Липень 30, 2020 0 1190 Переглядів

«Не допустімо витіснення християнської етики зі шкіл» – Михайло Паночко учасникам Всеукраїнського марафону на захист  предмету (ВІДЕО)

Всеукраїнський телемарафон на захист шкільного предмета «Основи християнської етики» стартував на телеканалі «Рівне 1» 28 липня 2020 року (запис програми тут).  З посланням до учасників марафону звернувся старший єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко.

 «У 90-ті роки відкрилися двері для навчання наших діток у школах християнських і моральних цінностей. Ми думали, що так буде далі, буде поширюватись та поглиблюватись. Ми інтенсивно долучилися до цього процесу, вклали чимало зусиль, фінансів для підготовки і друкування підручників християнської етики», – йдеться у зверненні.

За його словами, була надія на те, що це принесе добрий результат, адже діти гарно реагують на предмет, їм цікаво на уроках християнської етики. І той факт, що цей предмет був запроваджений  лише у якості  факультативу, свідчить  про те, що моральне навчання не є пріоритетом у нашій країні, і дуже жаль, бо це дасть дуже плачевні наслідки, зауважив старший єпископ.

«Ми зі своєї сторони закликаємо усіх чесних, мудрих, патріотів України, щоби християнська етика не була витіснена із наших шкіл! …Добре якщо в сім’ї дітям прищеплять моральні християнські цінності. А там, де батьки не навчають дітей, школа мала би бути тією базою, де їх навчать не тільки географії чи математики, але й того, що буде супроводжувати все життя. Того, що стосується духовного стану людини. Цей найкращий предмет покликаний формувати дитячу душу з гідністю, з чесністю, з любов’ю, добротою і милосердям. Може серед несприятливого середовища виростуть  порядні люди, які будуть у різних органах влади, будуть керувати розумно, без брехні, без корупції і будуть запалені бажанням, щось корисне зробити для нашого краю», – підкреслив Михайло Степанович.

Старший єпископ  висловив жаль, що до Міністерства освіти прийшли люди, які забувають, що слово «освіта» належить до духовного стану, воно походить від Біблії, елементи якої закладені у предмет «християнська етика». Тому закликає усіх, докласти максимум зусиль, щоб захистити витіснення предмету зі шкільної  програми.

Попередня На Рівненщині 60 студентів пройшли навчання для вчителів недільної школи
Наступна "Дорога християнська родино, покладімо до нашого серця ревно молитися про мир" - звернення Михайла Паночка з нагоди Тижня молитви за Україну

Вам також може сподобатися

Новини

Молодь Полтавщини отримувала Боже спорядження під час конференції «БагачкаФест-2021»  

Після вимушеної перерви в один рік молодіжний фестиваль у смт

Новини

Рада Церков і МОЗ взаємодіятимуть у запобіганні новій хвилі пандемії COVID-19

Глави і представники конфесій обговорили зусилля держави з запобігання поширенню