Липень 21, 2014 0 671 Переглядів

На відбудову Слов’янська вирушило три бригади християн-будівельників з Рівненщини

     Як повідомив єпископ Володимир Бричка, нині в Рівненській області вантажиться чергова фура із гуманітарною допомогою для Донеччини. Зокрема до міста Слов’янська окрім продуктів і предметів першої необхідності буде направлено 15 тонн покрівельних та інших будматеріалів і кошти на придбання лісоматеріалів (загалом цього разу на Донеччину повезуть 25 тонн вантажу).

     «Громади християн віри євангельської із Рокитнівського району, що на Рівненщині, сформували три бригади будівельників, разом 20 чоловік, які сьогодні вирушають до Києва, а звідти на Донеччину, – розповідає Володимир Дмитрович. –  Мета допомогти у відбудові зруйнованого та постраждалого від обстрілів житла людям, які самі не в змозі його забезпечити – малозабезпечені, старенькі та інваліди».

Володимир Бричка     Це вже четверта поїздка на схід, підготовкою та здійсненням якої опікується старший пресвітер Житомирської області Володимир Бричка. Першу поїздку здійснили ще три тижні тому, в кінці червня: церква села Карпилівка зібрала 5 тон продовольства та чималу суму коштів. Наступного разу, 8 липня, на Донеччину було доставлено у п’ять разів більше вантажу та майже вдесятеро більшу суму коштів. До збору допомоги долучилися усі церкви ХВЄ району, деякі підприємці та сільські ради Рокитнівщини, а також  церкви  Костопільського  району. Місія «Добрий Самарянин» виділила свій великоваговий автомобіль, були залучені й інші благодійники.

     15 липня у райони, звільнені силами АТО  попрямував гуманітарний вантаж із Сарненського та Володимирецького районів –  три вантажівки по 20 тон і значна сума коштів, немалу частину з яких зібрали учасники Всеукраїнському з’їзду молоді ЦХВЄУ, який щороку проводиться на Житомирщині.

     «Кожного разу Бог беріг нас, люди зі сльозами на очах дякували за допомогу. Лише тільки один раз я почув невдоволену фразу, мовляв: «Бендерівці… спочатку розбомбили нас, а потім везуть допомогу», – розповідає Володимир Дмитрович. – Однак, вважаю, то виключення… Я зустрічався із вдовою Віктора Брадарського, одного із дияконів  церкви «Преображення Господнє» загиблих від рук терористів. Ми допомагаємо як можемо, і вона щиро вдячна братам і сестрам за допомогу».

     Свою подяку християнам виказують як звичайні мешканці міста, так і пастори церков:  «Це треба бачити, з якою любов’ю упаковані були ящики з продуктами з Західної України. Ми знову і знову захоплюємось добротою цих людей!», – пише на своїй сторінці  у Фейсбук пастор однієї з церков Слов’янська Петро Дудник.  «Брати із Західної України привезли продукти для Слов’янська та Краматорська.  Три величезні фури. Знову і знову переконуємося в любові християн не на словах, а на ділі», зазначає пастор. 

     Важливо відмітити, що допомога  від церков християн віри євангельської  постраждалим районам Донеччини та Луганщини  надходить з багатьох областей України. Так минулого тижня до Слов’янська прибув із гуманітарним вантажем єпископ Віктор Клець із Сумщини. Волинська область, за інформацією секретаря обласного об’єднання церков ХВЄ Володимира Близнюка, надіслала до постраждалих районів фінансову допомогу та 42 тонни гуманітарного вантажу, ще 10 тон вантажу чекають на відправлення.

     Як розповів Володимир Бричка, гуманітарний вантаж, а це переважно консервація, сало, картопля, крупи, макарони, а також хліб (хлібозаводи у Слов’янську досі не працюють), на місці фасують і роздають людям служителі місцевих євангельських церков. Будівельні матеріали, які нині попрямували з Полісся на Донбас допомогла закупити рівненська «Місія без кордонів».  Цього  разу християни з Рівненщини планують затриматись у Слов’янську на найближчі  п’ять днів для проведення ремонтних робіт.

Попередня Старший єпископ надіслав відкритого листа членам Міжнародної Асамблеї ХВЄ про ситуацію на Сході України
Наступна Сестринська конференція в Одеській області

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Підсумки роботи ХIV з’їзду молоді ЦХВЄУ

ХIV з’їзд молоді Церкви християн віри євангельської України відбувся 6-13 липня 2011 року поблизу м. Малин Житомирської області. Захід зібрав понад 4 000 молодих християн із всіх регіонів України, а також делегації з Білорусі, Литви, Німеччини, США та інших країн.

Новини братерства

Інструменти, необхідні для заснування нових церков, разом шукали служителі центрального регіону

     20-21 листопада 2015 р. священнослужителі церков ХВЄ м. Києва, Київської, Вінницької, Сумської, Чернігівської та Черкаської областей провели консультацію щодо заснування нових церковних громад.

Новини братерства

Михайло Паночко: «МалинФест – це рух реформації молодих сердець»  

4 липня 2018 року розпочав роботу ХХІ з’їзд п’ятидесятницької молоді