21 Серпня, 2012 0 1728 Переглядів

Юнаки – ви сильні?

З 27 по 29 липня в с. Рованці, що поблизу Луцька, відбувся II Волинський з’їзд молоді ХВЄ, який зібрав близько тисячі молодих людей із церков усієї області.

Хочу почати не з початку… А саме — з того моменту, який став для мене ключовим.

Чесно кажучи після закінчення конференції на серці лишилося два сильних почуття. Одне із них — це біль. Не хочу бути сентиментальним або надто згущувати фарби, але думка, яка найбільше вразила під час з’їзду, на жаль, не позитивна. Можливо, від моїх роздумів трохи повіє сумом, та передати атмосферу дійства по-іншому не зможу.

Отож — другий день з’їзду. Вечірнє богослужіння завершує старший пресвітер Криму Павло Федорук. Звичайно, як місіонер зі стажем, він не може не закликати молодь до активного служіння: «Коли я читав ваш девіз, я мріяв бачити те, що тут написано! Коли встануть молоді люди, наповнені Святим Духом, які скажуть: ось я — пошли мене! У Криму за останні 10 років збудовано більше 120 мечетей, а християнських храмів — може, з півтора десятки! У мене запитання: де ми з вами? «Юнаки — ви сильні, бо перемогли лукавого!» І не лише у власній духовній боротьбі! Хотілося б бачити тверезе рішення людей, здатних чути Бога! Ми маємо зрозуміти, яка відповідальність на молодих людях сьогодні. Якою буде церква завтра — коли вона буде складатися з мене і з тебе? Чомусь місіонерство потроху пригасає у наших общинах… А як щодо того, щоб знову піднятися і їхати туди, де ще немає євангельських церков?! Я вірю, що серед присутніх сотень, знайдеться хоча б кілька молодих людей, які прийдуть і скажуть: я поїду туди, де людям потрібне Євангеліє, я присвячу своє життя Богу!»

Кілька сестер пройшло наперед, а з братів — тільки один… Взагалі то, я не з тих людей, які вважають, що для прийняття якогось серйозного рішення обов’язково потрібно вийти до кафедри на великому служінні. Та чомусь згадалися перші роки навернення до Бога і зрозумів — тоді я б не стримався. Так, припустімо, є люди, які уже знайшли своє покликання, припустімо, є ті, які хочуть більш осмислено зробити цей крок, але… Де ж ті юні, нехай імпульсивні, гарячі, проте такі щирі серця?! Де воно — те покоління, яке ще не обросло лускою фарисейства і здатне на непередбачувані вчинки?.. Заклик все лунав, пройшло ще кілька братів і сестер, схилилися на коліна…

Десяток із тисячі? А над збором майоріли ті ж самі слова девізу, як запитання: «Ви — сильні?»

Гаразд, досить про сумне… Друге, не менш сильне почуття, яке залишилося в моєму серці — почуття вдячності! Насамперед — Богу, потім — організаторам і усім молодим людям, які прикрасили собою цей з’їзд. Особисто для мене він став символом руху, прогресу і росту.

Знайоме місце — навпроти дому молитви церкви ХВЄ с. Рованці, уже звичний жовто-білий намет, знайомі обличчя молодих людей і, хочу сказати, багато тих, хто стали друзями саме завдяки таким з’їздам. Все це не могло не створити чудову доброзичливу атмосферу свята, яка панувала до останнього акорду прощальної пісні.

У своєму вступному слові, розкриваючи сутність девізу, Ігор Панфілов зазначив: «Отримує все, згідно Об’явлення 21:7, не той хто лише бореться, прикладає зусилля — той, хто перемагає!.. А переможцями ми можемо бути тільки в Бозі!» Ці слова насправді актуальні сьогодні як ніколи, адже найчастіше бракує не так руху, як результату. Тон з’їзду, заданий проголошеним гаслом «Юнаки — ви сильні, бо Слово Боже у вас перебуває і ви перемогли лукавого», зводився до теми боротьби, яку веде кожен християнин і у якій конче потрібно вибороти перемогу.

Під час конференції мали нагоду послужити хори та музичні колективи зі всієї області. Наприклад, вечір відкриття ознаменувався служінням регентського хору під керівництвом Олександра Величка, гурту з Торчина та горохівських духовиків. На другий день співав Маневицький та Ковельський хори, гурт з Башликів, на трубах грали торчинці. На третій — нововолинський хор, гурт «Воскресіння» (Володимир-Волинський) та духовий оркестр церкви «Віфанія» (Луцьк). А найбільший простір для музичного служіння відкрило «Свято пісні» на третій день конференції. Завдяки йому присутні змогли познайомитися з великим розмаїттям талановитих співаків та музикантів, на яких багаті волинські церкви.

