Вересень 28, 2012 0 1676 Переглядів

Євангельські Церкви проголосили моральні орієнтири для суспільства

 

Рада Євангельських Протестантських Церков України (РЄПЦУ) сформувала на основі Біблії перелік моральних орієнтирів, що стосуються особистості, сім’ї та суспільства, повідомляє Інститут релігійної свободи. Про це йдеться у Декларації про захист моральних і сімейних цінностей, ухваленій 27 вересня 2012 року керівниками дев’яти Церков на засіданні РЄПЦУ.

Зокрема, у Декларації наголошено, що “Шлюб – це священний союз між чоловіком та жінкою, що має створюватись один раз на все життя”.

“Одне з головних призначень сім’ї – виховувати високоморальних, побожних дітей. Саме сім’я несе цей почесний обов’язок та наділена відповідними повноваженнями, і ця функція не може бути перекладена на державу, школу або будь-яку іншу інституцію”, – підкреслюють керівники євангельських Церков.

Декларація РЄПЦУ містить звернення до політичного керівництва України з закликом проявити небайдужість до долі нашого народу, звернувши особливу увагу на моральний стан суспільства.

Глави євангельських Церков просять на законодавчому рівні забезпечити незмінність поняття шлюбу як союзу між чоловіком та жінкою, недоторканість сім’ї, гарантувати право дитини на власну сім’ю, що передбачає сприяння і популяризацію усиновлення безпритульних дітей.

Також пропонується вжити заходів для заборони пропаганди сексуальної розпусти, різного виду збочень, окультизму, пияцтва, наркотиків, тютюнопаління, зокрема через телебачення та інші засоби масової інформації.
Декларацію РЄПЦУ ухвалили керівники та повноважні представники:
–    Всеукраїнського Союзу Об’єднань євангельських християн-баптистів;
–    Церкви християн віри євангельської України;
–    Церкви адвентистів сьомого дня в Україні;
–    Української Християнської Євангельської Церкви;
–    Асоціації місіонерських Церков євангельських християн України;
–    Союзу вільних церков християн євангельської віри України;
–    Української Лютеранської Церкви;
–    Братства незалежних церков і місій євангельських християн-баптистів України;
–    Об’єднання незалежних харизматичних християнських церков України (Повного Євангелія).

Джерело: http://www.irs.in.ua

Текст Декларації наведено нижче.

РАДА  ЄВАНГЕЛЬСЬКИХ
ПРОТЕСТАНТСЬКИХ  ЦЕРКОВ  УКРАЇНИ

ДЕКЛАРАЦІЯ
Про захист моральних та сімейних цінностей

Рада Євангельських Протестантських Церков України, яка об’єднує 9 християнських конфесій, що становить близько 8000 церковних громад, висловлює своє глибоке занепокоєння занепадом суспільної моралі в нашій країні та відкрита для спільних пошуків дієвих шляхів подолання існуючої моральної кризи. Наше спільне бачення питань моралі, здорової сім’ї та суспільства походить із вчення Біблії про обов’язки людини щодо Бога, ближнього та себе. Ми вважаємо за необхідне донести до широкого загалу ті моральні орієнтири, які можуть оздоровити людину, суспільство та державу.
Статистика абортів, розлучень, падіння народжуваності, неповних сімей, рукоприкладства в шлюбі, алкоголізму, наркоманії, самогубств серед підлітків, криміналізації шкіл, позашлюбного співжиття, падіння освіченості свідчить про глибоку кризу в суспільстві. Ми категорично не сприймаємо і не підтримуємо фальшиві «цінності», що нав’язуються засобами масової інформації, на зразок «вільного кохання», легалізації розпусти, сексуальних збочень, наркотиків, культивування нетерпимості, наживи, невігластва, антисемітизму, ксенофобії, неповаги до національних та християнських святинь.
Одне з головних завдань церкви — доносити біблійні принципи у всі сфери суспільного та особистого життя людей. Тому кожна церква і кожен християнин безпосередньо покликані бути учасниками та носіями цієї місії.
Ми висловлюємо занепокоєння тим, що сучасне покоління втрачає правильні життєві орієнтири, морально-етичні цінності. Духовна деградація, моральна розбещеність, руйнування інституту сім’ї, матеріалізм приводять до швидкого духовного зубожіння нації. Відступництво від Бога завжди викликає глибокі політичні, економічні та соціальні кризи в будь-якій країні.
Боже Слово спрямоване на добро як окремих людей, так і цілого суспільства, і тому ми підтверджуємо принцип, що саме біблійні, християнські цінності здатні збагатити нашу культуру, піднести з руїни моральний стан нації і кожного громадянина країни. Повернення до християнських основ може всебічно оздоровити життя суспільства і сприяти духовному відродженню людини.
Вважаємо за необхідне нагадати ключові моральні орієнтири, що стосуються особистості, сім’ї та суспільства, на основі Святого Письма:

