Жовтень 28, 2022 0 399 Переглядів

Не лекціями єдиними – навчання підлітків в коледжі «Тимофій» базується на практиці служіння

Уже рік на базі церкви «Спасіння» м. Луцька працює коледж для підлітків 14-15 років «Тимофій». Заняття відбуваються впродовж п’яти днів на осінніх, зимових та весняних канікулах. З 31 жовтня 2022 року розпочнеться навчання другої групи студентів.

З нагоди річниці ми вирішили розпитати детальніше про цей проєкт в одного із засновників – Вадима Хлистіка, який є відповідальним за табірне служіння Волинської області та за підліткове служіння Луцького регіону.

 • Вадиме, скажіть, будь ласка, як і кому прийшла ідея створити коледж «Тимофій»?
 • Ідея створення належить Андрію Ходорчуку, який уже викладав у схожих проєктах і загорівся бажанням створити щось подібне у нас. Обговоривши це питання з Русланом Шкляруком (відповідальним за підліткове служіння у Волинській області), іншими служителями, ми вирішили заснувати підлітковий коледж «Тимофій» на базі церкви «Спасіння».
 • Чому «Тимофій»?
 • Обираючи назву, ми хотіли, щоб вона висвітлювала суть коледжу та мала біблійне підґрунтя, а також відповідала тій віковій категорії, з якою ми планували працювати. Можливо, хтось не знає: Тимофій – це біблійний герой, молодий учень апостола Павла, який навчався для того, аби згодом бути вчителем. І ми хотіли, щоб саме він став прикладом для наших підлітків.
 • Які основні цілі та мета коледжу?
 • Спільною метою засновників та викладачів коледжу є допомога підліткам знайти своє місце в церкві, надання практичних порад щодо реалізації власного потенціалу, дарів і талантів у служінні Богу.
  Основна ціль навчання – підготовка підлітків до практичного служіння. Ми помітили, що діти йдучи до церкви, не розуміють свого призначення там і загалом не усвідомлюють для чого потрібні зібрання та в чому їх цінність. Ми прагнемо розкрити глибинну сутність церкви, дати підліткам відповіді на їхні питання, тобто допомогти й навчити.
 • Опишіть, як проходить тиждень у коледжі?
 • У понеділок, вівторок, четвер та п’ятницю до обіду проходить навчання по чотири години із перервами на coffe break. Після обіду – інтерактив.  Наприклад, увечері понеділка говоримо про медіаграмотність, культуру спілкування в соцмережах. У вівторок – проводимо спортивні конкурси, естафети, квести. Середа – день місіонерських поїздок. У четвер – hand made (рукоділля).  Дівчаток  навчають готувати, шити, виготовляти щось своїми руками, хлопців –  майструвати, лагодити, ліпити з глини. Це чудово, адже  більша частина наших студентів  виросла  у місті, а тому не має такого досвіду. У п’ятницю, в останній день, ми проводимо вечір молитви та підсумків.

На розмову з підлітками запрошуються служителі, місіонери, які мають багато практики, вони поділяться досвідом. Це дуже ефективно, оскільки підлітки своїми очима, а не просто із розповідей, бачать людей, яких Бог використовує та через яких Він робить надзвичайні справи. А всі ми знаємо, що краще один раз побачити, ніж сім разів почути.

 • «Не лекціями єдиними» – такий девіз коледжу. Чим ще живуть студенти «Тимофія»?
 • Окрім лекцій, тобто теоретичних знань, ми пропонуємо підліткам достатню кількість практичних навичок. А для того, щоб випробувати усі здобуті знання на практиці виділяється цілий день – середа. Як я вже згадував, у середу ми їздимо до місіонерів. Тут студенти мають можливість попрацювати фізично, попроповідувати, розповісти Добру Новину людям, які ще не зустрілися з Богом та поспілкуватись один з одним.
 • Як виникла ідея їздити з підлітками до місіонерів та яку мету вона переслідує?
 • Складаючи план навчання у коледжі, ми розуміли, що не зможемо, та й не хочемо, просто посадити таку кількість підлітків за парти і проводити так цілий тиждень. Навіть найцікавіші, але безперервні лекції дуже швидко втомили б усіх. Тому виникла ідея організувати такі поїздки, основною метою яких є реалізація набутих знань та навичок на практиці.

Ми побачили, що зміна виду діяльності, а особливо практика, позитивно впливає на підлітків. У четвер вони приходять на навчання свіжі, заряджені енергією та бажанням знову вчитись.

 • Поділіться секретом, як змусити дітей навчатися під час канікул?
 • Ми не змушуємо підлітків навчатись, вони роблять це за власним бажанням.
 • Як цього досягнути?
 • На мою думку, велике значення має атмосфера, у якій проходить навчання. Ми підбираємо викладачів, що добре володіють навичками та досвідом роботи з підлітками. Основними вимогами до них є такі: взаєморозуміння зі студентами, цікавий та нестандартний виклад матеріалу (з наочностями й практичним застосуванням), створення здорової конкуренції між учнями.

Найкращим відгуком про успішність нашої праці є слова батьків про те, що діти з нетерпінням чекають кожну наступну сесію.

