Вересень 17, 2021 0 3270 Переглядів

«Сто років тому в Україні розпочався потужний рух, основу якого було закладено в день П’ятидесятниці» – Михайло Паночко

Урочиста Академія з нагоди 100-річчя п’ятидесятницького пробудження в Україні відбулася 17 вересня у Києві. Захід проходив в «Українському домі» – будівля, яка ще декілька десятиліть тому служила одним з «місць паломництва» комунізму, сьогодні зібрала християн, які згадували історію та дякували Ісусу Христу за пройдений шлях віри.

Організатори влаштували виставку документів, пов’язаних з історією Церкви, та демонстрацію рукописної Біблії, у створенні якої взяло участь понад 30000 українців різних конфесій – проєкт було започатковано Українським Біблійним Товариством, який завершився у 2021 році.

Урочиста частина програми розпочалася натхненним співом молодіжного хору церкви християн віри євангельської з м. Вараш Рівненської області. Після цього на сцену піднялися представники трьох поколінь служителів церкви, щоб розповісти як Дух Святий діяв у їхньому житті та служінні. 82-річний Василь Бровко, який свого часу служив старшим пресвітером церков на Тернопільщині, перший заступник старшого єпископа УЦХВЄ Анатолій Козачок та молодий служитель Маркіян Клепач. Особисті свідоцтва цих людей свідчать, що з часом дія Духа Святого не змінилася, змінювалися лише обставини життя. Сьогодні ми маємо більше можливостей для розвитку, ніж це було раніше.

Під час Урочистої Академії було продемонстровано документальний фільм «П’ятидесятники України. Сто років боротьби». Стрічку зняла команда відомого тележурналу «Історична правда з Вахтангом Кіпіані». У фільмі озвучено імена піонерів п’ятидесятницького руху, ключових фігур становлення і розвитку Церкви, показані важливі віхи і події історії.

Державний секретар Кабінету міністрів Олександр Ярема зачитав привітання від прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля. З побажаннями рости та залишатися світлом для світу до присутніх звернулись політики Олександр Турчинов, Юлія Тимошенко, Тарас Батенко. Від імені Всеукраїнської Ради Церков і Релігійних Організацій п’ятидесятників привітав Головуючий – митрофорний протоієрей Олекса Петрів. А від Ради Євангельських Протестантських Церков – головуючий єпископ Анатолій Гаврилюк. Єпископ оцінив п’ятидесятницький рух як потужний об’єднавчий фактор для нашого суспільства.

Від української діаспори християн поздоровив Голова Євангельського Слав’янського Дистрікту Асамблей Божих США Віктор Прохор. Він закликав братів і сестер сьогодні бути таким ж твердими прихильниками Євангелії, якими вони були протягом цього вікового шляху.

Доктор філософських і кандидат історичних наук, дослідник п’ятидесятницького руху Михайло Мокієнко зробив аналіз основних віх розвитку п’ятидесятницького руху за століття, його надбань, зокрема, освіти, культури і соціального служіння. Мокієнко розповів, які великі результати були отримані при зовсім невеликих можливостях, що дозволяла радянська влада. Переконливо розвінчав міф про невігластво віруючих і довів, що освіта, як богословська, так і світська, високо цінилася засновниками руху, як дієвий інструмент проповіді Євангелії і служіння спільноті. Також показав документи в яких віруючі поставали висококультурними інтелігентними людьми, а не забитими невігласами, як їх змальовувала радянська система.

Із заключним словом до учасників заходу звернувся старший єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко: «Сто років тому почався потужний рух – це не означає, що Церква народилася сто років тому. Вона народилася в ті дні, коли перед величезним трьохтисячним натовпом став боязкий рибак апостол Петро і був такий несміливий, щоб виступити публічно. Але в день П’ятидесятниці, відбулася подія, яка заклала потужний фундамент для розбудови Церкви Христової», – підкреслив старший єпископ. Також поділився статистикою та стратегічним баченням на майбутнє, яке полягає у внутрішній та зовнішній місії Церкви.

Завершився захід святковим фуршетом, під час якого продовжували звучати вітання та щирі побажання гостей.

Попередня «Нова книга демонструє перехід п’ятидесятників «від гнаної меншості до впливової меншості» - Михайло Мокієнко
Наступна Під час конференції на Прикарпатті, підлітки вчилися проводити особливий час для душі

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Єпископ Василь Боєчко презентував книгу телевізійних проповідей «вічне джерело»

За 22 роки звучання в телеефірі духовно-просвітницької передачі «Вічне джерело» Василь Боєчко, доктор теології та єпископ ЦХВЄ Львівщини, підготував близько 1100 проповідей. 

Новини братерства

Україну включено до списку держав для молитви у Міжнародний день молитви за переслідувані церкви, що відбудеться 9 листопада

   Цього року Голова Світових Асамблей Божих доктор Джордж О. Вуд  у своєму листі до національних п’ятидесятницьких церков запропонував об’єднати молитовну потребу…

Новини братерства

Рівненська Семінарія: 200 нових працівників для церкви!

Саме такій кількості випускників Рівненської Духовної Семінарії було вручено дипломи із присвоєнням певної  кваліфікації.  В останні дні весни в Рівненській Духовній Семінарії  і Академії ХВЄ відбувся випуск студентів. Свято котре зібрало  випускників духовної альма-матері  з усіх куточків України і Рівненщини зокрема.