Січень 23, 2021 0 765 Переглядів

В морози члени київської церкви «Альфа» чергували в пункті обігріву, роздавали теплий одяг та духовно підтримували безхатченків     

На жаль, Київ одне з тих міст, де багато безхатченків, і залізничний вокзал для них чи не найпопулярніший прихисток. Люди, яким вдається виживати, гуртуючись у неопалюваних переходах, цієї зими зіткнулись з непереборною небезпекою – міцним морозом.  Минулого тижня темпера вночі впала– до мінус 21. А отже без спеціально обладнаних  пунктів  обігріву, чимало з них просто  yе вижили б.

 «Керівництво залізниці відповіло на наші запити, і виділило опалюване приміщення площею 70 м2  на території Південного залізничного вокзалу. У пункті обігріву встановлено сидіння для 30 людей, є стіл, можливість підключати електроприлади та доступ до туалетів», –  розповідає В’ячеслав Когут, пастор церкви «Альфа», котра активно служить  людям, які не мають житла, або з якихось інших причин опинилися на вулиці.

17 січня, коли на ранок знайшли щонайменше четверо замерзлих на смерть (ЗМІ про це чомусь промовчали), християни мобілізувалися – закупили і почали роздавати теплі шкарпетки, рукавички та шапки. Всього  за останній тиждень роздали близько 600 наборів, більшість з яких  містили також шоколад, вітаміни та парацетамол.

У пункті обігріву волонтери церкви  чергували щоночі – пригощали чаєм зі снеками, спілкувалися, намагалися допомогти чим могли.

Результат – більше десятка людей попросили направити їх до центрів соціальної реабілітації, куди і були доставлені.

Сьогодні волонтери розповідають немало зворушливих, що торкаються до глибини серця, історій. Ось деякі з них.

Не дали спізнитись на літак

Під ранок прибиральниця з вокзалу привела в пункт обігріву страшенно п’яного молодика, який весь час бурмотів, що спізнюється на літак до Італії. Цим він дуже розвеселив постояльців пункту, які жартували, що той вже на Сицилії. «Не знаю як пояснити, але щось  мені говорило, що він не обманює. Зібравши розкидані речі чоловіка, ми побачили, що у нього дійсно італійські документи і квиток на літак на 10:40 ранку» – розповів пастор В’ячеслав.

Служитель  зізнається, що дуже  хотів, щоб ним зайнявся хтось інший, та ні таксі ні маршрутка, не брали п’яну людину. Яка доля чекала молодика, можна було тільки здогадуватись.

«Я так і уявив як він без речей і з розбитим обличчям бродить по вокзалу. Тому  після здачі вахти в пункті обігріву о 9:00, посадив чоловіка у своє авто і відвіз до аеропорту. По дорозі познайомилися, сім’я Олексія живе в Італії. Думаю, що Бог має якийсь особливий план на його життя.  Ми встигли вчасно».

Хотів померти в заметі

Служитель церкви Дмитро Дугін, повертаючись вночі з пункту обігріву побачив чоловіка, який лежав на вулиці в снігу. Мороз – мінус 20! Зупинився, пішов і  почав підіймати. Виявилося, що цей старий чоловік (колись відомий спортсмен, тенісист), випив спиртного і вийшов на вулицю спеціально, щоб замерзнути і померти. Тому що, як пояснив потім, втратив сенс життя. Після молитви чоловік прийшов до тями, і Дмитро відвів його додому, меблі у квартирі чоловіка були заставлені кубками та спортивними нагородами. Коли розпрощалися, старий дав номер телефону і попросив не забувати про нього.

Приїхала на роботу, а опинилася під ковдрою у безхатченків

«Не можу спокійно заснути, думаю про долі людей, про тих, кого ми зустріли об’їжджаючи  опівночі місця, де збираються люди без певного місця проживання, – розповідає В’ячеслав. – Одна історія по-особливому зворушила. Ми з братом не заплановано, за внутрішнім бажанням, вирішили зазирнути в один перехід, де раніше вже роздавали продукти і теплі речі. Там побачили молоду дівчину, яку нещодавно привели та прихистили безхатченки. Дівчина приїхала до столиці з периферії на роботу, та в одну мить опинилася без грошей і телефону, без можливості щось змінити, тихо тулилася під ковдрою у одного з безхатченків. З Божою допомогою ми змогли забрати її від «нових друзів», нагодувати й відправити до батьків в інше місто».

Велика подяка всім, хто підтримує служіння бездомним

Нічна вахта в пункті обігріву залишиться надовго  в серцях волонтерів. Різні люди, різні долі: колишні чиновники, люди з вищою освітою, колишні арештанти, будівельники, ніхто з них не планував опинитися в таких обставинах, але всі погоджуються, що виною всьому гріховне життя. Хтось з обмороженими кінцівками, більшість – з розбитим життям. Навколо розчарування і відчай, але добрий Бог дає слова підтримки, натхнення і можливість служити матеріально.

Велика подяка лікарям швидкої допомоги, що приїхали на виклик за 5-хвилин і забрали безхатченка, поліції, яка чергувала в пункті обігріву разом з волонтерами церкви. А також людям, які жертвували кошти на одяг і продуктові набори. Дасть Бог, морози спадуть, так  наше служіння продовжиться.

 

Попередня «Так належить нам виконати всю правду»: київські церкви провели водне хрещення в день Хрещення Господнього
Наступна Служителі ребцентрів Полтавщини ділилися вражаючими свідоцтвами та досвідом непростого служіння

Вам також може сподобатися

Новини

Стала відомою дата проведення наступного Національного дня молитви – 8 червня у 2019 року

6 листопада у приміщенні Українського біблійного товариства  відбулася перша погоджувальна

Новини

Рада Церков обговорить вимоги карантину та нові ціни на газ з Прем’єр-міністром України

Незабаром відбудеться зустріч Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з

Новини

«Його голос пробивався через «залізну  завісу», щоб надихати братів по вірі», – Михайло Паночко надіслав співчуття родині Біллі Грема 

 «Від імені Української Церкви Християн Віри Євангельської висловлюємо щире співчуття з приводу відходу у Вічність …