Жовтень 2, 2013 0 444 Переглядів

Українські релігійні лідери зустрілися з керівництвом ЄС

 

    2 жовтня 2013 року завершився візит  делегації глав і представників українських церков та релігійних організацій в штаб-квартиру ЄС в столиці Бельгії.

     Як передає ІРС, 1 жовтня відбулася зустріч українського духовенства із президентом Європейської Ради Германом ван Ромпеєм.

     «Україна для Європи є дуже важливим партнером. Ми значно просунулися вперед у відносинах, особливо в останній час. Сподіваюся, що у листопаді буде підписано Угоду про асоціацію. В цьому нас переконує і конструктивна розмова, що відбулася з Президентом Януковичем у Нью-Йорку», – заявив ван Ромпей під час зустрічі.

     Зі свого боку представники українських церков засвідчили свою підтримку європейського вибору, та зауважили, що представляють думку  більшості українського народу. Гості познайомились з посадовцями офісу Європейської Ради.

     А на наступний день візиту до Брюсселю глави українських церков провели зустрічі в Європарламенті, Європейській Раді та в Посольстві України в Королівстві Бельгія. Зокрема, відбулася зустріч з євродепутатом від Німеччини Ребеккою Гармс, членом Комітету з питань парламентської співпраці між Україною та ЄС, яка є одним з керівників фракції Зелених в Європарламенті. Розглядаючи питання релігійної свободи та особливості її євроінтеграційного процесу в Україні, пані Гармс продемонструвала глибоку обізнаність щодо поточної ситуації в нашій державі. За її словами, зустріч із очільниками релігійної спільноти України дозволила почути думку представників громадянського суспільства та провести дискусію з ними в контексті запланованого підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

     Посол України в Королівстві Бельгія Ігор Долговий під час зустрічі з делегацією релігійних діячів зазначав, що місія цього візиту є важливою і унікальною – донести думки і бажання вірних до Європи. «Україні є чим пишатися і що представити у Європі, як є і те, що нам корисно буде перейняти від неї», – відзначив український дипломат.

Попередня Глави українських церков прибули до Брюсселю для діалогу про європерспективи України
Наступна Новий дім молитви у Тисмениці

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Спадок наш найкращий

На березі Азовського моря – у відпочинковому центрі «Азовський маяк» в селі Новокостянтинівка Мелітопольского району Запорізької області відбулася чергова Всеукраїнська жіноча конференція ЦХВЄУ.  330 сестер з усієї України, а також гості з Узбекистану, Росії і США з 11 до 15 червня разом раділи, молилися, вчилися, спілкувалися.

Новини братерства

Представники церков заявили про посилення релігійних утисків на Донбасі

      Усі церкви, за виключенням УПЦ (Московського патріархату), зазнають утисків та не мають можливості вільного ведення релігійної діяльності на територіях Донбасу, які контролюються бойовиками.

Новини братерства

Михайло Паночко про зустріч з Президентом: «Коли бюджетники б’ють народ, який їх годує, це те саме, якби діти напали на маму»

   Старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко розповів подробиці зустрічі глав Церков з Президентом України.