ЛЮДИНА, СТАТЬ ТА ШЛЮБ
1.    Бог створив людину чоловіком і жінкою. Ці дві статі є єдиними можливими та незмінними у Божому промислі і не є предметом особистого вибору. Гендерна політика, що пропагує розмаїття статей, можливість довільного вибору, зміни статі є бунтом проти задуму Творця та насильством над здоровим глуздом (Буття 1:27, 2:18-22; Римлянам 1:21-31).
2.    Шлюб — це священний союз між чоловіком та жінкою, що має створюватись один раз на все життя. (Буття 2:23-24)
3.    Фізична близькість є благословенною частиною лише цих шлюбних стосунків, між чоловіком та дружиною (Приповісті 5:18-19; 1-е Коринтянам7:4; Євреям 13:4).
4.    Будь-які інші дошлюбні або позашлюбні, гомо-, або гетеро-сексуальні статеві стосунки порушують цей Божий порядок, є гріховними та призводять до негативних наслідків на особистому та суспільному рівнях (Вихід 20:14; Левит18:22; 19:29; Повт. Закону 28).
СІМ’Я ТА ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ
1.    Одне з головних призначень сім’ї — виховувати високоморальних, побожних дітей. Саме сім’я несе цей почесний обов’язок та наділена відповідними повноваженнями, і ця функція не може бути перекладена на державу, школу або будь-яку іншу інституцію. Батьки лише делегують цим інституціям обмежену частину своїх повноважень. Неприпустиме втручання держави та перешкоджання батькам у вихованні своїх дітей. Тільки в сім’ї дитина може отримати необхідні їй любов та дисципліну. (Повт. Закону 6:6-7; Приповісті 23:13-14; Ефесянам 6:1-4;  1-е Солунян 2:7,11).
2.    Діти мають поважати та слухатися своїх батьків. Це невід’ємний фактор їх морального та духовного формування, запорука успіху в житті. Тому неприпустиме намагання посіяти в дітях недовіру до батьків, поставити під сумнів їхній авторитет, або просто безпідставне вилучення дітей з сім’ї, як це спостерігається в деяких положеннях та проявах так званої ювенальної юстиції (Вихід 20:12; Колосянам 3:20).
Ми закликаємо всіх християн послідовно практикувати, звіщати та відстоювати вищезгадані етичні принципи, тому що вони базуються на Святому Письмі. Для цього наполягати на викладанні християнської етики в усіх класах загальноосвітніх закладів.
Ми закликаємо всіх істинно віруючих в Господа Ісуса Христа безкомпромісно слідувати Його заповідям в Святому Письмі, включаючи питання сім’ї та шлюбу.
Ми закликаємо керівництво України на ділі проявити небайдужість до долі нашого народу та звернути особливу увагу на моральний стан суспільства.
На законодавчому рівні просимо забезпечити:
•    Виховання в суспільстві Біблійних етичних норм.
•    Незмінність поняття шлюбу як союзу між чоловіком та жінкою, згідно чинної Конституції.
•    Недоторканість сім’ї, зокрема права дитини на власну сім’ю.
•    Заборону пропаганди сексуальної розпусти, різного виду збочень, окультизму, пияцтва, наркотиків, тютюнопаління, зокрема через засоби масової інформації, телебачення, тощо.

Декларацію підписали  члени РЄПЦУ (за списком):

Єпископ Асоціації місіонерських церков                                  Василь Давидюк
євангельських християн України, головуючий у Раді

Старший єпископ Церкви християн                                         Михайло Паночко
віри євангельської України

Президент Всеукраїнського союзу об’єднань                          В’ячеслав Нестерук
євангельських християн-баптистів

Президент Українськоїуніонноїконференції                              Віктор Алєксєєнко
Церкви Адвентистів сьомого дня

Старший єпископ Української християнської                           Леонід Падун
євангельської  Церкви

Старший єпископ Союзу вільних церков                                 Василь Райчинець
християн євангельської віри України

Голова Братстванезалежнихцерков та місій                            Сергій Дебелінський
євангельських християн-баптистів України

Єпископ Української Лютеранської Церкви                              В’ячеслав Горпинчук

Президент Об’єднання незалежних харизматичних                 Анатолій Гаврилюк
християнських церков України (Повного Євангелія)

Декларація ухвалена у м. Києві на засіданні Ради Євангельських Протестантських Церков від 27 вересня 2012 року.

Попередня Комітет єпископів ЦХВЄУ оголосив тиждень молитви за Україну
Наступна Михаил Паночко поздравил пятидесятников Литвы с 100-летним юбилеем

Вам також може сподобатися

Новини братерства

У церквах ХВЄ оголошено тиждень посту і молитви за ситуацію в Україні

      Старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко закликає до Тижня молитви та посту з 26 січня до 1 лютого з причини надзвичайно складної ситуації на Сході України, а також через небезпеку розв’язання повномасштабної війни, яка може призвести до ще більших втрат та руїни.

Новини братерства

Всеукраїнська хода на захист сім’ї та дітей розпочнеться на Софіївської площі і завершиться святом у Маріїнського парку

  Триває підготовча робота з проведення Всеукраїнської ходи на захист сім’ї та дітей, яка запланована на суботу, 3 червня у Києві та в інших містах України.

Новини братерства

У Києві відбулася зустріч працівників Відділу підприємництва ЦХВЄУ

   9 травня 2016 року в приміщенні церкви ХВЄ «Філадельфія» (м. Київ) відбулася зустріч християн-підприємців, на якій були присутні представники 11 областей України, а також старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко та його перший заступник єпископ Микола Синюк