 • Як відомо, підлітковий вік складний, з дітьми буває непросто знайти спільну мову, тримати дисципліну та мотивувати. Як вдається співпрацювати з підлітками?
 • Для мотивації та дисципліни використовуємо декілька методів. Перший – це подарунки та призи. Наприклад, на першу сесію для кожного були розроблені брендові чашки коледжу. А в кінці кожної сесії студенти отримують корисний дороговартісний подарунок, яким вони будуть користуватися під час навчання.

Ще одним методом мотивації навчання та дисципліни є спеціально розроблена система оцінювання. Кожен студент персонально отримує бали, які в кінці сумуються. До речі, бали можуть додаватися (за сумлінність) або відніматися (за порушення дисципліни чи спізнення). У кінці семестру керівники обирають п’ятеро студентів з найвищими результатами та вручають їм суперпризи.

Також хочу наголосити на тому, що ми не називаємо студентів дітьми. Це вже дорослі особистості, на думку яких зважають, до яких прислухаються та поважають. Таке ставлення до підлітків створює хороше підґрунтя для взаєморозуміння та ефективної співпраці.

 • Що повинен знати і вміти випускник коледжу?
 • Основне, що повинен знати випускник, – це матеріал, який ми вивчали впродовж семестру. Для цього створено всі умови. Наприклад, якщо хтось зі студентів не мав змоги прийти на заняття або ж бачить, що недостатньо засвоїв матеріал, то викладач може надіслати матеріал у аудіоформаті для повторного прослуховування та опрацювання.

Стосовно практичних навичок, то, по-перше, ми прагнемо, щоб випускники зрозуміли, що служити Богу – це справді цікаво і благословенно. По-друге, щоб вони знали, як це робити правильно та ефективно.

 • Чи ви бачите результат своєї роботи? Можливо, є свідчення про те, як змінилися діти?
 • Про результат як такий ще трішки рано говорити. Під час навчання ми інвестуємо в дітей і розуміємо, що миттєвого результату не буде. Це як із зерном: спочатку ти його сієш у ґрунт і лише через деякий час з’являються плоди.

Хоча, звичайно, певні зміни та досягнення ми вже спостерігаємо. Велика кількість підлітків після закінчення коледжу почали долучатися до служіння в церкві. Дехто їздить у села, в яких немає церков, та допомагає проводити там підліткові спілкування. Хтось бере участь у молодіжних спілкуваннях місцевої церкви. Інші трудяться в літніх дитячих таборах, ведуть заняття в недільній школі або задіяні у ще якихось сферах. Дуже тішить той факт, що вони справді користуються набутими в коледжі навичками та знаннями,  і, найголовніше, горять бажанням служити Господу.

Ми постійно підтримуємо зв’язок із випускниками, молимося за них і віримо, що це майбутні служителі, лідери, які принесуть щедрі плоди нашому Богові.

Розмову вела Катерина Дацька.

Відгуки випускників коледжу «Тимофій»:

Навчання в коледжі «Тимофій» – це хороший час, дарований Богом, нові знайомства, друзі і теплі спогади на все життя.  І головне – це чудова можливість, щоб пізнати Його більше!

Вадим Притулюк

Мені дуже сподобалося навчання в коледжі «Тимофій».  Я отримала багато корисної  інформації з актуальних тем. Ще в нас були різні гуртки, спілкування… Поїздки до місіонерів також запам’ятаються надовго. Просто хочу подякувати Богові і всім, хто був долучений до організації навчання, за цей благословенний час.

Іра Мельник

Я дуже рада, що мала можливість навчатися в коледжі «Тимофій». Тут я змогла дізнатись багато цікавої інформації про історію християн і  корисно провести час, знайшла нових друзів і разом з ними мала можливість служити для місіонерів нашої області. У коледжі ми не тільки сиділи за партами, але й грали у волейбол, брали участь у естафетах, співали і виготовляли різні вироби своїми руками.

Викладачів було дуже легко сприймати, оскільки вони цікаво викладали свої лекції. А ще нас заохочували до навчання крутими призами. Тут я не тільки цікаво провела час, але й зросла духовно, адже в нас були молитви і цікаві розмови зі служителями з різних церков. Тому дуже дякую Богу і організаторам за таку чудову можливість!

Дарина Хлистік

Мені дуже сподобалося навчатися в коледжі! Зранку ми досліджували Біблію, і я дізналася багато корисного для себе. Після обіду майстрували вироби з глини, пекли сінабони, ліпили вареники, займалися спортом. Ми їздили до місіонерів та допомагали їм. Усі отримували від цього велике задоволення! Також було дуже багато призів та крутих знайомств.

Надія Ващук

Попередня Жовтень – час конференцій для служителів дитячого служіння в Дніпропетровській області
Наступна Найкраще відкриття - команда дитячого табору київської церкви «Фавор» аналізує роботу в 2022 році

Вам також може сподобатися

Новини

У Києві  відбулася молодіжна конференція «Елементи лідерства» (Фото)

«Лідерський подкаст пророка Іллі» – під такою назвою Рух молоді

Новини

Подарунок від Бога – родинам загиблих волонтерів подарували власне  житло на Київщині (РЕПОРТАЖ)

З Вікторією Ільчук та Оксаною Супраун  ми зустрілися у затишному

Новини

Михайло Паночко надіслав співчуття родині Петра Саєнка та церкві Slavic Christian Center

На 73 році життя 10 грудня перейшов до небесних осель