Серпень 24, 2022 1 501 Переглядів

Поблизу Лубен на Полтавщині провели водне хрещення для вірян семи церков

20 серпня 2022 р. з 11 години ранку на березі мальовничого озера в селі Засулля біля міста Лубни відбулося святе водне хрещення – спільне зібрання церков Лубен, Пирятина, Оржиці, Чорнух, Яресьок, Гребінки та Дому милосердя в с. Мацківці.

Бажання виконати заповідь Ісуса Христа: «Хто увірує й охреститься, спасенний буде!» (Мрк. 16:16) виявили 28 осіб. Такі заходи завжди по-особливому святкові і підбадьорюють навіть у такий непростий час.

Розпочав служіння Ігор Фень, пастор церкви з Лубен, який прикликав до молитви благословення. Далі усі присутні пастори церков почергово висловлювали короткі побажання і настанови до тих, хто виявив бажання охреститися.

Чудовий спів сестер з церкви Лубен супроводжував служіння. Також був загальний спів присутніх, сольні пісні.

Ведучий зібрання Володимир Бобик у декількох словах пояснив суть Євангелія й прикликав до молитви покаяння тих, хто вперше відвідав це свято церкви. Декілька жінок вийшли наперед до молитви покаяння. Такі хвилини дорогоцінні – як для церкви, так і для неба.

«Я вірю, що Ісус помер за мої гріхи. Ісусе Христе, будь моїм Господом на все моє подальше життя…» – так молилися нові душі, за них звершили молитву служителі церкви.

«Вірую!» – линув спів, а люди, які покаялися, не могли спокійно слухати, а щирі сльози лилися з їхніх очей…

Завершальне слово виголосив обласний пресвітер Михайло Роман, який пояснив основні кроки віри. Він запропонував подивитись на водне хрещення не як на традицію чи обряд, а як на обов’язкову священнодію, як обіцянку служити Богу в чистій та добрій совісті.

Другу частину служіння (хрещення) звершували чотири служителі місцевих церков: охрещувані по чотири одночасно входили у воду і перед усіма присутніми проголошували, що вірують в Ісуса Христа, як свого особистого Спасителя та обіцяють служити Господу в чистій і добрій совісті до кінця життя. А на березі звучало: «Усі, хто у Христа хрестилися, у Христа зодягнулися…»

Свято тривало понад три години, чудова погода сприяла тому, а легенький вітерець приємно освіжав. Після цього  був звершений спомин смерті Господньої.

Христос заповів так: «Тож ідіть і навчіть усі народи, хрестячи їх в Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа, навчаючи їх зберігати все, що Я заповів вам. І ось Я з вами по всі дні аж до кінця віку! [Амінь]» (Мт. 28:19-20). Перша частина виконана, а далі важливо вчитися зберігати все, що заповів Христос. Нехай Дух Святий провадить до повної істини та допоможе зберегти Христову Заповідь неушкодженою.

Геннадій АНДРОСОВ.

Попередня 100 днів війни - відео-звіт УЦХВЄ
Наступна 24 серпня у Софійському соборі Володимир Зеленський молився про мир разом із  Радою церков

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Звернення Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій на підтримку благодійництва та волонтерської діяльності

  Україна переживає один з найважчих моментів своєї історії. Тому зараз в нашому суспільстві як ніколи потрібними є взаємна допомога, підтримка, милосердя та благодійність.

Новини братерства

Михайло Паночко привітав Патріарха Філарета із 85-річчям

23 січня 2014 року старший єпископ ЦХВЄУ відвідав резиденцію Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, предстоятеля Української Православної Церкви Київського Патріархату. Він прибув  привітати патріарха з днем народження, адже йому в цей день виповнилося 85 років.

Новини братерства

Команда українських богословів взяла учаcть у науковій конференції у Вільнюсі

   «Реформація: історія та сучасність» – під такою назвою 24–25 квітня 2015 року в м. Вільнюс (Литва) пройшла Міжнародна науково-практична конференція.