Серпень 22, 2011 0 1512 Переглядів

“Не хлібом єдиним”

З нагоди відзначення в Україні 450 – ї річниці Пересопницького Євангелія Дніпропетровське обласне об’єднання церков Християн Віри Євангельської провело фестиваль християнської пісні та слова «Не Хлібом Єдиним» з 4 по 7 серпня 2011 року на стадіоні «Діброва» смт. Царичанка.

Фестивалю передував дитячий майданчик «СТАРТ», метою якого було розповісти підростаючому поколінню про подарунок, який зробив для нас Творець –життя. Окрім біблійних уроків, діти мали можливість брати участь у спортивних змаганнях, плиганні на батуті, стрільби з лука, конкурсах, різноманітних гуртках – бісероплетіння, малювання, театральної творчості та інше. Загалом, протягом чотирьох днів, майданчик відвідало 80 дітей.
Своїми враженнями від майданчику поділились:
Артем Татарин, 11 років: «Мені сподобалися гуртки, спорт, різні ігри, але найбільше мені сподобалися біблійні уроки, пісні та залолті вірші. А ще сподобалося те, що ми виступали на сцені. Я хочу, щоб майданчик продовжувався ще»
Віка Литвин, 13 років: «Мені дуже сподобалось малювання, бо це моє хобі. Проте найцікавішим був Ярмарок. Я б хотіла, щоб таких майданчиків було якомога більше. Буду молитись і прохати Бога, щоб наступного року у нас також були такі цікаві і корисні майданчики»
Червоний Олег, 10 років: «Мені на майданчику було добре, тому що ми там грали в ігри, співали пісні, стріляли з лука, стрибали на батуті. Я хотів би, щоб такий майданчик проводився кожен день»
Дарія Іванова, 10 років: «На майданчику я знайшла нових друзів. Мені сподобалось грати в різні ігри, стрибати на батуті, виступати на сцені, а ще сподобалося те, що нам давали подарунки»
Вражає те, що всі 80 дітей були в захваті від ігрового майданчика «СТАРТ». У перший вечір фестивалю «Не Хлібом Єдиним» вони показали, чого навчились за чотири дні – заспівали кілька пісень та представили виставу лялькового театру.
Підтримуючи державні ініціативи, зокрема постанову ВРУ «Про відзначення на державному рівні 450-ї річниці Пересопницького Євангелія» від 12 травня 2010 року N 2175-VI, метою фестиваля було популяризація Біблії та біблійних цінностей серед населення, розвиток здорових взаємовідносин церкви й суспільства та навернення людей до Христа.
Не зважаючи то на прохолодну погоду, то на спеку, то на хмари, загалом біля 500 людей відвідали захід. «Ця земля стала для мене рідною. Царичанка тепло прийняла мене 7 років тому. Саме тут я знайшов своє кохання. Саме тут народився мій син. Незважаючи на прохолодну погоду, ми готові тепло вас прийняти», – з такими словами до присутніх звернувся пастор помісної євангельської церкви «Нове життя» магістрант теології Тарас Герасимчук.
У програмі свята брали участь різноманітні музичні колективи та виконавці: тріо «Сіон» (смт. Царичанка), об’єднаний молодіжний хор (м. Дніпропетровськ), ВІА «Альтернатива» (3:16) (м. Дніпродзержинськ), співачка Оксана Хорунжа (м. Полтава), співак Володимир Бабіч (м. Дніпропетровськ), дитячий хор «Акорди любові» (м. Апостолово) та соліст Національної капели бандуристів України Анатолій Коренівський (м. Київ).
Серед спікерів були присутні єпископ ЦХВЄ в Дніпропетровській області Михайло Михайлович Мокієнко, заступник єпископа ЦХВЄ Сергій Петрович Вінковський (м. Дніпропетровськ), пастор церкви «Нове життя» Тарас Герасимчук (смт. Царичанка).
«Для Царичанки прийшов особливий час. Євангеліє має силу на спасіння кожного, хто повірить», – говорить єпископ Михайло Михайлович Мокієнко.
Також серед гостей була театральна група з м. Чортків (Тернопільська обл.). Їхні спектаклі були вражаючими та викликали захоплення всіх присутніх. Головною ідеєю дійства «Вибір» була – перед тобою вибір: життя чи смерть? Тебе ніхто не може примусити. Це твій власний вибір.
Магістр теології та магістрант релігієзнавства Сергій Губеня зробив змістовний доклад про історію Пересопницького Євангелія та його цінність для нас: «Підсумовуючи цей огляд варто знову повернутися до історичного контексту. Важливо з нагоди свят зрозуміти головну суть Євангелія. Тому нехай за фасадом мовного, культурного та історичного значення Пересопницького Євангелія не буде сховане записане в ній Боже Слово, як це було в Середньовіччі, а натомість сила цього Слова хай зцілить нашу землю та душі людей»
Кілька присутніх розказали про свої враження від заходу та про своє ставлення до Бога:
Сергій: «Я завжди буваю там, де виступає група «Сіон». Мені дуже подобається фестиваль»
Анджеліка: «Я перший раз на фестивалі. Дуже цікаво слухати історії людей про те, як вони познайормились з Біблією. Я знаю, що є Бог, що Він створив всесвіт»
Олексій: «Мені дуже подобаються пісні. А також те, як ставляться до людей. Хотів би, щоб таке частіше відбувалось. Я вірю в Бога, проте поки що не є готовим прийняти Його в своє серце»
Оксана: «Мене вразило те, як працювали з маєю дитиною на майданчику. Я просто щаслива. Цікаво те, що тут нікого не примушують робити щось. Не нав’язують свою точку зору, а залишають вибір за мною. Від вас один позитив. Зовсім немає негативу»
В останній вечір заходу всі присутні звершили молитву про Україну. Ажде Україну спасе тільки віра в Бога.
Слід зазначити, що організатори доклали чимало зусиль задля того, щоб провести фестиваль «Не Хлібом Єдиним»: чергували на стадіоні (адже треба було охороняти сцену та музичне обладнання), готували їжу для дитячого майданчика та гостей, привозили людей та інше. Проте, як зазначають ініціатори «вони це робили з радістю та задоволенням». А жителі селища за ці чотири дні звикли щовечора приходити на стадіон.

Прес – центр ЦХВЄУ у Дніпропетровській області

Попередня Дитячий табір "Пілігрим" у Солотвино
Наступна Святкування 450-ліття Пересопницького Євангелія

Вам також може сподобатися

Новини регіонів

День Біблії відзначили у Кривому Розі

У суботу, 25 лютого, понад 500 віруючих із церков Криворіжжя разом віддали Господу подяку за Його Слово у церкві «Преображення».

Новини регіонів
Новини регіонів