Травень 30, 2012 0 1019 Переглядів

В «Острозькій академії» презентовано книгу «З темряви до світла» протестантського автора Леоніда Якобчука

«З темряви до світла» – це вже четверте теологічне видання, яке вийшло в світ під авторством доктора богослів’я, почесного професора кафедри релігієзнавства в НаУ «Острозька академія» – Леоніда Якобчука. Для викладацького складу та студентів вишу 25 травня 2012 стало подвійним святом – днем презентації нового видання і днем, коли його автор відзначив свій 80-річний ювілей. Життя автора настільки переплітається з творчістю, що його праці розцінюються читачем не лише як герменевтичні тексти, але, перш за все, як порадники для практичного християнського життя. Цікавий автор і тим, що зумів поєднати, здавалося б, несумісні види діяльності – він і ювелір вищого класу, і педагог, і християнський радіопроповідник та автор теологічних праць водночас.
У книзі «З темряви до світла» розкрито проблематику взаємин людини і Бога на прикладі біблійної притчі про блудного сина, описано духовне значення перших кроків навернення до Бога та церкви, а також йдеться про морально-ціннісні орієнтири та пріоритети християнської спільноти.
«Чомусь перебуваючи на Україні, я помітив, що тут не всі до кінця розуміють Бога як Батька, – говорить Леонід Якобчук. – Свого часу не розумів свого батька і менший син із відомої біблійної притчі. Він допустився брутального ставлення, розтративши усе майно, однак повернувся і пізнав батьківську любов. Водночас не розумів батька і старший син, який хоч і був слухняний, однак сприймав батька як тирана, як того, хто вимагає та карає, а не як милосердного і люблячого отця. Це типово для християн, які тримаються Закону, але не мають любові до батька».
Як і в попередніх виданнях автора, у цій книзі розглядаються злободенні питання пересічного українця-християнина з точки зору морально-етичних та біблійних принципів. Власне, про це йдеться в окремому розділі книги під назвою «Християнин та Помаранчева революція».
За словами автора, у цій книзі він хотів вияснити християнське розуміння прав людини, адже часто виникає запитання, чи мають право християни брати участь в акціях протесту в боротьбі із беззаконням і як це підтверджується Біблією. Деякі просто займають пасивну позицію, посилаючись на те, що будь-що, а ми повинні поважати та коритися владі. «Однак що робити, коли влада ухвалює закони, які неузгоджені із біблійними принципами і діють на шкоду для суспільства, – повів далі Леонід Якобчук. У такому разі ми як повноправні громадяни України повинні діяти у межах Конституції і домагатися враховувати моральну складову при розробці законів, домагатися шляхом подання петицій, акцій протесту і відкритих зустрічей, адже, як написано в Біблії, ми є сіль землі, і наше завдання осолювати, задавати смак. Ми є світло, значить, маємо світити, а не ховати світла». Ці слова у книзі проілюстровані історією про Павла,  якого свавільно закинули до в’язниці у той час, коли подібне ставлення до римського громадянина каралося законом. Коли римські воїни дізналися про його громадянство, хотіли таємно випустити, однак Павло домагався, аби римська сторожа зробила це привселюдно і, таким чином, навчилася відповідати за свої протиправні дії.      
За словами ректора вишу Ігора Пасічника, книги Леоніда Якобчука цікаві не лише протестантській спільноті, але й православним священикам, а друге видання автора «Сто відповідей на сто запитань», укладене за матеріалами радіопередачі, стало буквально бестселером. «Якби мені сказали намалювати ідеал земної людини, я б намалював портрет Леоніда Якобчука, – говорить Ігор Демидович. – У ньому поєдналися високий інтелект, висока мораль та глибокий патріотизм».
У рамках презентації книги з нагоди 80-річчя Леоніда Якобчука в «Острозькій академії» провели урочистий вітальний концерт. Привітали ювеляра єпископ ЦХВЄ Рівненщини Віктор Боришкевич та єпископ Всеукраїнського Союзу церков християн-баптистів В’ячеслав Нестерук. У подарунок від відділу освіти ЦХВЄ Віктор Вознюк вручив посібник «Засади віровчення церкви християн віри євангельської».

Біографічна довідка
Леонід Якобчук – доктор богослів’я, почесний професор кафедри релігієзнавства «Острозької академії», автор чотирьох теологічних видань. До його творчих доробків увійшли такі книги, як: «Біблійні принципи життя та служіння», «Сто відповідей на сто запитань», «Християнська сторінка» за статтями однойменної рубрики журналу «Бористен», а тепер і книга «З темряви до світла».
Вже 39 років, як веде радіопередачу «Відвертість» – 20 років через радіостанцію ІБРА (Португалія) і останніх 19 років – з Києва.   
Будучи уродженцем Рівненщини, Леонід ще в молодому віці виїхав за кордон. В Україні закінчив середню школу, а в Литві  отримав педагогічну освіту вчителя фізики і математики. Зараз проживає в США і продовжує педагогічну працю, але не фізика, а теолога.
Заробляючи на життя, займався ювелірною справою. Увесь вільний від роботи час присвячував підготовці програм для п’яти 30-хвилинних християнських радіопередач. 
    Наразі Леонід Якобчук займається плідною викладацькою діяльністю як на теренах України, так і в США. Раніше викладав у Черкаському університеті, зараз – у Львівській духовній семінарії, Київському Біблійному інституті, а в Національному університеті «Острозька академія» викладає вже впродовж останніх 13 років. Його наукові напрацювання сформульовані у 3 лекційних курсах: «Християнська етика», «Біблія і феномен культури», «Біблійна антропологія».
Леонід Якобчук належить до церкви християн віри євангельської. Одружений з полячкою Яніною (з дому Войніч). Разом вони виховали двох синів і доньок.
Підготувала Ірина НАУМЕЦЬ


Попередня Привітання зі святом Трійці
Наступна «Скажіть собі, що я як-небудь не вмію!»

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Під Києвом розпочали будівництво нового центру реінтеграції та адаптації

У суботу,  27 березня, старший єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко відвідав

Новини братерства

До 1 січня 2017 р. у статути релігійних організацій має бути внесено зміни у відповідності з новим Податковим кодексом

   Інформацію про це було озвучено під час річної звітної конференція Київського міського об’єднання ЦХВЄ, що відбулося…

Новини братерства

Михайло Паночко зустрівся з релігієзнавцями: розмовляли про приклад Греції, євангельські цінності та геополітику

   24 лютого 2015 року на запрошення керівництва і викладацького складу Інституту філософії ім. Г.С.Сковороди, старший єпископом…