Грудень 18, 2022 0 1188 Переглядів

Рукопокладення єпископа, незвична статистика та бюджет – основні моменти зі звітної конференції УЦХВЄ Рівненщини

16 грудня в Рівному на базі церкви «Святої Трійці» відбулася річна звітна конференція служителів УЦХВЄ Рівненщини. Підбили підсумки діяльності об’єднання за поточний рік, а також рукопоклали в сан єпископа старшого пресвітера Олександра Котка.

Цей рік був особливим для церков України, адже доводиться здійснювати служіння в умовах війни.

Ранок п’ятниці розпочався із повітряної тривоги. Знову ракетні удари по енергетичній інфраструктурі. Однак, конференція розпочалася: понад двісті пасторів з’їхалися з найвіддаленіших куточків Рівненщини, щоб побути у братерській спільності, заслухати звіт і прийняти рішення щодо функціонування об’єднання на наступний рік.

Старший пресвітер УЦХВЄ у Рівненській області Олександр Коток привітав усіх присутніх конференції, оголосив робочу програму.

«Закликаю усіх прийти до престолу благодаті – не зі своїми заслугами, а з вірою – щирою, живою. Ми маємо потребу, щоб Бог благословив конференцію», – до чергової молитви підвів перший заступник старшого обласного пресвітера Олександр Чернюшок.

З вітальними словами звернулися гості конференції – брати з Волині та США.

Старший єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко виголосив проповідь про універсальність Божої благодаті, зазначивши, що її джерелом є Христос. Благодать нас вчить і діє, це – інструмент впливу на людей. «Божа благодать працює наді мною вже п’ятдесят років, і ще праця продовжується. Благодать мене навчає. Все добре, що є у мені – це дія Бога», – сказав старший єпископ.

Перекладач Біблії Валерій Громов розповів про свій шлях дії Божої благодаті, результатом якої став новий чудовий переклад Святого Письма.

Про виконану роботу і стан справ в об’єднанні звітували Олександр Коток, скарбник Микола Свірчук та голова ревізійної комісії Віталій Зозуля.

Попри певні обмеження в країні, за рік відбулося аж 32 конференції.

Цікавою була статистика життя церков в умовах війни.

Протягом 2022 р. прийняли водне хрещення 1510 людей, 267 прибули з інших громад, 69 прийняті з відлучення. Також 274 померло, 226 перейшли в інші громади, 2309 емігрувало за кордон, 116 вилучено.

Кількість членів УЦХВЄ Рівненщини цього року зменшилася приблизно на 1000 членів. Це пов’язано з еміграцією. За приблизними підрахунками (дані ще уточнюються) емігрувало 2309 членів (переважно до США).

Однак спостерігаємо позитивну динаміку охрещуваних. Цьогоріч церкви на Рівненщині охрестили більше, аніж минулого року. Напевно, ця кількість є рекордною за останні щонайменше сім років. Сподіваємося, що і далі ця динаміка буде зростати, приходитиме пробудження.

Частково було згадано і про колосальну працю в гуманітарній сфері. Адже церквами Рівненщини щоденно надається допомога постраждалим від війни, здійснюються благодійні поїздки у східні та центральні області країни. Бог дбає про ресурси, створюючи додаткові джерела поповнення бюджету.

Після звітної частини конференції, закликаючи до молитви, єпископ Волинського об’єднання УЦХВЄ Михайло Іванович Близнюк у своїй промові наголосив на важливості віри, наближенні до Бога, чистоті та вірності.

У завершальній частині конференції відбулося рукопокладення в сан єпископа Олександра Котка. Служіння звершували старший єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко та єпископ Михайло Близнюк.

Опісля відбувся блок питання-відповіді. По завершенні конференції служителі мали змогу отримати християнські газети, календарі та іншу літературу, яку роздаватимуть під час Різдвяних піснеспівів.

Українська Церква Християн Віри Євангельської у Рівненській області продовжує служити, являючи людям Божу любов та проповідуючи Слово Правди. Християни моляться за мир в Україні й дякують усім, хто їх підтримує.

Олександр ГЕНІШ.

 

Попередня Уперше від початку війни харківська молодь провела з'їзне служіння  
Наступна «Служіння молоді потребує свіжих рішень, гнучкості мислення та стійкості у надії на Бога» – на Кіровоградщині провели ретрит Руху молоді

Вам також може сподобатися

Служіння дітям і підліткам

«Як підвищити ефективність дитячих та підліткових євангелізацій?» – конференція дитячих євангелістів України

16 та 17 березня на базі Київського біблійного інститут відбулася Всеукраїнська конференція Євангелістів, які працюють з дітьми та підлітками.

Новини регіонів

Жизнь молодежи


Сергей Степанченко, пастор в г. Донецк, ответственный за молодежное служение в области

Общее количество молодежи в области – 450 человек, 22 молодежных руководителя трудятся среди молодежи.

В церквях постоянно проходят молодежные служения, на которых проводится воспитательная работа в духе Евангелия.

Новини регіонів

У Рівному відбулася рада пресвітерів області

Рівненська обласна рада пресвітерів християн віри євангельської відбулася 12 жовтня 2011 року у приміщенні місії «Добрий Самарянин» (м. Рівне).