Листопад 5, 2015 0 1255 Переглядів

У рамках підготовки до 500-літнього ювілею Реформації науковці провели круглий стіл «Реформація і католицтво»

     У жовтні 2017  року християнський світ відзначатиме п’ятсотліття початку руху Реформації, що призвела до глибоких змін усього християнства. Ця дата надає унікальну можливість переосмислити історичний шлях протестантизму і його впливу на розвиток християнства і всієї західної цивілізації.

     3 листопада 2015 р. у рамках програми заходів присвячених ювілею Реформації, в Українському Католицькому Університеті  (УКУ) відбувся круглий стіл «Реформація і католицтво».

     Його організатори – Ресурсно-дослідницький центр Євро-Азійської акредитаційної асоціації  (ЄААА) при підтримці та участі Філософсько-богословського факультету та Інституту екуменічних студій УКУ – мали на меті стимулювати науково-богословську та релігієзнавчу взаємодію протестантської Реформації та католицтва. Захід зібрав близько сімдесяти учасників – відомих вітчизняних й закордонних науковців та богословів, студентів, представників духовенства та громадськості.

     Одним з модераторів круглого столу був науковий співробітник Ресурсно-дослідницького центру ЄААА,  служитель церкви ХВЄ  Михайло Мокієнко.  Він привітав учасників заходу та окреслив проблемні поля й контексті дискусії. Доктор філософських наук, професор-історик Вікторія Любащенко у своїй  доповіді про політичної думки в Речі Посполитій  повідомила про співвідносності політичних ідеалів католиків та протестантів, визначила причини занепаду протестантських громад  в кінці XVII на початку XVIII cт.

     Професор екуменічного та догматичного богослов’я Папського богословського факультету св. Анджея Боболя о. Марко Бляза, ТІ, здійснив порівняльний аналіз антропологічних та сотеріологічних аспектів католицизму та протестантизму використовуючи фундаментальний віронавчальний документ лютеранства – Аугсбурське віросповідання 1530 р. За допомогою вдалих образів та метафор автор продемонстрував своєрідність богословської поліфонії між цими гілками християнства.

     Жваву реакцію аудиторії викликала тема кандидата історичних наук, директора Ресурсно-дослідницького центру ЄААА Романа Соловія присвячена феномену «нового чернецтва». В контексті постмодерної релігійності, доповідач продемонстрував передумови формування та ідейні виміри нетипового на перший погляд явища «чернецтва в протестантизмі». В процесі обговорення теми було виявлено чимало аналогів цього феномену в протестантському середовищі, включаючи окремі вияви у вітчизняному євангельському контексті.

     Тему католицько-протестантського діалогу продовжив в своєму відеозверненні  професор, завідувач кафедри богослов’я в університеті Томи Аквінського о. Роберт Марко. На підставі документів офіційних діалогів між Церквами доповідач виокремив актуальні підходи до поняття церковної єдності, показав богословські та практичні труднощі, а також перспективи подальшого діалогу.

     Як коментує Михайло Мокієнко, у ході цього круглого столу (що, до речі, був ініційований протестантськими церквами), тональність виступів й дух обговорення налаштовували на конструктив. І не лише в контексті католицько-протестантських стосунків, але  й щодо пошуку адекватних відповідей на сучасні виклики для християнського богослов’я загалом.

     Учасники круглого столу відзначили актуальність та високий рівень доповідей й висловили сподівання, що подібні міжконфесійні заходи в рамках святкування 500-літнього ювілею Реформації будуть тривати й надалі. Вони сприятимуть поглибленню міжконфесійного діалогу.

     Наступним етапом святкування майбутнього ювілею Реформації стане круглий стіл «Реформація і православ’я», який відбудеться 26 листопада 2015 р. у Національному педагогічному університеті ім. М.П. Драгоманова. Для участі у цій події необхідно зареєструватися. Детальніше про програму заходів до п’ятсотліття реформаційного руху можна дізнатися на сайті програми «Реформація 500».


Попередня Дитячі служителі підвищують кваліфікацію
Наступна Молодь Житомирщини, Чернігівщини та Київщини збагатилася Словом на міжобласній конференції

Вам також може сподобатися

Новини братерства

«У фокусі – робота з переселенцями, пораненими воїнами, молоддю» – нотатки з облаcних конференцій у Запоріжжі та Каменському

   10-11 березня 2017р. відбулися річні звітні конференції церков ХВЄ у двох південно-східних областях України…

Новини братерства

У Києві розпочав роботу Східноєвропейський Лідерський Форум

   13 листопада 2013 року, стартував третій Східноєвропейський Лідерський Форум (СЄЛФ). На відкриття прибули представники із США, Великобританії, Болгарії, Білорусі, Росії, Молдови, Вірменії, Литви…

Новини братерства

Департамент освіти УЦХВЄ пропонує книгу «Засади віровчення» в аудіо форматі

Департамент освіти УЦХВЄ пропонує на своєму каналі у YouTube аудіо