17 Вересня, 2021 0 982 Переглядів

«Нова книга демонструє перехід п’ятидесятників «від гнаної меншості до впливової меншості» – Михайло Мокієнко

16 вересня у Києві, в агентстві УНІАН, презентовано науково-популярне видання «Історія п’ятидесятництва в Україні». Книга є частиною ювілейної програми святкування 100-річчя п’ятидесятницького пробудження в Україні.

Укладач і редактор видання, доктор філософських наук Михайло Мокієнко зазначив, що видання містить систематизований історичний матеріал від зародження п’ятидесятницького руху до кінця 80-х рр. ХХ ст.

«П’ятидесятницький рух невиправдано забутий науковцями. Це пов’язано з цілим рядом факторів, починаючи від природи самого руху, завершуючи радянським атеїстичним минулим», – підкреслив науковець.

За його словами у книзі особливу увагу звернено на релігійний та політичний контекст становлення п’ятидесятництва. «У виданні ви знайдете інформацію про діяльність першопрохідців та ідейних натхненників, місійну активність та інституційний розвиток руху. Також розглянуті особливості державної політики у релігійній сфері, регіональні виміри п’ятидесятництва, його богословські трансформації в досліджуваний період», – підкреслив Михайло Мокієнко.

Він зазначив, що ця книга показує перехід п’ятидесятників «від гнаної меншості до впливової меншості». За словами науковця, святкуючи ювілей, необхідно зосередитися на витоках — «на місійному складнику руху, на суспільному впливі, діалогічності та інших наголосах, втрачених у 50-60-х роках. Адже хибне сприйняття п’ятидесятництва й сьогодні домінує в певних колах».

Мокієнко зазначив, що дуже важливо відновити історичну справедливість стосовно п’ятидесятників, безпідставно дискредитованих у добу атеїзму. За його словами, тепер для цього є всі передумови, оскільки є доступ до всіх архівів, можна реабілітувати досі не реабілітованих.

Над книгою працювали також кандидат філософських наук Олег Борноволоков, який написав початкові розділи, дослідник історії п’ятидесятництва Дмитро Коваль, який більше спеціалізується на дослідженні західноукраїнського п’ятидесятництва, кандидат філософських наук Михайло Хром’як, який досліджує цей рух на Закарпатті, а також кандидат філософських наук Роман Онофрійчук.

Модератор презентації письменниця Надія Гербіш зазначила, що дуже важливо зрозуміти, чому радянська пропаганда намагалася дати цьому руху наліпку «сектанти», щоб оцінити цей рух. Адже відверте проговорення проблемних питань веде до швидшого порозуміння і розвитку.

Як повідомив видавець Ігор Степурін, книга обов’язково буде в церквах, а також в книжковому інтернет-магазині Yakaboo і на сайті видавництва «Саміт-книга». Крім того, видавець зазначив, що видання може з’явитися і в книгарнях, якщо вони висловлять таку зацікавленість. За його словами, наклад книги – 3 тисячі екземплярів.

На презентації видання, український вчений, релігієзнавець, кандидат історичних наук Ігор Козловський, який пройшов полон так званої «ДНР», зазначив, що дуже важливо, щоб діяльність цього руху була досліджена в незалежній Україні. За його словами, саме п’ятидесятники на окупованій території Донбасу були стійкими в своїх поглядах і надавали підтримку.

У відповідь Михайло Мокієнко зазначив, що у найближчий час може бути підготовлено дослідження діяльності цього руху в сучасний період.

Глибоке знання історії дає можливість бачити сьогодення під особливим кутом, відповідно реагувати на насичені і суперечливі події в нашій країні та молитися за Україну в трьох вимірах: як за народ, як за державу, як за територію.

За матеріалами УНІАН

 

Попередня Як стати цілісною особистістю та допомогти в цьому іншим – нотатки  Всеукраїнської жіночої конференції-2021
Наступна «Сто років тому в Україні розпочався потужний рух, основу якого було закладено в день П’ятидесятниці» - Михайло Паночко

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/chve/chve.org.ua/www/wp-content/themes/trendyblog-theme/includes/single/post-tags-categories.php on line 7

Вам також може сподобатися

Відео

Життя після втрати дитини, а згодом і будинку – історія Інни Філімончук (ВІДЕО)

Втрата – завжди біль, особливо коли це стосується рідних людей.

Служіння дітям і підліткам
Новини