Листопад 19, 2019 2 1077 Переглядів

«Ці кадри вкотре переконують, що діти мають жити й виховуватись у сім’ї» – Михайло Паночко

Вийшов документальний фільм про життя дітей в інтернатах – правда про найбільш закриту і жорстоку систему в Україні, що ламає тисячі сирітських доль. Картину під назвою «Що таке любов?!» презентували  18 листопада у кінотеатрі «Оскар».

«Ці кадри вкотре переконують, що діти мають жити й виховуватись у сім’ї. Хочеться, щоб наша країна звільнилася від такого ганебного явища як багатотисячне сирітство та страждання  дітей в інтернатах. У проекті, озвученому Уповноваженим Президента з прав дитини, заплановано скоротити кількість будинків-інтернатів в Україні на 70%. Натомість докласти максимум зусиль на підтримку сімей, щоб запобігти продукуванню сирітства при живих батьках», – говорить старший єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко. За його словами любов до сиріт та праця з ними подобається Богові, і в цьому має докласти зусилля кожна людина, яка вважає себе християнином.

«Дивитися цей фільм – непросто. Він показує закриту і жорстоку систему. Але це система, яка існує сьогодні. І яка повинна бути реформована», –  зазначив після презентації Уповноважений Президента з прав дитини Микола Кулеба. Він щиро подякував авторам фільму, а також руху «Україна без сиріт»,  Міністерству соціальної політики України та БФ «Мій Дім».

Як розповів режисер фільму Леонід Канфер, знімати почали ще два роки тому.  «У соціальному плані це кіно про систему інтернатів, яка дісталася нам у спадок ще з радянських часів – закриту, бездушну, корумповану, з надзвичайною жорстокістю і насильством. Вперше ми показуємо не просто жахи цієї системи, але й людей, яких вона випускає в життя. Ми розповідаємо, з чим вони приходять до нас, чому ми змушені від них відгороджуватися, і навіть захищатися. Ви дізнаєтеся, чому випускникам інтернатів часто не дають жодного іншого вибору, окрім насильства», –  говорить режисер.

У загально гуманітарному плані цей фільм про найбільш запущені хвороби нашого суспільства – про тотальну нелюбов та байдужість, які бумерангом повертаються до кожного з нас, продукуючи нове покоління таких самих, недолюблених людей. Я не можу сказати, що цей фільм про повну безнадійність, тому що ми все ж покажемо, як з цього вийти».

Згідно з статистикою  сьогодні ще 100 тисяч українських дітей знаходяться в системі інтернатних закладів.

Офіційний трейлер

Попередня Тему духовного зростання вивчала християнська молодь Полтавщини на обласній конференції
Наступна Служителі на Рівненщині вчилися ефективній роботі у Христовій команді

Вам також може сподобатися

Служіння дітям і підліткам
Новини

Лідери п’ятидесятницьких церков Європи у Києві здійснили молитву за Європейський континент

У неділю, 10 листопада 2019 р. у Києві відбулася молитва за Європу.

Новини

Рада євангельських протестантських церков закликала християн України  долучитися до посту й молитви 15-20 березня

Рада євангельських протестантських церков України під час засідання 10 березня