Серпень 20, 2021 1 1706 Переглядів

Церква Христа Спасителя відзначила 30-річчя Дому молитви

Тисячі спасенних, понад десять відкритих церков, сотні підготовлених служителів, місіонерів, вчителів недільних шкіл – результат роботи благодаті Божої в церкві «на балці».

19 серпня в Церкві Христа Спасителя м.  Луцьк відбулося святкове зібрання з нагоди 30-річчя відкриття Дому молитви. Розпочався захід молитвою, до якої закликав пастор місцевої церкви Петро Мельник. Опісля загальним співом заспівали псалом «Люблю Твій, Боже, дім».

Служитель нагадав, що церква на даний час налічує майже 2 тис. членів, серед яких служать 5 пресвітерів та до 20 дияконів. Діють 5 хорів, в кожному з яких працює щонайменше по два регенти, функціонує недільна школа. За роки існування «Церква Христа Спасителя» благословила на окреме служіння 12 нових церков.

На досягнутому зупинятися не збираються,  запевнив присутніх Петро Мельник. Служитель переконаний, що благодать Господня буде працювати на цьому місці і далі.

Єпископ Степан Веремчук, який у цій церкві був членом з 1959-го року, зачитав коротку історію утворення громади.

Історична довідка

Першим віруючим вважається Василь Гебелінда, який увірував в Бога у 1913 році. Він почав ділитися благою вісткою зі своїми знайомими та сусідами в місті Луцьку.

Першими віруючими в Луцьку були сім’ї Іванчуків, Власюків, Куцових, Ніколишиних, Домінчукових, Рихтовських. Згодом увірувала Міля Вовчук, Женя Зінкевич та ін.

1967 рік – пресвітером луцької церкви ХВЄ був обраний Володимир Рихлюк. Степана Веремчука обрали дияконом.

1973 рік – луцька церква ХВЄ була зареєстрована в складі Союзу ЄХБ під назвою «Луцька Церква Християн Віри Євангельської».

1981 рік – луцька церква ХВЄ нараховує 750 членів. На служіння другого пресвітера було обрано Степана Веремчука, а на дияконське служіння Володимира Шибістого, Івана Хливінського та Василя Величка. Зібрання проводили в Домі молитві по вулиці Кічкарівська, 32, чергуючись з баптистами.

1989 рік – після численних прохань влада нарешті виділила християнам земельну ділянку під будівництво молитовного дому. Цю земельну ділянку ще називали «Балка», тому що це був глибокий яр, в який скидали різне сміття. Звідси і походить неофіційна назва «Церкви Христа Спасителя» – «Балка». 5 травня 1989 року віряни луцької церкви ХВЄ розпочали будівництво молитовного дому по вулиці Вороніхіна 14 а. 18 серпня 1991 року луцька «Церква Христа Спасителя» відсвяткувала посвячення Дому молитви.

***

Заслухавши про шлях, яким вів Церкву Господь, присутні звершили молитву подяки. Хор виконав гімн «Вірую». Представники навколишніх церков, до утворення яких була причетна Церква Христа Спасителя», поділились історіями своїх громад. Володимир Дячук розповів про діяльність церкви с. Котів (59 членів), пресвітер Олександр Величко – про церкву с. Піддубці (82 члени), Андрій Стельмащук – про церкву с. Лище (195 членів), Петро Оніщук – про церкву с. Підгайці (197 членів), Микола Климчук – про церкву «Спасіння» с. Підгайці (188 членів), Віктор Лящук – про церкву с. Боратин (36 членів).

«Христова Церква, вибрана для неба

З усіх народів, націй на Землі!

Від перших днів тернистий шлях у тебе,

Та все ж несла ти світло у пітьмі», – звучали слова псалму у виконанні чоловічого хору.

Старший пресвітер Волинського обласного об’єднання церков ХВЄ Михайло Близнюк сказав проповідь, присвячену святкові події – Преображення Господнього. За основу був вибраний текст: «Ми ж відкритим обличчям, як у дзеркало, дивимося всі на славу Господню, і зміняємося в той же образ від слави на славу, як від Духа Господнього» (2 Кор.3:18). «Піднявся нагору – ось умова Преображення. Не стояти на місці. А далі – поклоніння Господу, визнання Його авторитету, споглядання Його слави. А сяйвом слави є Ісус Христос» – переконаний єпископ.

Після чергової молитви та співу до слова був запрошений Микола Синюк, пресвітер Церкви «Віфанія», яка на сьогодні нараховує 626 членів. Юрій Оніщук розповів історію церкви с. Шклинь (19 членів). Єпископ Микола Синюк розповів про церкву с. Княгининок (до 2016 – Маяки), яка нараховує близько 80 членів, Петро Рибак – про церкву «Святої Трійці», Олександр Мельник – про церкву с. Ярославичі (37 членів) і церкву с. Прилуцьке (85 членів).

 Завершальне слово мав старший єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко. «30 років відкриття Дому молитви, 30 років незалежності країни – як все поєднано! Цінуймо свободою, яку дарував нам Господь», – зауважив Михайло Степанович. Він нагадав, що загалом за цей час в братерстві було збудовано 1300 молитовних будинків, 120 залишаються ще на стадії будівництва. Старший єпископ зачитав тексти з Писання, які відображають суть події Преображення Господнього і поділився корисними думками та настановами.

 Насамкінець була звершена молитва за спасіння людей, зцілення, потреби. Пресвітер Анатолій Москвіч здійснив об’яви.  Гості передавали вітання зі своїх церков та бажали помісній церкві Божих благословінь!

Літо Господньої благодаті триває! А це означає, що Церква Ісуса Христа в Україні та світі продовжує будуватися.

Олександр ГЕНІШ

Попередня Друге дихання для Квіткового – село на Тернопільщині переживає відродження завдяки християнам  
Наступна «ДіВора-2021» -  на Прикарпатті провели табір для дівчат з п’ятидесятницьких церков

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Випробовуй діло своє. XVIII конференція місії «Голос надії»

18 липня 2012 року Християнська місія “Голос надії” зібрала своїх місіонерів на щорічну конференцію, яка проходила в мальовничому місці поряд з Олександрією, що на Рівненщині. В роботі конференції взяло участь близько 400 делегатів, які протягом трьох днів спільно навчалися, молилися та ділилися досвідом.

Новини братерства

Оргкомітет Всеукраїнської ходи на захист прав дітей і сім’ї озвучив програму свята та пообіцяв приємну несподіванку для батьків і малечі

 31 травня, під час прес-конференції, присвяченої Всеукраїнській ході на захист прав дітей і сім’ї, представники оргкомітету оприлюднили…

Новини регіонів

Фестиваль різдвяної пісні «З нами Бог» відбувся у Львові

15-16 січня у м. Львові відбувся фестиваль різдвяної пісні «З