Серпень 10, 2022 0 515 Переглядів

Де люди з інвалідністю можуть почуватися щасливими у час війни? Табір під Ковелем традиційно приймає відвідувачів

На базі відпочинку «Єдність» у м. Ковель, що на Волині,  4 липня 2022 року відбулося відкриття оздоровчо-реабілітаційного табору для людей з інвалідністю. Організатор дійства Павло Смаль, директор департаменту, що допомагає людям із порушеннями слуху УЦХВЄ, сподівається, що саме тут можна знайти таким людям розраду для своєї  душі.

Упродовж  15 років на території «Єдності» люди з інвалідністю мають змогу оздоровитися як фізично, так і духовно,  адже християнські цінності є основою програми для тих, хто відпочиває.

З 4 по 11 липня цього року відбувся I-й заїзд для людей з порушенням опорно-рухового апарату під назвою «Вага твого рішення». Упродовж 7 днів відпочивальники разом із волонтерами табору вивчали біблійні принципи життя, наприклад: «царюй служачи», «обіцяй виконуючи», «даруй благословляючи», «прощай відпускаючи» і т.д. Кожен із присутніх мав змогу особисто поспілкуватися зі служителем (пастором або дияконом), поставити питання, поділитись проблемами або/і разом помолитись за потреби.

Одна з особливостей відпочинку – спільність біля вечірнього вогнища. Під зоряним небом волонтери та відпочивальники  мали можливість  спілкуватися один із одним, поспівати, декламувати вірші, свідчити про милості Божі, молитися та ділитися роздумами стосовно Божого Слова.

Завдяки гуртку Handmade охочим вдалося власноруч виготовили дерев‘яні світильники, які в час закриття табору лишили ввімкненими. Безумовно, це створило особливу теплу атмосферу.

Великий внесок у цьогорічну програму ретріт-центру здійснила громадська організація з м. Ковель – «Жест допомоги». Голова організації Ярослав Котилко разом з юристом Валентином Гайдашуком та психологинею Надією Медведюк влаштували практичне спілкування стосовно прав людей з інвалідністю в суспільстві. Відпочивальники мали змогу почути від адвоката інформацію про отримання пільг, субсидій та відпусток. Психологиня розкрила тему під назвою «Ти в цілому світі! Цілий світ у тобі!» Семінар від Надії Медведюк був спрямований на розвиток позитивного мислення його учасників та на формування позитивного сприйняття дійсності.

Загалом під час I-ого заїзду табору «Єдність» відпочило та оздоровилося близько 100 людей з порушенням опорно-рухового апарату.

Варто зауважити, що з 14 по 21 липня 2022 року відбувся також II-й заїзд на базі відпочинку «Єдність» для осіб з вадами зору (30 людей) та слуху (53 людини).

Для них  було організовано різні семінари, які  викладали самі ж відпочивальники. Віра, спасіння, вічність – питання, які порушувались під час викладу тем. Люди теж мали можливість спілкуватися біля вогнища, молитись, вивчати Боже Слово, купатись у водоймі, грати в ігри, відвідувати кафе та інші локації на території бази.

Важливим елементом цьогорічних заїздів ретріт-центру «Єдність» для людей з обмеженими можливостями була щоденна молитва за мир в Україні, яка розпочиналася о 15:00 біля місця, де розпалюють вечірнє вогнище. Усі охочі приєднувалися до спільної молитви за нашу державу.

Незважаючи на важкий час в Україні, коли війна забирає життя мирних людей та приносить горе, як добре, що існують місця радості та затишку. Табір «Єдність» – це проект, який завдяки Богові та небайдужим людям намагається дарувати щастя знедоленим в різні періоди життя нашої держави.

Галина Фурман

Попередня У Тисмениці сестри шукали «7 точок опори в стані невагомості» — ФОТО
Наступна На Полтавщині місіонери шести районів області провели зустріч із директорами Місій

Вам також може сподобатися

Новини братерства

«Як підвищити ефективність дитячих та підліткових євангелізацій?» – конференція дитячих євангелістів України

16 та 17 березня на базі Київського біблійного інститут відбулася Всеукраїнська конференція Євангелістів, які працюють з дітьми та підлітками.

Новини братерства

Делегація Всеукраїнської Ради Церков відвідала музей Голокосту у Вашингтоні

Офіційні заходи делегації Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій у США розпочались із відвідин Американського музею вшанування пам’яті жертв Голокосту, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Місіонерство

Місіонерство в умовах війни – нотатки наради Департаменту місій

У Рівному 30-31 серпня відбулася нарада керівників обласних місіонерських відділів.