Грудень 1, 2022 0 735 Переглядів

Як пастор з Харківщини, його дружина та 12 дітей, допомагали односельчанам під час окупації

Нова Олександрівка Куп’янського району на Харківщині ще з початку війни опинилася під окупацією. Пастор місцевої п’ятидесятницької громади Василь Кібиш зі своєю сім’єю – дружиною Аллою та 12-ма дітьми – вирішив залишитися в селищі, щоб допомагати людям.

«Уся надія була тільки на Бога, і ми дивилися як батьки на все реагують, разом дуже багато молилися, – розповідає донька Олена Кібиш. – Спочатку було дуже страшно, але потім Бог давав спокій і я сама дивувалася, яка була різниця між моєю реакцією на вибухи та реакцією інших людей. Ми могли допомагати людям, підбадьорювати їх і, що найголовніше, у нас все було для життя! Коли літали літаки, снаряди… ми постійно стояли на колінах і взивали до Бога і Господь давав мир» – розповідає дівчина на ранковій програмі старшого пресвітера Іллі Герасима на каналі церкви «Свята Трійця» (м. Харків, 1-й Механізаторський провулок, 3).

На питання, про що найбільше мрія, Олена відповіла: «Щоб прийшла Україна»! Сам старший пресвітер в той час служив у Харкові та мріяв просто добре виспатися і прокинутися у тиші, а не під звуки вибухів.

«26 лютого через село проїхало більш як 500 одиниць російської техніки. Було таке, що за добу рух техніки просто не припинявся, і ми налічували до 1000 штук. На всіх машинах була буква Z. До нашого будинку за цей час російські солдати приходили п’ять разів, і кожен раз Бог зберіг», – розповідає дружина пастора Алла.

Узагалі в страшних умовах окупації сім’я Кібиш бачила дуже багато Божих чудес, розповідають, що і Господь ніколи їх не залишав.

«Дуже сильно переживали за дітей, чуючи, що було в Бучі, але не могли навіть поїхати до мами у сусіднє село, тому що не випускали, – продовжує Алла. – Були дні, коли діти зранку і до ночі молилися, і Бог давав сили долати страх. Пам’ятаю, як наша 6-річна донька почала нас усіх заспокоювати, вона казала, що це далеко вибухи».

За словами Алли весь час у сім’ї була їжа. Люди ділилися тим, що мали, а з ними теж ділилися.

Пастор Василь Кібиш пригадує: «Коли почалась війна, ми могли благословляти людей харчами, бо  минулого року в нас був великий врожай і в погребі було багато овочів та фруктів. Ще 18 лютого посадили в теплиці огірки, Бог поклав на серце доглядати за ними, щоб там не було, бо коли були вибухи, стаканчики з розсадою падали, а я їх підіймав. І знаєте, що? Уже 17 квітня ми куштували перші плоди, і почали роздавати та продавати огірки. За час окупації ми заробили 120 тисяч гривень на огірках. На ці кошти могли купувати хліб, робили продуктові набори та допомагали людям, які потерпали. Записуватись на російську гуманітарку відмовились, сказали, що в нас все є, тому що Бог благословляв».

В селі був один чоловік, який через сильні вибухи не знаходив собі місця, нікуди не виходив, постійно намагався десь сховатися і його мама сильно переживала, що він може накласти на себе руки. Пастор Василь з сім’єю вирішив забрати його до себе, разом почали молитися і через декілька днів у нього пропав страх, чоловік навіть почав їздити на машині по селу.

«Але одного дня сталася ситуація після якої Господь проговорив нам, щоб ми покинули селище – розповідає Василь Кібиш. – У наш будинок прийшли російські солдати, тому що сусід намовляв на нас, нібито ми допомагаємо американській розвідці. Кілька годин, з 21:00 до 01:00, вони махали автоматами, гранатометами, стріляли в підлогу, перевернули весь дім і погрожували, що просто нас знищать. Казали, що прийшли помститись за своїх 12 братів, які загинули, та казали, що у вас як раз 12 дітей. Але Бог зберіг і, як у рову перед Даниїлом закрив пасті левам, так і цим солдатам – вони нічого не могли зробити».

Бог дав можливість родині Кібиш вистояти та допоміг виїхати з окупації живими й неушкодженими.

Відео інтерв’ю у запису можете подивитися за посиланням https://youtu.be/cWu0fmnA1K0.

Попередня Про відношення до зброї, еміграцію, радіопередачу – дивіться в новому інтерв'ю «Розмова з служителем»
Наступна Громада міста Любомль звершила молитву-покаяння за провини, учинені стосовно євреїв

Вам також може сподобатися

Служіння дітям і підліткам

Свято для дітей війни влаштували у харківській церкві «Ковчег»

У передмісті Харкова, в селищі Пісочин, церква «Ковчег» (пастор Федор

Новини братерства

«Ісус зцілить рани й допоможе піднятись Україні» – Різдвяне привітання Михайла Паночка

Дорогі сестри й брати,  сердечно вітаю вас з чудовим святом