«Місіонерство і благовістя залишаються ключовим напрямком служіння на Полтавщині» – Михайло Роман
Звітна конференція п’ятидесятницьких церков Полтавщини, що відбулася 27 лютого, мала тему: «Проповідуй слово» (2 Тим. 4:2). На початку старший пресвітер Полтавщини Михайло Роман закликав присутніх до молитви, після чого співом служив об’єднаний хор церков Решетилівського району.
Словом поділився старший пресвітер Чернігівського обласного об’єднання церков Віталій Гавула. Потім семінар для провідників провів перший заступник старшого єпископа УЦХВЄ Анатолій Козачок. «Наша проповідь має бути христоцентричною, актуальною для аудиторії до якої звертаємося і приправлена ілюстраціями», – навчав Анатолій Миколайович.
У звітній частині старший пресвітер Михайло Роман озвучив статистику за рік. Станом на 1 січня 2021 р. Полтавське обласне об’єднання нараховує 62 зареєстрованих церкви та 13 незареєстрованих, які відвідують 1712 членів. Насьогодні в церквах області служать 27 рукопокладених пасторів та 51 рукопокладений диякон, ще 5 дияконів нерукопокладені. Область багата місіонерами, їх тут 108 – від місії «Голос надії», «Добрий самарянин» і школи «Ковчег спасіння».
За останній рік збудовано молитовний будинок у селі Супрунівка, що під Полтавою. А також два модульних будинки у селах Жуки і Опішня.
Церкви активно працюють у сфері благовістя. Впродовж року проводяться численні євангелізаційні заходи, розповсюджується тисячами примірників євангелізаційна література та періодичні видання. До прикладу, роздано 30 тис. календарів від Асоціації «Поклик», 24 тис. календарів з контактами місцевих церков. Благовісники роздають газети, впродовж року розмістили 30 християнських біл-бордів.
В області працює 5 центрів реінтеграції та адаптації. 12 їхніх випускників протягом останнього року прийняли водне хрещення. До карантину служителі церков регулярно відвідувалася шість колоній для засуджених. Насьогодні йде мова про відновлення цього служіння.
Багато церков області на постійній основі готує обіди для соціально незахищених людей. Протягом року малозабезпеченим і багатодітним сім’ям було роздано більше 1500 продуктових наборів. Надається допомога сиротинцям, церкви допомагають медичним закладам гуманітарною допомогою (памперси, засоби гігієни).
По обіді до учасників конференції звернувся із промовою старший пресвітер Сумщини Віктор Клець. Після чого слово знов узяв Михайло Роман, який поділився із братами та сестрами стратегією на 2021 рік. «Місіонерство та благовістя залишаються ключовим напрямком служіння на Полтавщині. Також у новому році особливий акцент зробимо на спорядження проповідників, для будуть проводитися семінари з гомілетики. Також організуємо навчання по церквах».
Учасники конференції презентували свої вдалі проекти та ділилися досвідом. Так брат Костянтин Овдієнко із Пирятина розповів про дистанційне навчання підлітків під час карантину, Сергій Мельник – про співпрацю із молодіжними служіннями Рівненщини, а брат Геннадій Двірник про можливості місії «Гедеонів» в поширенні Євангелій. Василь Медведь поділився досвідом будування модульних молитовних будинків і планами у 2021 році разом із Сергієм Басом збудувати нові приміщення.
Перед закінченням служителі мали змогу поставити запитання, що найбільш хвилюють, до старших служителів. Після їх обговорення із заключною промовою до присутніх звернувся старший єпископ Дніпропетровської області Михайло Мокієнко. Делегатам конференції було подаровано книги та різноманітні євангелізаційні матеріали.
Вадим Корольчук,
Фото Роман Корнійчук
Вам також може сподобатися
Потрапивши під обстріл на Донбасі, волонтери з Волині та Рівненщини почали рятувати поранених ВІДЕО
6-10 липня 2022 року волинські та рівненські волонтери УЦХВЄ розвозили
«Світлому радіо» потрібна ваша допомога
Радіо «Еммануїл» збирає кошти на придбання FM-передавача для початку трансляції у Харківській області. ЦХВЄУ вже долучилася до цієї кампанії і профінансувала 30% від вартості установки.
Плід, що виростав 20 років – привітати з ювілеєм церкву ХВЄ у Тарасівці прийшла влада і сільська інтелігенція
Недільний день 18 жовтня 2015 р. видався погожим, як для середини осені. Біля молитовного дому церкви «Надія», ще з ранку було людно…