16 Листопада, 2022 0 666 Переглядів

Уперше на Волині в Ковельському районі працівники соціальних громад вивчатимуть мову жестів

«Без перекладача дуже важко орієнтуватися в державних установах, особливо при оформленні документів, а також відвідуючи лікарні. Було б добре, щоб соціальні служби, медики, поліція навчилися хоча б елементарних жестів», – саме такою думкою поділилася одна із нечуючих жінок Анна Федорук на відкритті курсів мови жестів для працівників соціальних громад.

Захід відбувся 15 листопада 2022 року у Ковельській міській раді за ініціативи Департаменту служіння людям з порушеннями слуху УЦХВЄ та благодійної організації «Жест допомоги». 18 соціальних працівників виявили бажання вивчати жестову мову для комфортної комунікації з тими, для кого сьогодні світ є німим. Тричі на тиждень по 2 години сурдоперекладачі ділитимуться досвідом та знаннями з волинянами. Загалом це 24 уроки.

Організатор дійства Павло Смаль, директор департаменту праці з людям із порушеннями слуху УЦХВЄ, зауважив, що з 2000 року розпочалося інтенсивне вивчення жестової мови та активна праця з людьми, які мають вади слуху та мови. Представники влади самі переконались у збільшенні кількості таких людей, яким теж потрібно вирішувати багато проблемних питань. Тому добре, коли в державних установах є люди, які знають мову жестів».

Словами підтримки та заохочення до всіх присутніх звернулися голова Ковельської районної державної адміністрації Ольга Черен та голова Ковельської районної ради В’ячеслав Шворак. Вони неодноразово були свідками роботи з нечуючими людьми, знають їхні потреби та всіма силами сприяють покращенню життя кожного жителя району. Підтримують цю ініціатива та зацікавлені, щоб соціальні працівники знали й розуміли потреби особливих верств населення.

«Відвідуючи якось одну глуху бабусю, ми стали свідками того, як старенькій стало зле. Викликали швидку. Медичну допомогу надавав лікар літнього віку. Я за звичкою почала йому перекладати, на що він мені відповів: «Ні, не треба!» Чоловік почав сам розмовляти з пацієнткою мовою жестів. Виявилося, що медик вивчив її завдяки нечуючому сусідові. Бабуся була дуже щаслива від цього», – розповіла історію з життя викладач Ольга Мартинюк.

Відкриття курсів жестової мови для працівників соціальних служб ознаменувалося першим двогодинним уроком: «У нас має бути налагоджений контакт з такими людьми. І ми маємо знати, хоча б ази цієї мови тому, що життя таке, що не знаєш, з ким зустрінешся. Приємно, що ти можеш допомогти людині. Тому дякую за запрошення, сподіваюсь на співпрацю», – поділилась враженнями студентка Тетяна.

Щире спілкування, підтримка влади, бажання студентів вивчати, а викладачів навчати жестової мови – це все те, що декількома словами описує захід, спрямований на удосконалення праці соціальних служб у Ковельському районі.

Тетяна Смаль, Галина Фурман

Джерело: сторінка Волинського об’єднання УЦХВЄ

 

Попередня «Хочеться, щоб після війни українці повернулися додому та влилися в життя і діяльність церков» - єпископ Михайло Мокієнко
Наступна «Сьогодні лиха багато, а ми вчимось його долати!» - Богдан Левицький

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/chve/chve.org.ua/www/wp-content/themes/trendyblog-theme/includes/single/post-tags-categories.php on line 7

Вам також може сподобатися

Новини регіонів

День подяки в Чорткові перетворили на справжнє свято для дітей, військових та переселенців

П’ятидесятницька церква в м. Чортків завжди відкрита для служіння. Члени

Освіта

Василь Войтович: «Програма «Доктор практичного богослов’я» у ЄТС – перша докторська програма серед вузів ХВЄ України»

Євангельська теологічна семінарія відзначила випуск першої групи докторів  практичного богослов’я. Також тут відбулася церемонія присвоєння звань «Почесний доктор практичного богослов’я» старшим служителям церков і об’єднань ХВЄ.

Новини братерства

Вулична євангелізація з плакатами на Сорочинському ярмарку

Євангельські християни вже чимало років знайомі й, напевно, неодноразово в інтернеті бачили фотографії, читали у ЗМІ про людей з плакатами на собі, на яких написані заклики до покаяння…