Червень 25, 2022 0 914 Переглядів

«На зустрічі з єврокомісаром ЄС Олівером Варгеї ми намітили перспективи співпраці в гуманітарній сфері» – Анатолій Козачок

Перший заступник старшого єпископа УЦХВЄ Анатолій Козачок у складі групи українських релігійних діячів звершив поїздку європейськими столицями на запрошення Фонду Конрада Аденауера.

13 червня 2022 року делегація прибула до м. Берлін, Німеччина. А вже наступного ранку відбулася зустріч із Послом України в Німеччині Андрієм Мельником. Потім українські священнослужителі завітали до Католицької академії, де зустрілися з представниками Римо-католицької та Євангельської Лютеранської церкви (Німеччини).

А пообідді відвідали Євангелічну академію, де мали зустріч із Германом Грее, заступником голови фракції ХДС/ХСС в Бундестагу та членом ради Євангельської Лютеранської Церкви Німеччини. Пан Грее засвідчив глибоке співчуття до страждань і боротьби українського народу, а також широку підтримку наданню Україні з боку Німеччини більших можливостей для захисту від російської агресії.

У Берліні українська делегація взяла участь у заході, присвяченому питанням військового капеланства. Місцеві учасники розповіли про особливості німецької системи капеланського служіння, українські священники, своєю чергою, поділилися інформацією про запровадження капеланської служби в нашій державі.

У Академії Фонду Конрада Аденауера відбулася зустріч з Генеральним секретарем Міхаелем Тіленом, керівниками та працівниками Фонду. Після чого відбувся відкритий захід на тему: «Релігійні громади України й російська повномасштабна війна», під час якого Анатолій Козачок взяв участь у панельній дискусії, поінформувавши присутніх про жахіття «руського міра».

«На окупованих територіях Росія повертає пам’ятники та атрибути комунізму, а також прапор СРСР. Комунізм – це богозневажлива та людиноненависницька ідеологія, котра ніколи не цінувала ні життя людини, ні свободи віросповідання та слова. Обмеження свободи, насильство, вбивство, ґвалтування, зруйновані церкви, біль та страждання повсюди – невже це захист? Це війна задля насадження інших цінностей, де немає свободи, окрім як для окремих людей при владі. Ми хочемо жити в країні, де християнські цінності завжди будуть у повазі», – підсумував Анатолій Миколайович.

15 червня делегація розпочала свою працю в Брюсселі. Там українські священнослужителі мали зустріч із єврокомісаром з питань сусідства і розширення Олівером Варгеї.

«Говорили про кандидатство України в ЄС, про допомогу нашій державі як економічну, так і мілітарну. Я розповів єврокомісару про те, що церкви є практично у всіх населених пунктах країни, оскільки мережа християнських громад налічує більш як 30 тисяч. Багато з них під час війни стали гуманітарними хабами. Ми швидко реагуємо, відповідаючи на потреби людей, бо у нас немає бюрократії, хоча можливості досить обмежені», – підкреслив Анатолій Козачок.

Як приклад, він привів громади УЦХВЄ: за перший місяць війни церкви братерства зібрали понад 6200 тонн допомоги, яку розвезли власним транспортом туди, де вона найбільше потрібна. А за другий місяць уже 2270 тонн. При цьому потреби все ще залишаються все ще значними.

У відповідь на слова Олівера Варгеї про готовність Європи співпрацювати з церквами, Анатолій Козачок зауважив, що українські церкви теж готові стати партнерами ЄС в цьому питанні: «На зустрічі з єврокомісаром ми намітили «дорожню карту» співпраці в гуманітарній сфері. Треба сказати, що зустріч була дуже щирою і теплою», – ділиться Анатолій Козачок.


Попередня «Наша справа молитися за людей, допомагати і проповідувати їм, тоді будемо бачити пробудження» - Олександр ПОПЧУК
Наступна Пастори Київщини зустрілися після окупації

Вам також може сподобатися

Новини

Уряд посилив карантин, але церкви залишаться відкритими

Кабінет Міністрів скасував адаптивний карантин і запровадив більш суворі обмеження

Новини

Святкування Дня Незалежності України розпочалося з молитви

Перший заступник  старшого єпископа  УЦХВЄ Анатолій Козачок  у складі делегації