Особливо приємним є те, що молодь не обділили своєю увагою служителі, які впродовж усіх трьох днів ділилися привітаннями, проповідями та настановами. Зокрема, з’їзд відвідали старший пресвітер Волині Михайло Близнюк, його заступники Василь Паламарчук, Анатолій Тарасюк, Микола Лотоцький, Петро Карпович, завідувач відділом молоді ЦХВЄУ Богдан Левицький, заступник старшого єпископа ЦХВЄУ Микола Синюк та багато інших.

Наведу кілька думок, які були особливо влучними і добре запам’яталися.

«Для юності, яка знає Ісуса Христа, не страшні ніякі перешкоди, для неї не існує безвихідності. Ентузіазм юності розрубує гордієві вузли, які не здатна розв’язати старість. Старість не береться за те, що не можливо досягнути. Юність, ще не знаючи, що можливо, а що ні, все-таки ризикує — і нездійсненне стає реальним!» (Анатолій Тарасюк).

«Бог любить молодість, Він по-особливому кладе на неї свої надії! Бог сказав до Єремії: не кажи, що ти юнак, тобто слабкий, бо Я бачу тебе сильним, адже Я з тобою!» (Петро Білик).

«Аби щось робити, потрібна рушійна сила. Якщо я залізу на паркан, то ще подумаю, чи скакати з нього чи злазити. А ви — молодь — навіть думати не будете, відразу зіскочите! Є речі, які притаманні молодому поколінню, але мають велике значення!» (Петро Янюк).

«Твій Бог — добрий Бог, Він веде тебе на зустріч із Собою. Він називає тебе спадкоємцем вічного життя. І коли будеш знати, хто ти є, житимеш відповідно до цього! Ти не будеш опускати свою голову, не будеш думати — для чого батьки привели тебе в церкву, для чого ти став християнином, для чого тобі молитися, поститися? Чи не краще було б жити, як живе світ? І це називають життям? Те, що маєш ти — найкраща доля, яка тільки може бути! В боротьбі — коли перемагаєш, навіть коли падаєш, але знову підіймаєшся! Бо ти є син і дочка Небесного Отця! Він дорого за тебе заплатив! Тому поводь себе, як дитина Царя!» (Леонід Бак).

«Ми не можемо боятися людей і одночасно боятися Бога! Тому що обов’язково прийде момент, коли постане вибір — кого слухатися? Багато добрих речей ми не робимо, бо боїмося людської думки — що скажуть про мене інші?» (Ігор Панфілов).

«Вірю, що девіз з’їзду залишить слід для роздумів: а я — міцний? А у мені — перебуває Боже Слово? А я — переміг лукавого? І, якщо відповідь ствердна, дякуйте Богу! А якщо хтось вагається ствердно відповісти на одне із цих запитань, сьогодні — ще можна укріпитися Господом! Над нами — Його благодать! Думаю Ісусу Христу приємно дивитися на зібрання стількох молодих юнаків і дівчат, які мають хорошу перспективу служіння на Його ниві!» (Михайло Близнюк).

«Я дуже дякую Богові за мою молодість, вона пройшла саме у Луцькій церкві, де я взяла для себе хорошу основу. Коли ми були ще такі юні, як ви — знали усіх в області нужденних людей: кому потрібно город скопати, кому дров привезти, кому дах покрити. Для нас це була прекрасна ціль — виїхати на вихідні, щоб побути разом і проявити милосердя. Молодь, бережіть себе в чистоті! Те, що покладете в основу зараз, ви будете жати до самої старості» (Віра Деркач).

«Диявол завжди хотів сіяти народ Божий. І йому це вдається, коли ми замикаємося в собі, в своїх кімнатах, комп’ютерах… Ми не шукаємо зв’язку з Богом, а шукаємо спілкування в інтернет-мережах. Це те, що нас розділяє. Це не є живим спілкуванням, тією спільністю, про яку молився Христос! Ось — жертва спільноти для Бога, коли ми тут разом зібралися, разом потіємо, разом молимося! Цінуйте цим! Шукайте спільноти один з одним!» (Богдан Левицький).

Найбільш насичений подіями був другий день з’їзду. Крім ранкового та вечірнього служінь, у програмі було два семінари, на яких зупинюсь детальніше.

