманітарних процесів за підтримки багатьох іноземних церков і служінь. Зростаюча репутація доброго самарянина є відзнакою послідовників Христа в нашому поколінні, адже віра підтверджується ділами. Важко переоцінити існуючі партнерські відносини церков, сервісних організацій, регіональних і глобальних об’єднань та служіння української діаспори. Солідарність і підтримка формують нові відносини та партнерські зв’язки.

Ми засвідчуємо важливість чіткого розуміння зростаючих викликів та ефективних способів реагування й підтримки. Бойові дії тривають, залишається потреба в евакуації та негайній допомозі людям, які перебувають у небезпечних місцях. У світлі біблійних цінностей вбачаємо найбільш важливими та масштабними такі виклики:

 • Духовна та психологічна підтримка й гуманітарна допомога людям, які постраждали від війни і перебувають у важкому економічному стані, особливо ВПО та біженцям.
 • Реабілітаційні програми для дітей, молоді й ветеранів.
 • Підтримка та реабілітація пасторів, які постраждали від війни.

З огляду на широку мережу євангельських церков у наших країнах, у відповідь на молитву Ісуса за єдність (Івана 17), об’єднання ресурсів та поширення досвіду ефективних моделей є найдієвішими шляхами співпраці.

Ми закликаємо світову євангельську спільноту зберігати ревність у молитві, тісніше взаємодіяти у Христі задля подолання наслідків війни та посилити підтримку  місцевих церков у служінні людям. Це служіння потребує зміцнення відносин, напрацювання спільного бачення і втілення довгострокових стратегій. Особливо важливими є активний діалог та взаємодія між євангельськими лідерами України, сусідніх країн і глобальної спільноти. Ми переконані, що наші спільні зусилля зроблять Євангеліє Царства Божого основою для трансформації суспільства в наших країнах.

Львів, 29 червня 2022 р. 

Резолюцію підтримали:

 1. Брайан Стіллер Світовий Євангельський Альянс
 2. Руслан Малюта Світовий Євангельський Альянс
 3. Анджей Єзерніцький Церква Християн Віри Євангельської Польщі
 4. Войчех Вох Церква Божа Польщі
 5. Томаш Адлер Церква Божа у Польщі
 6. Анджей Баженський Церква Христа у Польщі
 7. Анджей Недзусяк Церква Божа у Христі (Польща)
 8. Любомир Вигнанек Словацький Євангельський Альянс
 9. Істван Хорват Угорський Євангельський Альянс
 10. Данієль Шабо Угорський Євангельський Альянс
 11. Віктор Павловський Союз Церков Християн Віри Євангельської Молдови
 12. Анатолій Ганцері Союз Церков Християн Віри Євангельської Молдови
 13. Станіслав Носов Українська Уніонна Конференція Церкви Адвентистів Сьомого Дня
 14. Валерій Антонюк Всеукраїнський Союз Церков Євангельських Християн-Баптистів
 15. Михайло Паночко Українська Церква Християн Віри Євангельської
 16. Микола Савчук Духовний Центр Християн Віри Євангельської «Спасіння»
 17. Анатолій Гаврилюк Центр Незалежних Харизматичних Християнських Церков України
 18. В’ячеслав Мурза Об’єднання Євангельських Реформаторських Церков України
 19. Юрій Кулакевич Українська Церква Християн Віри Євангельської
 20. Анатолій Калюжний Собор Незалежних Євангельських Церков України
 21. Віктор Танцюра Асоціація Місіонерських Церков Євангельських Християн України
 22.  Анатолій Райчинець    Українське Біблійне Товариство
 23. Сергій Локшин  Українська Християнська Євангельська Церква
 24. Іван Русин  Українська Євангельська Церква

 

Попередня Церкви в Європі одностайні у своїй оцінці поведінки Росії – це віроломна агресія
Наступна Зустріч місіонерів на Київщині

Вам також може сподобатися

Новини

Комісія ВРЦіРО розробила стратегію участі Церков і релігійних організацій у миробудуванні в України

Комісія Всеукраїнської Рада Церков і релігійних організацій з питань соціального служіння розробила Стратегію участі Церков і релігійних організацій у миробудуванні «Україна – наш спільний дім».

Новини

Київська церква «Альфа» провела благодійну акцію для підопічних служби пробації

З 17 липня по 6 серпня церква провела спільну благодійну акцію для людей, що знаходяться під наглядом Департаменту пробації. 9 волонтерських команд зі служителів київської церкви «Альфа» та працівників пробації, відвідали 60 підопічних служби у Києві та області.

Новини

Рада Церков наполягає на запроваджені безпольотної зони над Україною

Зважаючи на це, Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій закликає