Грудень 6, 2019 1 3699 Переглядів

«Президент Володимир Зеленський під час зустрічі з Радою церков попросив молитися про Нормандський саміт та пообіцяв розглянути питання про законопроект №0931» –  Михайло Паночко

4 грудня 2019 р. Президент України Володимир Зеленський зустрівся з представниками Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

Він подякував лідерам церков за працю та позицію щодо встановлення миру в Україні. Згадав про звернення окремих ієрархів до мешканців тимчасово окупованих територій. Також напередодні саміту у Нормандському форматі, що відбудеться 9 грудня в Парижі, Президент закликав глав Церков підтримати мирні ініціативи української сторони, у тому числі й молитовно.

Глави Церков представили Володимиру Зеленському низку  актуальних питань, які накопичилися за останній час і потребують спільного вирішення.

Зокрема Головуючий у ВРЦіРО єпископ Віталій Кривицький запропонував Главі держави доопрацювати законопроект № 0931 (прийнятий за основу парламентом минулого скликання) тим самим не допустити обмеження конституційних прав на свободу совісті та свободу вираження поглядів. Президент пообіцяв, що розгляне подане Радою звернення та докладе зусиль, щоб захистити права українців на свободу совісті та вираження поглядів.

Глави Церков та релігійних організацій  мали нагоду висловити Президенту кожен свої клопотання та побажання. Старший єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко подякував главі держави за першу у такому форматі зустріч із ВРЦіРО.

«Ми розуміємо, яка велика відповідальність лягла на ваші плечі, тому молимося про Божу допомогу», – зазначив він.

Михайло Паночко нагадав Президентові про те, що Україна – єдина країна у світі, де існує такого рівня порозуміння у релігійній сфері. Адже  ні в одній із більш як 200 країн світу немає Ради, де глави різних конфесій і релігій сидячи за одним столом, мали б таку одностайність у вирішенні ключових питань морального і духовного життя суспільства.

Старший єпископ пообіцяв молитися про візит до Парижа і успіх України у цих перемовинах в Нормандському форматі.

Володимир Зеленський також звернувся до глав церков із проханням активніше доносити свою позицію через владні інституції, зокрема Департамент у справах релігій та національностей. Він подякував представникам Ради за візит.

Для довідки

Нормандський формат (фр. format normand) — тип зустрічей у чотиристоронньому форматі: Україна—Німеччина—Франція—Росія, щодо вирішення збройного конфлікту на сході України.

На 9 грудня 2019 року в Парижі заплановано проведення чергового в саміту в Нормандському форматі. Ця зустріч проводиться вперше після трирічної перерви. Як мету саміту затверджено нову послідовність введення в дію мінських угод, а також надання ОРДЛО особливого статусу, згідно з формолою Штайнмаєра.

В процесі підготовки обговорювалась можливість того, що після основного етапу переговорів Зеленський проведе неформальну бесіду з Путіним. Ці дані згодом підтвердили і представники РФ. Президенти мають обговорити російсько-українську війну та газовий контракт між країнами.

Фото з сайту Президента України

Попередня У Брюсселі в українській церкві «Гора Сіон» відбулося водне хрещення та рукопокладення служителів
Наступна «Закликаю стати в проломі за Україну!» - Михайло Паночко запрошує до посту й молитви під час Нормандського саміту (ВІДЕО)

Вам також може сподобатися

Жіноче служіння

Яким було жіноче служіння на Львівщині у 2020 році

РІК У ДАТАХ І ФАКТАХ.  У церквах Львівської області за

Новини

Закликаємо молитися про Індію!

Пастори з Індії закликають світову християнську спільноту до посиленої молитви

Новини регіонів

Старший пресвітер об’єднання церков УЦХВЄ Вінницької області Василь ЛЮБЧАК: «Церква має виконати свою місію!»

— Розкажіть про особливості служіння у Вінницькій області. — Особливістю