Семінар Василя Паламарчука був присвячений гаслу конференції, його центральна думка: сила юнаків ― у Божому Слові. А ось ключові цитати: «У молодості є два важливих критерії. Це ― сила і знання. Але бракує важливішого ― досвіду і мудрості. А джерело мудрості ― Боже Слово», «Міцність полягає не у фізичній структурі або спортивній підготовці. Сила кожного ― у Слові Божому. Навіть не у тому, наскільки людина його знає, читає, а скільки в ньому ПРОБУВАЄ!», «По-перше, ми повинні прийняти, що Слово Боже ― істина, яка не підлягає сумніву. Друге ― скоритися йому. Третє ― скорившись, жити згідно з ним у будь-яких обставинах. Наступне ― наповнитися, проникнутися Словом! Ще одне ― говорити Слово, визнавати Ісуса Христа. І, звичайно, з постійністю молитися!», «Перемога над лукавим ― це перемога перш за все над самим собою і над світом. Перший мій ворог ― я сам! А одна із вагомих причин, яка заважає відректися від себе ― лінь», «Перемога ― не завжди наступ. Є речі, від яких потрібно просто втікати!»

Після обіду отримав слово лікар Роман Романюк. Семінар був цікавий тим, що крім біблійної точки зору на дошлюбні стосунки, він запропонував аргументи фізіології та медицини. А наочні приклади зробили виклад простим і доступним. Наприклад, нечистоту до шлюбу Роман Романюк проілюстрував за допомогою надкушеного яблука і забрудненої йодом склянки води.

Крім того, під час другого семінару в приміщенні дому молитви проходила молитва за хрещення Святим Духом, яку могли відвідати усі бажаючі.

На третій день з’їзду — у неділю — делегати мали нагоду послужити на ранкових зібраннях місцевих церков, а програма в наметі почалася о 15 годині зі «Свята пісні».

У мирному затишку теплого літнього вечора пройшло заключне богослужіння, яке завершував зверненням до молоді єпископ Микола Синюк. Особисто для мене дуже цінні думки: «Що потрібно робити, щоб бути сильним? Запам’ятайте три слова: РЕЖИМ, ХАРЧУВАННЯ, ПОСТІЙНІСТЬ. Якщо ви не знаєте, о котрій годині прокинетеся вранці, якщо не знаєте чим зайнятися і де себе подіти, будете фізичними і духовними дистрофіками все життя, бо у вас немає режиму. Для правильного розвитку потрібне збалансоване харчування. У Божому Слові, яке «солодше за мед стільниковий», є все для того, щоб духовні м’язи були міцними, щоб розум працював чітко, щоб реакція на небезпеку була миттєвою. І ― постійність! Ви ніколи не будете сильними, якщо одного дня змусили себе 15 хв. помолитися, на другий вже ― 10, а на третій забули, бо терміново потрібно кудись бігти!»; «Те, що сьогодні звучить у цьому наметі ― це слово до серйозних людей, які не просто прийшли провести час, а щось взяти для себе!»; «Апостол Павло написав наставлення до свого сина по духу Тимофія: «Бережи себе чистим!» (1Тим. 5:22). Що означає берегти себе, своє єство чистим? Це означає ― берегти свій духовний зір, слух, смак, дотик, нюх, розум від гріха!»

Наприкінці служіння Богдан Левицький подарував Михайлу Близнюку від імені молодіжного відділу ЦХВЄУ символічну чашу із проханням наповнювати її молитвами за молодь.

…Коли молоді люди неохоче покидали намет, було таке враження, що кожен із них бере з собою, як шматок торта, частинку тієї атмосфери Божої присутності, яка усі ці дні супроводжувала з’їзд.

На завершення не можу знову не згадати слова заклику Павла Федорука, які так відчайдушно апелювали до тисячного натовпу: «Одягнути гарний одяг і приїхати гарною машиною на з’їзд — невже це усе, на що ми здатні? Давайте зрозуміємо, що все це — так мілко, так дешево!.. На Божих дорогах — тільки там особливий дотик Святого Духа, особлива присутність, там блаженство, там справжнє щастя! «Юнаки — ви сильні!» Чи зможемо ми адресувати собі ці слова, якщо серед тисяч не знайдеться нікого, хто скаже: ось я, пошли мене?!»

Довбуш Дмитро


Попередня На Кореччині дитячий табір для 80 дітей християни провели безкоштовно
Наступна Юнаки - ви сильні?

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/chve/chve.org.ua/www/wp-content/themes/trendyblog-theme/includes/single/post-tags-categories.php on line 7

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Звернення до священнослужителів УЦХВЄ

За результатами обговорення учасниками зустрічі Комітету УЦХВЄ 27 січня 2022р.

Новини братерства

«Єдність – шлях до перемоги» – тема молодіжної конференції, що пройшла на Кіровоградщині  

29 жовтня у Кропивницькому, на базі церкви «Відкриті двері» відбулася

Служіння підприємців

На Волині підприємці та священнослужителі шукали точки дотику в служінні Богу і людям

29 травня, у Луцьку, на базі церкви «Спасіння», відбулася конференція