Січень 14, 2019 0 2423 Переглядів

Понад 1200 нових членів охрестили за рік на Рівненщині – репортаж з обласної звітної  конференції

12 січня 2019 року в церкві «Святої Трійці» м. Рівне відбулась обласна звітна конференція служителів Рівненського обласного об’єднання УЦХВЄ. На конференцію завітали старший єпископ Михайло Паночко, старший пресвітер церков Волинської області Михайло Близнюк та  Хмельницької Ростислав Мурах. Участь у конференції взяли близько 500 пресвітерів, дияконів та керівників молоді з Рівненщини.

Усі присутні разом заспівали відому різдвяну пісню «Нині радість стала». А розпочав конференцію старший пресвітер церков ХВЄ Рівненської області Олександр Коток, який закликав присутніх до молитви. В основу своєї промови він зачитав текст Мт.21:33,34 (уривок із притчі про виноградарів).

«Власником винограднику є Господь! За Його ініціативою цей виноградник був посаджений, за Його підтримки він розростався, і завдяки Його охороні він був збережений. Власником Церкви також є Господь! Він набув її власною кров’ю (Дії 20:28). По Його ініціативі вона була створена, завдяки роботі Святого Духа вона існує, і завдяки Божій охороні вона існуватиме далі… Господь над нею поставив Свою огорожу. Тим не менше, Він довірив Свій виноградник винарям. Це означає, що Бог довіряє людям, наділяє їх певними повноваженнями. І це свідчить, з одного боку, про великі привілеї, а з іншого – про велику відповідальність. Адже обов’язково настане час збору врожаю», – наголосив Олександр Адамович.

Гурт «Християнин» послужив співом, після чого проповідь виголосив єпископ Михайло Близнюк. Розпочалась звітна частина конференції, що пройшла під головуванням Михайла Паночка. Секретарем було обрано Олександра Третяка.

Звітуючи про  роботу обласного об’єднання церков Олександр Коток зазначив, що  наразі у  Рівненській області функціонує 309 церков УЦХВЄ, які налічують 33209 членів – це найбільша кількість в Україні. Лише за останній рік (звітний період) водне хрещення прийняли 1240  нових членів. Сьогодні в області служать Господу 231 рукопокладених пресвітерів, 542 рукопокладених дияконів та ще 161 не рукопокладених пресвітерів і дияконів.  У церквах – понад  10 тисяч молоді, якій служить  200 керівників молоді. Крім того помісні громади активного підтримують місіонерську роботу, на сьогодні вони надають підтримку 188 направленим місіонерам. При церкві діє 392 хорових колективи.

Впродовж минулого року декілька служителів церков Рівненщини, закінчивши свою земну мандрівку, перейшли у вічність. Згадуючи про це Михайло Степанович закликав усіх присутніх заспівати псалом «Гора Сіон, гора Свята» …щирий братній спів. Молоді та старші служителі, пресвітери та диякони, керівники молоді – усі, хто нині несе працю у Господньому винограднику, раптом поринули думками у майбутнє:

«Там бур нема: то край спокою. Там радості лунає спів,

Там всі в красі, у сяйві щастя, Там вже нема похмурих днів…

О, скоро, скоро я там буду З Христом на тій горі святій;

Він спас мене Своєю кров’ю, Він Відкупитель, Пастир Мій».

А далі знову розглядали практичні питання земного служіння. Віталій Зозуля зачитав звіт Ревізійної комісії.

Ростислав Мурах поділився словом настанови – проповіддю, що мала назву «Прийди, вогонь Святого Духа». На прикладі служіння Іллі (1Цар.18:37-39) він сформулював ряд актуальних тез: «Ми всі потребуємо дії Святого Духа. Він може зробити те, що не можуть зробити ані докори, ані застереження. Ваал цього світу не дасть відповідь на наші потреби, на потреби людей. Те, що робить Церква, у світі не робить більше ніхто!

Погляньте на Іллю, він полив жертву водою тому, що вода була найдорожчою в той час засухи. Жертвуймо для Бога найдорогоцінніше, і зійде вогонь на нашу жертву.

Люди кричали: Господь є Бог, Господь є Бог! Коли в наше життя приходить Святий Дух, то пильнуймо, щоб був видний Христос, щоб слава віддавалась Йому».

Слово до молитви мав перший заступник старшого єпископа УЦХВЄ Анатолій Козачок. Він зачитав текст із Писання (Дії 3:1-8) та поділився деякими думками. «Нам потрібно навчитися використовувати Божу благодать, показувати людям надію – Ісуса Христа. Допомагаймо людям досягати результату, навчімось бути вдячними для Бога», – говорив Анатолій Миколайович.

Гурт заспівав пісню. Старший пресвітер області розповів про певну реорганізацію структури Рівненського обласного об’єднання, згідно з якою уся область є поділена на чотири регіони, а на чолі кожного регіону призначений відповідальний служитель.

У другій частині конференції відбулась панельна дискусія: «Українська Церква Християн Віри Євангельської: виклики сьогодення, стратегія майбутнього», у які взяли участь Олександр Коток та Михайло Паночко.

Перше запитання стосувалось зміни назви Церкви (чому з назви Союзу забрано слово «п’ятидесятники»). Далі говорили про загрозливі виклики у національному та регіональному масштабах: виїзд молоді закордон, пасивність багатьох членів, загроза секуляризації (церква стає світською). Торкнулися питань збереження єдності поглядів, про мудре використання свободи, збереження молодого покоління у церквах. Не обминули й теми «Церква і політика» – війна на сході, участь християн в політиці та ін. Поставили запитання і стосовно Томосу, про погляд п’ятидесятників на цю подію та про співпрацю з іншими п’ятидесятницькими об’єднаннями, найперше, з «не реєстрованим» братством.

Заключне слово сказав Михайло Паночко. Він дав декілька актуальних для церкви рекомендацій, про фінансовий бік, ведення книги протоколів, книги обліку для внутрішнього користування тощо, а також залишив побажання: «Нехай кожного часу одежа твоя буде біла, і нехай на твоїй голові не бракує оливи!» (Екл.9:8).

Після почутих духовних і практичних настанов служителі звершили спільну молитву. Окремо помолилися за почесних служителів, тих, хто за віком і станом здоров’я передали служіння:  пресвітера з с. Повча Марка Терентійовича Хомича та пресвітера з с. Березово Петра Миколайовича Хомича та за тих, кого обрали на різні служіння впродовж звітного року.

Божого благословіння цьогоріч!

Олександр Геніш

Попередня 2019 – Рік об’єднання у пості і молитві за Україну
Наступна Місіонерська школа «Глобальне партнерство» продовжує набір студентів на новий навчальний рік

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Окопні свічки – не лише підтримка ЗСУ, а й потужний засіб євангелізації

Неможливо переоцінити важливість світла, і навіть проста окопна свічка може

Новини братерства

Він залишиться добрим прикладом полум’яного, безкомпромісного проповідника Євангелія Ісуса Христа

 Від імені Церкви християн віри євангельської України висловлюємо Вам щире співчуття і разом з Вами сумуємо з приводу відходу у вічність дорогої нам людини, пастора Сергія Вінковського. Перестало битися серце Христового служителя, яке вболівало за долю  сім’ї, Церкви, а також за долю усієї України.

Новини братерства

Регіональна молодіжна конференція: Бог навчає вибирати правильно

Ми живемо в особливий час, коли у молодих людей є безліч можливостей для самовираження, і так само багато є «підводних течій», що прагнуть відволікти, віднести вбік  від обраного Євангельського курсу. Правильно бачити, правильно розуміти і реагувати на події та обставини вчилися учасники конференції.