Березень 5, 2022 0 1342 Переглядів

«Зміцняймося Господом та могутністю сили Його» – як церкви на Волині та Рівненщині служать біженцям

Раптовий напад Росії на Україну ще більше згуртував українців. Християни віри євангельської одні з перших, хто відгукнулися і самоорганізувалися у волонтерські рухи. При обласних об’єднаннях відразу були створені координаційні центри.

Координаційна Рада, що була створена в перші дні війни і яка діє при багатьох Обласних об’єднаннях УЦХВЄ, ставить перед собою завдання організовувати взаємодію церков в областях під час евакуації. У тому числі ефективно реагувати на потреби людей, вивозити і розміщати переселенців, здійснювати збір і надання гуманітарної допомоги постраждалим.

До прикладу, на Волині церква «Сіон» в м. Луцьк організувала волонтерську роботу на пункті пропуску Устилуг-Зосін, щоб послужити людям, роздаючи гарячу їжу.

Церкви «Спасіння» та «Христа Спасителя» м. Луцьк цілодобово готові надавати притулок, сховище, ліки та їжу усім, кому це необхідно.

Брати та сестри з сіл Чемерне і Довге Рівненської області зібрали продукти харчування, частина з яких вже завантажена на Харків, інша – буде відправлена наступними рейсами.

Громада села Карпилівка за годину зібрала біля Дому Молитви до 10 тон продуктів і різних побутових речей для вимушених переселенців з Києва.

«Наші люди в багатьох містах сьогодні в великій нужді і страху. Вчора ввечері я повернувся з-під Києва з людьми, яких змогли евакуювати. А сьогодні зранку вже знову в дорозі до Києва, там брати просять продуктів. Скільки змогли за ніч зібрати – веземо декількома машинами. Багато людей просяться, щоб їх забрати звідти. Будемо вивозити по можливості, – каже єпископ УЦХВЄ, пастор церкви с. Карпилівка Володимир Бричка. – Для когось ночі довгі, а я вчора повернувся з Києва о 23:00 з 40-ма жіночками і дітками в село. Деякі з них навіть своїх чотирилапих друзів вивезли. Назад брати з Глинного загрузили зо дві тони продуктів і від нашого села зо дві. А сьогодні з братами з Сарн від місії «Глорія» відвезли чотири буси продуктів та одягу, і знову евакуювали до 40 людей, серед яких десяток дітей. Це майже 10 годин їзди до Сарн об‘їзними сільськими дорогами безпеки ради. Села Дубно, Глинне, Познань також вже зібрали продукти і готові служити транспортом».

Рівненський штаб гуманітарної допомоги при обласному об’єднанні УЦХВЄ теж продовжує працювати в двох напрямках: це допомога людям, що евакуюються та формування та відправка допомоги в райони, де є гуманітарна катастрофа.

3 березня зусиллями Рівненського об’єднання було завантажено та відправлено на Київ 15 бусів із допомогою.

«Ми потребуємо Вашої підтримки, тому що багато є потреб, які потрібно задовольнити людям, які потрапили у складні життєві обставини», – звернувся старший пресвітер Рівненського обласного об’єднання УЦХВЄ Олександр Коток до членів церков.

«Допомога людям, які постраждали від війни – це новий формат служіння, яке ми розпочали  напочатку війни. Ось щойно завантажили два автомобілі, які зранку відправляться  на Харківщину. Нехай Господь проведе безпечною дорогою!» – каже пастор церкви «Святої Трійці» м. Рівне Павло Мельник.

Тимчасово змінила формат служіння і Рівненська Духовна Семінарія і Академія. Ректор Олександр Трофімчук на сторінці закладу написав: «Продовжуємо молитися за Україну, навчати/проголошувати Слово Боже, щоб приближалися до Бога і спасалися люди.  А також створили з семінарії базу для ночівлі і збору та відправки продуктів на Київ».

В містах церкви ХВЄ приймають біженців, годують, шукають місця для ночівлі приїжджих. Пастор Анатолій Славінський повідомив, що підвальне приміщення церкви «Христа Спасителя» м. Костопіль по вул. Сидорова, 5Б, підлаштоване для прихистку біженців, у випадку небезпеки, повітряної тривоги: «Ми підготовили необхідні умови, забезпечили захист вікон мішками з піском. Тут люди можуть  отримати прихисток, переночувати, відпочити, а також поїсти, випити гарячого чаю, кави. Надаємо як домедичну допомогу, так і духовну підтримку служителів у спілкуванні і молитві».

Церква ХВЄ м. Радивилів організовує збір продуктів, співпрацюючи з Радивилівською ОТГ. Щедро відгукуються на заклик про допомогу церкви Деражного, Дубно, Здолбунова, Млинова, Острога та інших міст і сіл. Місцева громада в Сарнах обладнали 30 ліжко-місць, годують людей, працюють також як перевалочний пункт для біженців, які прямують у Польщу.

Старший єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко звернувся до християн України зі словами підбадьорення:

«Зміцняймося Господом та могутністю сили Його, щоб могли ми дати опір дня злого! Йде духовна і фізична війна. Ми покликані, передусім, вести духовну війну. А для цього необхідно зодягнутися в повну Божу зброю.

Це особливий історичний час для України. На нашу країну напав ворог, об’явили війну. Але не варто панікувати, довіряймо Богові! Бог нас не залишить і не покине! Бог захистить Україну!» .

Ми молимося за нашу армію, за воїнів. Ми просимо, щоби Господь давав їм мужності, бо вони захищають сьогодні нашу землю. І ми всі разом, як християни, продовжуємо тримати їх на руках молитви. Нам приємно бачити як увесь світ плаче та молиться разом з нами, пропонуючи свою допомогу.

Підготував Олександр Геніш

Попередня Рада Церков наполягає на запроваджені безпольотної зони над Україною
Наступна Допомога біженцям у Західній Україні – актуальні реквізити

Вам також може сподобатися

Новини братерства

На житловому масиві «Львівський маєток» закладено перші цеглини нового Дому молитви

   За останні роки навколо Києва з’явилося немало затишних житлових комплексів з новим сучасним плануванням та інфраструктурою. Один з них – «Львівський маєток» на території  села  Софіївська Борщагівка. 16 грудня 2015 р. там було здійснено посвячення та закладено перші цеглини нового Дому молитви.

Новини братерства

Рукопокладення Віктора Клеця в сан єпископа

24 грудня 2011 року в Сумах відбулася звітна пасторська конференція обласного об’єднання церков ХВЄ, в якій взяли участь близько 40 делегатів.

Новини братерства

Став відомий план заходів святкування 100-ліття п’ятидесятницького руху в Україні у 2020 році

Рішенням Комітету УЦХВЄ, засідання якого відбулося 12 грудня, затвердили  план