Жовтень 26, 2022 1 546 Переглядів

Церква в селі Печірна на Тернопільщині святкувала своє сторіччя

День 24 жовтня видався холодним та похмурим, проте в  Домі молитви села Печірна було дуже затишно і багатолюдно. Місцева громада християн віри євангельської відзначала свій столітній ювілей. На святкування з’їхалися вихідці з місцевої церкви, яких доля розкидала по багатьох регіонах нашого просторого мальовничого краю, але всі вони родом звідси – з тепер малолюдного і тихого села Печірна, яке стало джерелом поширення євангельського руху на Лановеччині.

 Розпочав святкове служіння пастор місцевої церкви Юрій Максимлюк. Він привітав усіх присутніх зі святом та закликав у спогадах пройтися тим шляхом, який церква села Печірна торує ось уже сто років.

Доповнив історію старший пресвітер Лановеччини Іван Дмитришин, який теж є вихідцем із цієї церкви. А підсумував свій виступ словами мужа Божого Самуїла: «Аж доти допоміг нам Господь!»

Оскільки церква села Печірна дала Україні, а також Європі та США, майже два десятки відомих служителів, на її ювілей з’їхалися багато гостей. Серед тих, хто  вітав та ділився Словом Божим, пастор церкви «Світло для світу» з Тернополя Василь Дідушин,  пастор ще однієї тернопільської церкви, по вул. Квітова,19, Віктор Черній, пастор церкви с. Огризківці Володимир Шелестовський. Спогадами поділився Володимир Воляник, син покійного служителя місцевої церкви Павла Воляника, який був пастором більш як 50 років. Брату Володимиру цьогоріч виповнилося 80 років і він вірно іде за Господом слідами свого батька.

Серед  гостей, які виступили, був також пастор церкви м. Коропець Анатолій Дрозд, пастори з села Іванівка Володимир Макосій та з м. Чортків Олег Саган.  Виходець із місцевої церкви, диякон тернопільської церкви по вул. Квітова, 19, Іван Джигун та ін.

Підсумкову проповідь виголосив перший заступник старшого пресвітера Тернопільщини Сергій Швед. «Церква Ісуса має не сторічну історію: вона була, є і буде, тому що Ісус є її основоположником! Ісусу в Його Церкві потрібні вдячні люди, а вдячних людей Він захищає і береже навіть тоді, коли світ здригається від страху і катастроф. Тому будьмо вдячними!» – закликав усіх служитель Сергій Швед.

Віршем служила Оксана Гудзь, а співом – чудовий гурт «Благовісник» із смт Вишнівець.

Святкування 100-річчя церкви у  селі  поєднали із Днем подяки Богу за врожай. У подячній молитві за Слово Боже, за хліб та воду присутніх повели служителі Анатолій Дрозд (м. Коропець), Віктор Черній (м. Тернопіль), Василь Проць (м. Тернопіль).

Місцевий служитель Юрій Максимлюк зачитав багато щирих вітань від вихідців з місцевої церкви, які зараз проживають закордоном, зокрема у США. Через обставини, що склалися, вони не могли приїхати на це свято, але душею вони тут, звідки їхнє коріння.

Після служіння всіх пригостили смачним обідом, під час якого присутні мали можливість поспілкуватися у затишній та гостинній атмосфері.

Стежка, довжиною в сто років, пройдена, туди повертаємося лише в спогадах та просимо Бога й надалі вести свою Церкву до вічного дому в небесних оселях.

Оксана Гудзь.

 

Попередня У Гощі пастор церкви віддав сімейне авто для ЗСУ, після чого віряни зібрали кошти  військовим ще й на Land Rover
Наступна Жовтень – час конференцій для служителів дитячого служіння в Дніпропетровській області

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Полку місіонерів прибуло

23 серпня відбувся випуск другої Міжнародної місіонерської школи, що проходила на базі Київського Біблійного інституту. Школа діє за програмою місії «Світло для народів», у співпраці з місіонерським та євангелізаційним відділами Церкви ХВЄ України.

Новини братерства

Щоденник старшого єпископа: вересень 2015

  Робочий розклад Михайла Паночка у вересні був насиченим подіями. Зокрема він здійснив поїздку до Сполучених Штатів Америки, послужив у церквах на Волині, Рівненщині, Львівщині, Одещині та в інших областях України.

Новини братерства

Єпископ Анатолій Безкровний: «Запрошуємо церкви до співпраці із новими  громадами у прифронтовій зоні»  (ВІДЕО)

Старший пресвітер Донецької та Луганської областей Анатолій Безкровний під час