Жовтень 1, 2021 0 1018 Переглядів

Рада Церков прийняла резолюцію щодо розробки державної сімейної політики

30 вересня в м. Острозі на Рівненщині відбулося виїзне засідання Всеукраїнської Ради Церков і Релігійних Організацій. Такий захід загальнодержавного рівня область приймала вперше. До регіону з’їхалися керівники всіх найбільших релігійних конфесій.

Головним результатом зустрічі стало прийняття Резолюції ВРЦіРО щодо необхідності розробки державної сімейної політики. Адже, як відомо, нині у світі панує лівий так званий немарксистський наступ, одним із напрямків основної атаки якого є інститут сім’ї, родини та шлюбу.

«Сім’я, шлюб жінки і чоловіка як найкращий осередок для народження і виховання дітей, залишається однією з найбільших цінностей Української держави, незважаючи на деструктивну критику з боку окремих політиків і громадських діячів», – йдеться в Резолюції, яка була ухвалена в стінах Острозької Академії.

Також у документі зазначається, що соціальні експерименти з нав’язуванням гендерної ідеології в результаті не приводять до рівності прав і зменшення насилля, але ще більш розколюють і збурюють суспільство, «маргіналізують і обмежують у правах більшість заради захисту інтересів меншості».

«Лише спільними зусиллями та на основі державно-громадського партнерства, у тому числі за участі релігійних організацій, наша країна буде в змозі створити належні соціальні умови, інфраструктуру та просвітницьку кампанію для побудови міцних і щасливих сімей і шлюбних відносин, підтримки материнства і батьківства з метою збереження кожної вагітності та виховання нового покоління на засадах високої моралі та поваги до гідності кожної людини», – підсумовується в зверненні.

Повний текст звернення – на сайті ВРЦіРО: https://vrciro.org.ua/ua/statements/uccro-resolution-on-the-state-family-policy
Українські церкви заявили, що готові об’єднати свої зусилля з органами влади у справі сімейної політики. Висловлювались пропозиції створити навіть міністерство у справах сім’ї і затвердити відповідну програму з бюджетним фінансуванням.

Старший єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко зазначив, що окрім економічних, політичних і територіальних загроз в Україні є ще й духовна загроза.

Відтак, Рада Церков є тим органом, що об’єднує різні релігійні конфесії заради спільної мети.
Вкотре було підтверджено, що всі церкви, які входять до цього об’єднання, твердо стоять на захисті сімейних цінностей. Важливо, щоб чиновники, які при владі, почули голос Церкви.
Від імені Ради церков Михайло Паночко щиро подякував ректору Острозької Академії Ігору Пасічнику за прийняття, за екскурсію, за висловлювання чіткої позиції у цих питаннях. Та висловив упевненість, що у стінах даного наукового закладу ще будуть відбуватися подібні зустрічі, які сприятимуть зміцненню духовності в нашому суспільстві.
На засіданні були присутні представники церков, урядовці, парламентарі, представники місцевої влади і релігійні діячі, зокрема, старший пресвітер УЦХВЄ Рівненщини Олександр Коток.

Участь у засіданні взяли: Міністр соціальної політики України Марина Лазебна, голова Рівненської обласної державної адміністрації Віталій Коваль, голова Державної служби з етнополітики та свободи совісті Олена Богдан, заступниця Міністра молоді та спорту України Марина Попатенко, голова Острозької ОТГ Юрій Ягодка та ректор національного університету «Острозька Академія» професор Ігор Пасічник.

Також в Острог прибули парламентарі, зокрема голова політичної партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко, народний депутат Віктор М’ялик (партія «За майбутнє»), Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Роксолана Підласа, народні депутати Олександр Аліксійчук та Олександр Салійчук, які входять до складу фракції «Слуга Народу».
Народний депутат України Віктор Мялик завжди відстоює сімейні цінності. Публічно про це говорить та виходить на різноманітні акції присвячені цій темі. Розповідає: аби Україна була успішною, варто працювати у напрямку збереження синергії між владою, церквою, та суспільством. Він сподівається, що виступи представників влади про сім’ю та дітей не залишаться просто словами, потрібно більше уваги приділяти цим питанням, адже сімейні цінності – це і благополуччя дітей.

Після засідання в Острозі делегація ВРЦіРО відбула до Рівного, де взяла участь в екологічній акції з висадки дерев перед обласним перинатальним центром, відвідала підприємство сім’ї Мединських та провела зустріч з представниками багатодітних сімей Рівненщини.
Олександр Геніш

 

Попередня У Києві  відбулася молодіжна конференція «Елементи лідерства» (Фото)
Наступна «Сьогодні ми бачимо потужну духовну диверсію – зменшити та зруйнувати сім’ю» - Михайло Паночко

Вам також може сподобатися

Новини

Спікери з Білорусі та України  послужили для молоді в таборі «Щастя поруч!»

Молодіжний рух «Щастя поруч!» провів на Київщині  перший християнський табір

Новини

Парламент прийняв закон: військові капелани матимуть офіцерське звання

Верховна Рада прийняла Закон України «Про Службу військового капеланства», яким

Новини