Серпень 25, 2022 1 472 Переглядів

Захопливе дозвілля для дітей військовослужбовців та ВПО організували поблизу Збаражу

З 14 по 20 серпня на базі відпочинку с. Чорний ліс Збаразької ОТГ на Тернопільщині пройшов дитячий християнський табір під назвою «Хоробре серце». Туди завітало 70 дітей віком від 8 до 15 років. Переважно це були діти-переселенці, сім’ї яких  під тиском важких обставин у час війни змушені були переїхати на захід України.

З юними серцями працювала прекрасна команда з 22 наставників, котрі виконували величезну роботу, починаючи від рубання дров і закінчуючи цікавими християнськими уроками.

Табір проходив за програмою «Хоробре серце». Кожного дня наставники намагалися донести дітям ключові тези: «Ти не самотній!», «Ти важливий!», «Усі тебе люблять!», «Слідуй та віруй!». Наставники працювали також над емоціями та почуттями дітей, пропонуючи різні вправи, де діти відкривались по-новому, виливаючи біль навіть багаторічної давності, показуючи старі незагоєні рани!

Також у таборі проводились різноманітні творчі гуртки: кулінарний, рукоділля, музичний, театральний, медичний, де кожен знаходив себе. З веселим настроєм діти поспішали на загальнотабірні ігри, віддаючи  всі свої сили, відстоюючи команду.

У гості до табору завітав старший пресвітер церков Тернопільщини Віталій Яцюк, а також  лідер молоді церкви м. Ланівці Денис Негода. Кожен з них говорив слово під натхненням Святого Духа та молився разом з дітками. Прекрасний вечір був, коли на заклик до покаяння уперед вийшов майже весь табір! Усіх переповнювали почуття, дехто не стримував сліз радості відчуваючи особливу Божу присутність. Потім були теплі обійми та щирі посмішки.

Кухарі кожного разу дивували дітей і наставників вишуканими та смачними стравами.

За словами керівника табору Інни Лозян, саме цей захід виявився найкращим за літо. «Бог стояв за нас, і це було видно у кожному моменті: діти радували своєю дружністю, єдністю в команді, підтримкою. Щодня ми помічали як вони змінюються, стають добрішими один до одного. Дивом для мене була погода – дощ ішов не сильний і саме в той час, коли ми були на заняттях під накриттям», – ділиться Інна Лозян.

Діти допомагали наставникам, підтримували чистоту у кімнатах, виступали на сцені, ставили запитання,  робили глибокі висновки з історій. А головне, вони разом з дорослими щиро молились за Україну, за мир і спокій, за батьків.

«Програма табору створена спеціально для дітей віком від 8 до 15 років, які пережили травматичні ситуації в час війни, дітей військовослужбовців, – розповідає наставниці Тетяна Варениця. – Наша мета підтримати, оздоровити, направити та заспокоїти дітей, а також надати їм моральну та психологічну підтримку».

За словами наставниці, було помітно як діти щодня все більше пізнавали Бога, як свого Творця, Спасителя, Друга і Батька. Багато хто був вражений від почутого, оскільки раніше нічого подібного їм не розповідали.

«Ми бачили, що діти вже не ті, що приїхали в перший день. «Хоробре серце» – це не просто назва табору, це те, що ми побачили в кожному, від наймолодшої дитини до організаторів. Ми хоробрі, бо ми українці, які ходять з Богом», – переконана Тетяна Варениця.

Як розповідає ще одна наставниця Юлія Козак, коли отримала  пропозицію послужити дітям з сімей ВПО та військовослужбовців (їх зібралося навіть більше, ніж розраховували спочатку), було страшно. Але, коли побачила як чудово  Бог поблагословив цей табір, вже не приховує  своєї радості: «Це був чудовий досвід служіння не воцерковленим дітям, де Бог по особливому працював над дітьми та наставниками», – каже Юлія.

Звісно ж, наставникам було приємно отримати дитячі відгуки. Ось деякі з них.

«Мені сподобалося все: програма, харчування, умови і наставники. Дуже рада, що побувала тут, і ще довго буду сумувати за цим табором. Я була вперше у таборі і знайшла багато нових друзів. Я щаслива!»

 Елеонора Зінченко, 15 років, Херсонська область.

«Хочу подякувати Богу за те, що я потрапила в цей табір. Отримала багато хороших емоцій, знайшла друзів. Саме в цьому таборі я покаялася і прийняла Бога в своє серце. Дякую всьому персоналу та наставникам, які за цей короткий час стали для мене справжньою сім’єю»
Мар’яна Матвієвська, 14 років, Харківська область.

«У цьому таборі мої відносини з Богом стали дуже близькими. Це був мій найкращий час за це літо. Дуже дякую людям, які організували нам такий відпочинок!»

Аліна Карагадіна, 14 років, м. Слов’янськ.

Нехай Бог і надалі веде цих діток Своєю рукою, зціляє їхні рани і дасть мир і спокій їхнім сердечкам у цей неспокійний час!
Оксана Гудзь

Попередня 24 серпня у Софійському соборі Володимир Зеленський молився про мир разом із  Радою церков
Наступна Кабмін затвердив порядок видачі мандата для військових капеланів

Вам також може сподобатися

Новини регіонів

Як працювати з дітьми з посттравматичним синдромом навчались вчителі на Тернопільщині  

10 липня в Лановецькій церкві ХВЄ на Тернопільщині відбувся семінар

Новини регіонів

Юридичний та медіа відділи запрацювали в Миколаївському  обласному об’єднанні братерства

Сучасні реалії диктують потребу в розвитку нових служінь церкви областях.

Новини братерства

В Азербайджані буде створено Біблійне товариство

        Старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко разом із головою ВСЦ ЄХБ Валерієм Антонюком та очільником Церкви АСД України Віктором Алексєєнком 1 жовтня 2014 р. відвідав м. Баку, Азербайджан.