Грудень 7, 2019 0 1802 Переглядів

Душеопікунство дітей та підлітків, проблема гаджетів і соцмереж були в центрі обговорення на конференції дитячих служителів

Звітна конференція служителів дитячого та підліткового  служіння УЦХВЄ відбулася 29-30 листопада в приміщенні Київського Біблійного інституту.

Учасники підсумовували роботу за рік, обговорювали нагальні питання душеопікунства серед дітей, зокрема, проблему використання гаджетів та обмінювалися ідеями для подальшого служіння.

Присутніх привітав старший єпископ Михайло Паночко. Він наголосив, що  лише Слово Боже та Дух Святий можуть бути «щепленням» від «вірусу» цього світу, і лише з Божою допомогою ми зможемо закласти духовний імунітет у дитячі душі.

«Неправильно відділяти дітей від церкви. Бажаю вам особливої мудрості і глибокого усвідомлення, що праця з дітьми — архіважлива. Ми маємо твердо стояти в істині», — наголосив Михайло Степанович. Він зазначив, що Мойсей, Даниїл, апостол Павло були відповідальними людьми, які щиро любили свій народ і завдання дитячих служителів навчити своїх підопічних  тому ж. Необхідно нести відповідальність за дитячі душі і не лише не втратити жодної дитини, але й надбати ще більше для Царства Божого!

«Ми Христова армія. У команді має бути дисципліна і постійна праця. І пам’ятайте: при успіху не треба задирати носа, а при поразці — не можна впадати у відчай. Бо попереду буде різне», — наставляв Михайло Паночко.

Носіть тягарі один одного…

Інна Алконова, вчитель-методист з міста Рівне, провела для присутніх семінар на тему душеопікунства. Вона наголосила, що сьогодні дуже часто ми перетворюємося на викладачів, які лише викладають матеріал, передають інформацію, але цього не достатньо.  Господь хоче, щоб ми стали Пастухами дитячих сердець, навчилися бачити їхні потреби, переживання, рани серця. Дуже важливо, щоб ми навчилися  бачити коріння дитячих проблем і надавали вчасно допомогу.

«Тоді можна буде словами принести зцілення, молитвою — підтримку й Словом Божим — наставлення на подальше життя», — зауважила Інна Алконова.

Найбільшою проблемою сьогодні, за словами спікера, є неготовність вчителів взяти на себе тягар дітей. Господь сказав: «Носіть тягарі один одного». Дуже часто душеопікунство починається з того, що варто побачити чи голодна дитина, чи вона вдягнена, а якщо ні, то чому це так… І виправити.

Часто треба копати глибше: провести бесіду з батьками, служителями, але часу для цього у вчителів не вистачає, а іноді не лише часу, а й — бажання. Тому необхідно проводити навчання молодих служителів, заохочувати їх до праці, підбадьорювати і надихати. Показувати правильну точку зору душеопікунської праці.

Що робити з засиллям ґаджетів у церквах?

Саме таким неоднозначним та болючим питанням задавалися служителі дітям та підліткам з усієї України протягом другого дня своєї спільності.

Даниїл Качуляк, один з лідерів молодіжного руху Spirit Time, розповів про популярність різноманітних мобільних програм, що зростає. Ведуться розробки мобільного додатку «ДіЯ» («Держава і Я» — мобільний портал та додаток, де можна буде отримати всі онлайн-послуги від держави), немало з нас вже чули про Церкву у смартфоні, де є онлайн-прихожани, а також про соціальні мережі, які «з’їдають» час не лише дорослих, але й дітей. І досить часто наших дітей просто немає у реальному житті. А де ж тоді їх шукати? Йти за ними у соцмережі чи навпаки «витягувати» їх звідти, поєднуючи віртуальний світ з реальним життям та навчаючи правильно користуватися технологічними здобутками людства?

Пропозиції надходили різні: повністю заборонити використання ґаджетів до досягнення повноліття, користуватися тільки під повним батьківським контролем, заборонити використання у церквах, але дозволити користуватися у повсякденному житті.

Антоніна Соколова, вчитель-методист з міста Дніпро, розповіла про правила користування соціальними мережами. Для того, щоб цей інструмент приносив користь, а не був прірвою для нашого дорогоцінного часу, вона дала декілька порад:

  • Інтернет і ведення сторінок у соцмережах не можуть замінити спілкування з Богом.
  • Головна мета християнина — свідоцтво про Господа і Спасителя Ісуса Христа. І в інтернеті теж. Кожен свій запис в інтернеті намагайтеся регламентувати з цією метою.
  • Перед виходом в інтернет моліться.
  • Якщо вам немає чого сказати хорошого — краще промовчати. Не встрявайте у марні плітки та коментарі.

«На конференції ми піднімали досить актуальні питання. Зокрема, питання душеопікунства, яке зараз на низькому рівні розвинуто в церквах і в служінні серед дітей. Цей семінар від Інни Алконової послужить для нас як навчання, це практичні поради, які ми будемо використовувати. Питання ґаджетів — теж досить цікава тема. Але тут буде складно прийняти загальну позицію для всіх. Можливо, ми підготуємо поради-рекомендації для батьків та служителів», — підбила підсумок Лариса Мурах, завідувачка відділу служіння дітям та підліткам УЦХВЄ.

Лариса Феодосіївна відмітила, що зустріч служителів дітям та підліткам була дуже продуктивною. Конференцію відвідали 56 служителів майже з усіх областей України.

Тож давайте разом нести тягарі один одного, і в тому числі дітей. Та яке б рішення ви не прийняли щодо використання ґаджетів, пам’ятайте, що наша головна мета не тільки не втратити тих дітей, яких маємо, але й надбати нових для Царства Божого! Мудрості від Господа!

 Софія Ярошенко

Попередня «Закликаю стати в проломі за Україну!» - Михайло Паночко запрошує до посту й молитви під час Нормандського саміту (ВІДЕО)
Наступна У Калуші провели регіональну сестринську  конференцію  

Вам також може сподобатися

Новини
ХРИСТИЯНСЬКА ПОЕЗІЯ і ПРОЗА

Прийдуть жнива

              Біжать роки невпинно

Освіта

Євангельський Теологічний Університет вручив дипломи докторів та магістрів богослов’я випускникам 2020

У Євангельському Теологічному Університеті (раніше семінарія – ЄТС) 16 жовтня урочисто провели випуск. Дипломи отримали понад шістдесят випускників.