13 Березня, 2013 0 966 Переглядів

Європейська п’ятидесятницька спільнота: лібералізм у церкві – це небезпечно

Цього року конференція керівників п’ятидесятницьких церков Європи – Pentecostal European Fellowship – відбулася у Швейцарії, в мальовничому містечку Емметтен, розташованому в Альпах за сотню кілометрів від Цюріха. Лідери церков більш як 25 країн Європи зібралися на початку березня, щоб відзвітувати про діяльність та обрати керівництво PEF на найближчі три роки.

     Одна із тем, котра викликала неоднозначну реакцію серед Західноєвропейських пасторів – моральна і духовна криза та лібералізм у церкві. Особливо гостро вона прозвучала у виступі єпископа Союзу Церков Християн Віри Євангельської Молдови Віктора Павловського. Він зазначив, що тенденції відступлення у церквах від стандартів Святого Писання, свідком яких є сьогодні Західна Європа, можуть призвести до наслідків більш небезпечних ніж будь-яка криза, політична, економічна чи соціальна. Служителі все частіше ідуть на поступки прихожанам: почастішали розлучення і повторні шлюби, стало припустимим, щоб молоді пари жили разом ще до одруження. Це – сучасна західноєвропейська традиція. В зібрання проникає дух світського, гріховного, а служителі з цим миряться. Як наслідок церква втрачає силу, бачення і помазання. Інтерес людей іти в таку обезсилену церкву зникає.
Залізний аргумент на користь консервативних Євангельських устоїв, яких по сьогодні притримуються церкви в Східній Європі є те, що на Сході кількість віруючих і п’ятидесятницьких церквах постійно зростає. На  Заході ж навпаки, молитовні будинки поволі пустіють, церква втрачає свій вплив на суспільство.
612a

Як розповів старший єпископ ЦХВЄУ, член президії PEF Михайло Паночко, хоч серед керівництва Західноєвропейських церков питанню небезпеки лібералізму ще не надають особливої ваги, тим не менше про нього вже говорять викладачі-богослови, аналітики та рядові пастори помісних церков. – В рамках конференції в Швейцарії я провів двосторонню зустріч із президентом Союзу п’ятидесятників Румунії Павлом Тіпеєм, – розповідає Михайло Степанович. –  Ми обмінялися інформацією про поточний стан справ у братствах наших країн. Павло запросив мене відвідати Румунію і послужити у церквах, де богослужіння ведеться українською мовою. У відповідь він отримав запрошення в Україну на черговий з’їзд ЦХВЄУ, що відбудеться в 2014 році.  Цікаво, що в Румунії п’ятидесятницька Церква – єдина, кількість членів якої зростає, а не зменшуються. Румунські місіонери відвідують понад 30 церков у Чернівецькій області, де населення румуномовне. Також наші  служителі їздять до Румунії, щоб підтримувати Словом україномовні церкви.  612b
Під час конференції було обрано президента Pentecostal European Fellowship на термін до 2016 року. Ним став Арто Хамалайнен (Фінляндія), котрий раніше завідував місіонерським відділом цієї міжнародної організації. Віце-президентом обрали єпископа СЦ ХВЄ Молдови Віктора Павловского. Скарбником PEF було обрано Зігфріда Томашевського (ФРН) , а секретарем Еско Матікайнена (Фінляндія).  Делегати конференції також визначились із подальшими планами, у тому числі запланували проведення восени засідання Президіуму (Михайло Паночко у ньому представляє інтереси церков Східної Європи).

Попередня ОСТОРОЖНО - ЖАДНОСТЬ!
Наступна Київська обласна звітна конференція: Людям потрібна проповідь про благодать!

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/chve/chve.org.ua/www/wp-content/themes/trendyblog-theme/includes/single/post-tags-categories.php on line 7

Вам також може сподобатися

Новини братерства

«Єдність – шлях до перемоги» – тема молодіжної конференції, що пройшла на Кіровоградщині  

29 жовтня у Кропивницькому, на базі церкви «Відкриті двері» відбулася

Новини братерства

Святкування ювілею української Першокниги в “Пересопниці”

3 вересня 2011 року на території культурно-археологічного комплексу «Пересопниця» вже вдруге відзначали 450-річчя Пересопницького Євангелія. Перше, затверджене на державному рівні святкування відбулося 27 серпня, в день, коли за історичними даними було завершено написання Книги.

Новини братерства

Джордж Давидюк: «Як слухати голос Духа Святого. 10 передумов»

Під час денної сесії 11 жовтня на Міжнародному конгресі ХВЄ вчитель-євангеліст із США Джордж Давидюк провів семінар на тему: «Як слухати голос Духа Святого».