Грудень 29, 2020 0 806 Переглядів

У Луцьку пройшла 32 конференція Волинського об’єднання церков Української Церкви ХВЄ

26 грудня 2020 р. у новозбудованому приміщені луцької церкви «Спасіння» відбулася 32 конференція Волинського об’єднання церков Української Церкви ХВЄ.

Цього разу вона проходила під гаслом «Використовуючи час…». На закінчення непростого 2020 року служителі, звітуючись про успіхи та проблеми цього періоду та плануючи працю на наступний рік, акцентували увагу на правильному та мудрому використані часу, у який живемо. Це стосується як розуміння загальних подій суспільства, так і правильної поведінки в особистому житті.

«Ми, служителі, завжди у зоні ризику — зауважив у своїй вступній проповіді старший пресвітер Волинського об’єднання церков УЦХВЄ, єпископ Михайло Близнюк. — Якщо не будемо уважні, не будемо пильнувати за собою, можемо потерпіти катастрофу… Тому так важливо у нинішньому мінливому світі «поводитися як мудрі, правильно використовуючи час». А мудрий вміє використовувати саме сьогоднішній день, бо завтрашній не у нашій волі, а минулий не повернути».

Це тему продовжив і Михайло Паночко, старший єпископ УЦХВЄ: «Ніхто так не потребує мудрості як служителі церкви, бо нам Бог доручив Свою отару. А мудрість ми знаходимо у Божому слові. Багато проблем буває через те, що ми не читаємо Біблію, або читаємо вибірково».

Власне тема правильного використання часу червоною ниткою проходила у зверненнях усіх служителів. До присутніх звернулися гості конференції: Козачок Анатолій — перший заступник старшого єпископа УЦХВЄ; Коток Олександр — старший пресвітер Рівненського об’єднання УЦХВЄ; Якимів Володимир — старший пресвітер Львівського об’єднання УЦХВЄ; Близнюк Сергій — пастор, м. Львів; Кузьмич Олександр — заступник старшого пресвітера Рівненського об’єднання.

Про повноту Божого часу говорив завідувач місіонерським департаментом УЦХВЄ, єпископ Микола Синюк. Він зауважив, як важливо розуміти час, розуміти для чого Бог робить те чи інше в нашому житті та в історії, і як правильно використати можливості, дані нам. І особливо важливо розуміти час, у який помістив нас Господь і що саме ми повинні робити у цьому часі.

Хоча конференція, як і завжди, була звітною, більше часу та уваги приділялося духовно-збудовуючій частині. Тому було багато проповідей та семінарів, роздумів про те, як мудро та правильно проповідувати Євангелію у суспільстві, яке дуже швидко змінюється.

Михайло Близнюк надав короткий звіт про своє служіння та навів деякі статистичні дані по Волинському об’єднанню УЦХВЄ.

Так, на кінець 2020 року в об’єднанні налічувалося: 220 церков, у яких було 20 570 членів; пресвітерів — 194 рукопокладених, 64 нерукопокладених; дияконів — 356 рукопокладених, 103 нерукопокладених; церкви мають 182 власних молитовних будинків, 25 будуються. Хоча Волинь займає друге після Рівненщини місце за кількістю віруючих ХВЄ, в області активно працюють місіонери в населених пунктах, де немає протестантських церков. Крім того вже стало традицією, особливо для молоді, виїжджати для допомоги місіонерам в інші області України, у тому числі і для будівництва молитовних будинків. Зокрема, у Шостці (Сумська обл.) усього за 44 дні було зведено та урочисто посвячено дім молитви, збудований за активної участі молодих будівельників з Волині під керівництвом пастора церкви с. Котів Сергія Баса.

Незважаючи на карантинні обмеження місцеві церкви знаходять можливості для духовної праці, допомоги у справах милосердя, проведені богослужінь у нових форматах.

Про фінансовий стан звітував голова ревізійної комісії Янюк Петро.

Із сумом було оголошено, що за минулий рік відійшли у вічність деякі служителі братства. Але натомість на служіння були обрані нові брати. Присутні за них звершили молитву благословення.

Джерело: сайт Волинського об’єднання УЦХВЄ

Попередня Тисячі християн позбавлені життя за останні роки у Нігерії: УЦХВЄ спрямувала звернення до президента Бухарі
Наступна Про біблійне розуміння влади говорили новообрані депутати місцевих рад та держслужбовці

Вам також може сподобатися

Новини братерства

У Львові глави церков обговорили деталі підготовки до «Міжнародного фестивалю надії»

    18 жовтня 2014 р. близько 400 служителів євангельських церков восьми західних областей зібрались на  молитву за «Міжнародний фестиваль надії», який  вже сьогодні називають наймасштабнішою євангелізацію…

Новини братерства

У Полтаві віряни різних євангельських церков разом молилися за Україну

Увечері, 3 листопада в Домі молитви полтавської церкви «Нове життя»

Новини братерства

Щоденник старшого єпископа – жовтень 2017

Два перші місяці осені у робочому календарі Михайла Паночка були багаті на поїздки, у тому числі закордонні. До вашої уваги інформація про окремі заходи, у яких старший єпископ УЦХВЄ взяв участь в жовтні місяці.