Уперше на Волині в Ковельському районі працівники соціальних громад вивчатимуть мову жестів
«Без перекладача дуже важко орієнтуватися в державних установах, особливо при оформленні документів, а також відвідуючи лікарні. Було б добре, щоб соціальні служби, медики, поліція навчилися хоча б елементарних жестів», – саме такою думкою поділилася одна із нечуючих жінок Анна Федорук на відкритті курсів мови жестів для працівників соціальних громад.
Захід відбувся 15 листопада 2022 року у Ковельській міській раді за ініціативи Департаменту служіння людям з порушеннями слуху УЦХВЄ та благодійної організації «Жест допомоги». 18 соціальних працівників виявили бажання вивчати жестову мову для комфортної комунікації з тими, для кого сьогодні світ є німим. Тричі на тиждень по 2 години сурдоперекладачі ділитимуться досвідом та знаннями з волинянами. Загалом це 24 уроки.
Організатор дійства Павло Смаль, директор департаменту праці з людям із порушеннями слуху УЦХВЄ, зауважив, що з 2000 року розпочалося інтенсивне вивчення жестової мови та активна праця з людьми, які мають вади слуху та мови. Представники влади самі переконались у збільшенні кількості таких людей, яким теж потрібно вирішувати багато проблемних питань. Тому добре, коли в державних установах є люди, які знають мову жестів».
Словами підтримки та заохочення до всіх присутніх звернулися голова Ковельської районної державної адміністрації Ольга Черен та голова Ковельської районної ради В’ячеслав Шворак. Вони неодноразово були свідками роботи з нечуючими людьми, знають їхні потреби та всіма силами сприяють покращенню життя кожного жителя району. Підтримують цю ініціатива та зацікавлені, щоб соціальні працівники знали й розуміли потреби особливих верств населення.
«Відвідуючи якось одну глуху бабусю, ми стали свідками того, як старенькій стало зле. Викликали швидку. Медичну допомогу надавав лікар літнього віку. Я за звичкою почала йому перекладати, на що він мені відповів: «Ні, не треба!» Чоловік почав сам розмовляти з пацієнткою мовою жестів. Виявилося, що медик вивчив її завдяки нечуючому сусідові. Бабуся була дуже щаслива від цього», – розповіла історію з життя викладач Ольга Мартинюк.
Відкриття курсів жестової мови для працівників соціальних служб ознаменувалося першим двогодинним уроком: «У нас має бути налагоджений контакт з такими людьми. І ми маємо знати, хоча б ази цієї мови тому, що життя таке, що не знаєш, з ким зустрінешся. Приємно, що ти можеш допомогти людині. Тому дякую за запрошення, сподіваюсь на співпрацю», – поділилась враженнями студентка Тетяна.
Щире спілкування, підтримка влади, бажання студентів вивчати, а викладачів навчати жестової мови – це все те, що декількома словами описує захід, спрямований на удосконалення праці соціальних служб у Ковельському районі.
Тетяна Смаль, Галина Фурман
Джерело: сторінка Волинського об’єднання УЦХВЄ
Вам також може сподобатися
Запрацював сайт Біблійної школи «Тільки Писання» при Полтавській Богословській семінарії
Окрім бакалаврату та магістратури Полтавська Богословська семінарія активно розвиває початкову освіту. На сьогодні Біблійна школа «Тільки Писання»…
Старший єпископ проповідував про «п’ять сходинок віри» у Запоріжжі
13 грудня у Запоріжжі пройшла звітно-виборна конференція обласного об’єднання ЦХВЄУ. Старшим пресвітером області на 4-річний термін одноголосно був переобраний єпископ Василь Гедаревич, який несе це служіння сьогодні.
У КБІ вручили дипломи ще одній групі випускників – вчителям-методистам дитячого та підліткового служіння
22 березня 2017 р. колектив Київського біблійного інституту благословив студентів-випускників до нелегкої праці на ниві Божій. Дипломи було вручено 31 випускнику…