Листопад 5, 2015 0 1086 Переглядів

У рамках підготовки до 500-літнього ювілею Реформації науковці провели круглий стіл «Реформація і католицтво»

     У жовтні 2017  року християнський світ відзначатиме п’ятсотліття початку руху Реформації, що призвела до глибоких змін усього християнства. Ця дата надає унікальну можливість переосмислити історичний шлях протестантизму і його впливу на розвиток християнства і всієї західної цивілізації.

     3 листопада 2015 р. у рамках програми заходів присвячених ювілею Реформації, в Українському Католицькому Університеті  (УКУ) відбувся круглий стіл «Реформація і католицтво».

     Його організатори – Ресурсно-дослідницький центр Євро-Азійської акредитаційної асоціації  (ЄААА) при підтримці та участі Філософсько-богословського факультету та Інституту екуменічних студій УКУ – мали на меті стимулювати науково-богословську та релігієзнавчу взаємодію протестантської Реформації та католицтва. Захід зібрав близько сімдесяти учасників – відомих вітчизняних й закордонних науковців та богословів, студентів, представників духовенства та громадськості.

     Одним з модераторів круглого столу був науковий співробітник Ресурсно-дослідницького центру ЄААА,  служитель церкви ХВЄ  Михайло Мокієнко.  Він привітав учасників заходу та окреслив проблемні поля й контексті дискусії. Доктор філософських наук, професор-історик Вікторія Любащенко у своїй  доповіді про політичної думки в Речі Посполитій  повідомила про співвідносності політичних ідеалів католиків та протестантів, визначила причини занепаду протестантських громад  в кінці XVII на початку XVIII cт.

     Професор екуменічного та догматичного богослов’я Папського богословського факультету св. Анджея Боболя о. Марко Бляза, ТІ, здійснив порівняльний аналіз антропологічних та сотеріологічних аспектів католицизму та протестантизму використовуючи фундаментальний віронавчальний документ лютеранства – Аугсбурське віросповідання 1530 р. За допомогою вдалих образів та метафор автор продемонстрував своєрідність богословської поліфонії між цими гілками християнства.

     Жваву реакцію аудиторії викликала тема кандидата історичних наук, директора Ресурсно-дослідницького центру ЄААА Романа Соловія присвячена феномену «нового чернецтва». В контексті постмодерної релігійності, доповідач продемонстрував передумови формування та ідейні виміри нетипового на перший погляд явища «чернецтва в протестантизмі». В процесі обговорення теми було виявлено чимало аналогів цього феномену в протестантському середовищі, включаючи окремі вияви у вітчизняному євангельському контексті.

     Тему католицько-протестантського діалогу продовжив в своєму відеозверненні  професор, завідувач кафедри богослов’я в університеті Томи Аквінського о. Роберт Марко. На підставі документів офіційних діалогів між Церквами доповідач виокремив актуальні підходи до поняття церковної єдності, показав богословські та практичні труднощі, а також перспективи подальшого діалогу.

     Як коментує Михайло Мокієнко, у ході цього круглого столу (що, до речі, був ініційований протестантськими церквами), тональність виступів й дух обговорення налаштовували на конструктив. І не лише в контексті католицько-протестантських стосунків, але  й щодо пошуку адекватних відповідей на сучасні виклики для християнського богослов’я загалом.

     Учасники круглого столу відзначили актуальність та високий рівень доповідей й висловили сподівання, що подібні міжконфесійні заходи в рамках святкування 500-літнього ювілею Реформації будуть тривати й надалі. Вони сприятимуть поглибленню міжконфесійного діалогу.

     Наступним етапом святкування майбутнього ювілею Реформації стане круглий стіл «Реформація і православ’я», який відбудеться 26 листопада 2015 р. у Національному педагогічному університеті ім. М.П. Драгоманова. Для участі у цій події необхідно зареєструватися. Детальніше про програму заходів до п’ятсотліття реформаційного руху можна дізнатися на сайті програми «Реформація 500».


Попередня Дитячі служителі підвищують кваліфікацію
Наступна Молодь Житомирщини, Чернігівщини та Київщини збагатилася Словом на міжобласній конференції

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Михайло Паночко: звертаюся до кожного з молитовною ініціативою – стати людьми заступницької молитви та носіями Божого миру

Дорогі брати та сестри!   Ситуація, що складається в Україні викликає в нас велике занепокоєння…

Новини братерства

В навчальних закладах ЦХВЄУ розпочався новий навчальний рік

3 вересня розпочався новий навчальний рік в більшості учбових закладів Церкви ХВЄУ. Як і годиться, всюди відбулися урочисті богослужіння, ректори та запрошені гості вітали студентів з початком навчання, молилися за благословіння в цій нелегкій справі.

Новини братерства

Звернення членів Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій

Ми, керівники та повноважні представники Церков і релігійних організацій України, усвідомлюючи силу і важливість молитви до Всевишнього, в руці Якого сила і влада, Який є Праведним Суддею, добро винагороджує, а зло карає, який…