Лютий 3, 2016 2 1320 Переглядів

Всеукраїнський круглий стіл: формування особистості

     22 грудня 2015 року у Верховній Раді України за ініціативою народних депутатів та Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України відбувся Всеукраїнський круглий стіл.

     Близько 100 вчених різних наукових галузей знань з усіх регіонів України приїхали у столицю з метою презентації своїх наукових досліджень з питань: впливу християнства на розвиток України та інших країн світу, оцінки християнських цінностей, як фактора впливу на розвиток науки і освіти у світі та формування цінностей у громадян України.  Про це повідомляє сайт відділу освіти ЦХВЄУ з посиланням на imzo.gov.ua.

     Голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Лілія Гриневич зазначила, що основною складовою при здобутті освіти є формування системи цінностей. Знання є значно швидкоплинніші ніж система цінностей, яка дозволяє дитині робити правильний вибір, приймати рішення, спрямувати свою життєву дорогу. Новий закон «Про освіту» повинен дати відповідь на питання, що лежить в основі цінностей українців, які себе ідентифікують як християнську державу, що себе вважає частиною європейського культурного простору. «Принцип невтручання у справи не означає, що церква і освіта не можуть взаємодіяти. Виховання людини є найкращим полем такої взаємодії», – підкреслила народний депутат.

1206_       Член Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки Ольга Романенко зазначила, що все частіше науковці проводять дослідження і виявляють тісний зв’язок впливу світогляду людей на економічне, а також суспільне життя країн. Ігнорування духовних чинників у наукових дослідженнях і міф про те, що «релігія і наука є не сумісні», досі мають негативний вплив на формування спеціалістів в університетах країни. Особливий інтерес викликала статистика Світового банку щодо оцінки впливу християнства на соціально-економічний розвиток країн, у якій наводилася вражаюча статистика стосовно економічного рівня країн залежно від їх віросповідання та світогляду громадян.

     Народні депутати та науковці з позиції християнських цінностей обговорили шляхи вирішення нагальних проблем у науці та освіті: лобіювання законопроектів, які б захищали християнські цінності, зокрема, родинні; широке впровадження у вищих освітніх закладах предмету християнської етики, християнської культури. У ВНЗ – запровадження курсів християнської філософії, економіки, політології, родинознавства та утворити факультети богослов’я, які є в більшості Університетах Європи.

     Учасники круглого столу вирішили створити асоціацію вчених-християн, проводити щорічний форум, на якому презентувати дослідження і проекти щодо поглиблення науки і освіти на основі християнських цінностей, розширити взаємодію із міжнародними науковими і освітніми закладами, що поділяють християнський світогляд.

Попередня Церкви західних областей готові прийняти близько 100 дітей з Луганщини на літні канікули
Наступна Комітет обласних керівників молоді погодив плани на рік

Вам також може сподобатися

Освіта

У Коростені відкрито Школу сімейного консультування

Тема сім’ї, як ніколи, актуальна у сучасному світі. Люди, які приходять у Церкву зі світу, та й віруючі подружні пари, нерідко переживають складні сімейні кризи…

Освіта

Перша конференція українських місіонерів в Іспанії відбулася у місті Аліканте

Місто Аліканте зустріло нас своїм теплим морським повітрям. Їдучи в

Освіта

У Затоці Одеської області відбулась щорічна робоча зустріч Департаменту освіти УЦХВЄ

Тема цьогорічної конференції «Оновлення» базувалася на словах апостола Павла із