Листопад 2, 2016 0 630 Переглядів

Заява учасників ІІ Світового конгресу християн віри євангельської (6-9 жовтня 2016р., м. Львів, Україна)

Ми, священнослужителі п’ятидесятницьких церков з 20 країн Євразії, Північної та Південної Америки, учасники Світового конгресу звертаємося до всіх п’ятидесятників світу з наступним:

Усвідомлюючи цінність П’ятидесятниці для сучасної Церкви, ми переконані:

1.П’ятидесятниця базується на Священному Писанні,прикладі земного служіння Господа Ісуса Христа та богослов’ї і практиці Першоапостольської Церкви. П’ятидесятниця, як збудовуюча Церкву дія Святого Духа, не обмежилася Першоапостольською добою, але як духовний процес безперервно діяла через народжених згори християн у здійсненні Великого доручення та служінні Христової Церкви у всі віки. Ця дія триває дотепер та має потенціал відповісти на виклики кожної епохи та всіх поколінь.

2.Успіх християнської місії в сучасному світі залежить від глибини п’ятидесятницького досвіду та усвідомлення віруючими зв’язку між практикою сповненням Святим Духом та Великим Дорученням Христа. Практичне переживання «особистої» П’ятидесятниці, тобто сповнення Духом Святим для служіння, доступне кожному народженому згори християнину.

3.Відродження інституціолізованого п’ятидесятницького руху на початку XX століття та його динамічне зростання не лише суттєво змінили глобальний релігійний атлас, а й продемонстрували цінність досвіду П’ятидесятниці для інших традицій віри.

4.Переживання П’ятидесятниці спрямовує до уподібнення Христу, що в свою чергу проявляється в любові до Бога, любові та служінні ближнім і постійному принесенні плодів духа завдяки трансформуючій дії Святого Духа.

Аналізуючи історичний досвід та сучасний стан Церкви,ми висловлюємо занепокоєння щодо наступних тенденцій у сучасному п’ятидесятницькому русі:

1.Нехтування надприродною дією Святого Духа в загальних зібраннях віруючих, в їхньому особистому житті та проповіді Євангелії людям, що не належать до Христової Церкви;

2.Зменшення кількості проповідей та систематичного навчання про важливість П’ятидесятниці в житті відродженого християнина та помісної і Вселенської церкви результатом чого є, зменшення кількості молитов за хрещення Духом Святим в помісних церквах;

3. Згасання практики духовних дарів, а особливо говоріння іншими мовами, як ознаки хрещення Духом Святим, в особистому житті та церковних богослужіннях, згідно Священного Писання;

4.Заміна надприродної дії Духа Святого через духовні дари природніми талантами, особистими здібностями та професійними навичками людини;

5.Формалізація богослужбової практики та інших форм служіння євангельських церков при відсутності проявів дії Святого Духа;

6.Заміна дії Святого Духа різноманітними тілесними, душевними переживаннями, релігійними, психологічними практиками та проявами, що не кореняться у Священному Писанні.

Відповідаючи на наявні виклики та маючи за мету духовне оновлення Церкви Христової, пропонуємо:

1. Планувати та систематично проводити  в помісних громадах вчення про богословські та практичні аспекти, а також важливість П’ятидесятниці в житті Церкви та відродженого християнина.

2. Усім священнослужителям — вести просвітницьку працю із людьми, які мають дари Духа, щоб ефективно використовувати їх для проповіді Євангеліє на спасіння людей на збудування Церкви та запобігання поширенню лжевчень, окультизму і шаманізму, що маскуються П’ятидесятницею.

3.Планувати та регулярно проводити в помісних громадах особливі богослужіння, на яких віруючі практикували б індивідуальне та загальне застосування надприродних дарів Духа Святого.

4.Проводити в помісних церквах систематичні молитви про хрещення Духом Святим з ознакою інших мов.

м. Львів, 8 жовтня 2016р.

Президент МАХВЄ Віктор Павловський

Віце-президент МАХВЄ Едуард Грабовенко

Секретар МАХВЄ Іванас Шкуліс

Попередня 9 листопада 2016 року в Києві стартує шостий Східноєвропейський Лідерський Форум
Наступна Звернення ВРЦІРО щодо утвердження миру та поступу українського суспільства

Вам також може сподобатися

Новини братерства

100-річний ювілей відзначила церква ХВЄ в с. Машів, що на Волині

     Недільного дня, 9 липня 2017 року на подвір’ї Молитовного дому християн віри євангельської у селі Машів Волинської області було людно. Тут відзначали столітній ювілей церкви: разом молились, раділи, згадували історію.

Новини братерства

Старший єпископ ЦХВЄУ зустрічався з Послом Ізраїлю

13 листопада старший єпископ Михайло Паночко прийняв участь в зустрічі посла Ізраїлю Реувен Дін Еля зі священнослужителями Євангельських Церков і об’єднань України, що відбулася в Посольстві Ізраїлю в Києві.