Березень 17, 2017 0 1088 Переглядів

«У фокусі – робота з переселенцями, пораненими воїнами, молоддю» – нотатки з облаcних конференцій у Запоріжжі та Каменському

    10-11 березня 2017р. відбулися річні звітні конференції церков ХВЄ у двох південно-східних областях України – Запорізькій і Дніпропетровській.

     Так, 10 березня про роботу за рік звітували старші служителі Запорізької області. Конференція пройшла на базі церкви «Еммануїл», що по вул. Піщаній, 5 в обласному центрі.

     Розпочинаючи зібрання, словом поділився регіональний єпископ, старший пресвітер Дніпропетровської області Михайло Мокієнко. Після цього була звітна частина. Василь Гедаревич, старший пресвітер Запорізького обласного об’єднання ХВЄ зазначив, що за останній рік в області активізувалася місіонерська праця: започатковано кілька нових груп, які працюють за програмою з відкриття нових церков. Найбільш активні місіонери у південних районах Запорізької області. Значні ресурси церква традиційно виділяє на соціальне служіння, у тому числі на роботу з переселенцями, тюремне служіння тощо.

     Що ж до проблемних питань, то за словами Василя Гедаревича чимало церков в області, нажаль, ще не мають власних Домів молитви і збираються у орендованих приміщеннях. Обласне об’єднання працює у цьому напрямку, як і над питанням збільшення молоді у церквах (сьогодні зібрання відвідують  лише близько чотирьох сотень юнаків та дівчат). Негативно на чисельності церковних громад позначаються і процеси міграції та висока смертність у області. Учасники конференції обговорили питання щодо заходів у рамках святкування 500-річчя Реформації та висловили ідею проведення низки  семінарів для молодих сімей, яку пастори охоче підтримали.

     Заключним словом на тему: «Навчімося благословляти»  поділився старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко. Він також здійснив молитву за місцеву владу та потреби народу Божого  і відповів на запитання служителів.

     11 березня річна звітна конференція відбулася на Дніпропетровщині на базі церкви «Суламіта», що у м. Каменське (раніше Дніпродзержинськ). Пастор Каменської церкви Анатолій Малюк проповідував про шкоду для діла Божого від байдужості і ліні, що є потужним гальмом у благовісті. У свою чергу гість конференції єпископ Василь Гедаревич мав проповідь на тему: «Все перше належить Господеві». В Ізраїлі приносили Богу перший сніп, посвячували первістків, у наш час Господь чекає від нас вірності, щоб ми так само посвячували для Нього те, що для нас важливе: час, матеріальні ресурси, тощо.

     Звітував старший пресвітер області, єпископ Михайло Мокієнко та завідувачі відділів у різних напрямках служіння. Як підкреслили спікери, особливий фокус церква тримає на соціальній роботі. Місто Дніпро є великим центром, де лікують поранених у зоні АТО солдат, отже служителі багато уваги приділяють роботі в госпіталях і лікарнях. Як і раніше, проводиться значна праця у реабілітаційних центрах, місцях ув’язнення. Окремо слід виділити служіння дітям: тільки за минуле літо дитячими євангелістами (керівник служіння в області Оксана Фурт) було проведено понад 30 таборів, де значна частина дітей була з невіруючих сімей. Добре працюють недільні школи.

     Підсумовуючи почуте, старший єпископ Михайло Паночко сказав проповідь на тему: «Куди нахилене наше серце» та повів присутніх у молитві за потреби народу Божого.

     12 березня Михайло Степанович взяв участь у недільному служінні в згаданій Каменській церкві, де після проповіді здійснив молитву за уздоровлення із оливопомазанням. Цього ж дня старший єпископ оглянув новопридбану будівлю під Дім молитви, що належить іншій Каменській церкві, пастором якої служить брат Юрій Прокопчук. А також відвідав вечірнє зібрання м. Дніпрі, у церкві «Світло Євангеліє» по вул. Байкальській, 39 (пастор Олександр Журавель), де відбулося молитовне зібрання за участю кількох євангельських церков, присвячене 500-річчю Реформації. Віруючі здійснили десятки молитов за різні потреби сьогодення. Служіння пройшло у щирій, братерській атмосфері: люди просили Бога, щоб Він зглянувся над нашим краєм, змінив наш український народ, і зупинив війну.

Попередня Рада Церков пояснила депутатам свої зауваження до Стамбульської Конвенції
Наступна Звернення членів Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій

Вам також може сподобатися

Новини братерства

«Так належить нам виконати всю правду»: київські церкви провели водне хрещення в день Хрещення Господнього

Київські п’ятидесятницькі церкви традиційно проводять заповідь хрещення нових людей 19

Новини регіонів

У Підгайцях поблизу Луцька відкрили Дім молитви церкви  «Спасіння»

Урочисте відкриття та посвячення Дому молитви п’ятидесятницької церкви «Спасіння», що

Новини братерства

Молитовне віче об’єднало сотні євангельських церков (ВІДЕО)

   10 березня на Майдані Незалежності в м. Києві відбулося ініційоване Церквою віри євангельської України молитовне віче.