Травень 6, 2021 0 1126 Переглядів

«Щоб зупинити моральну деградацію, предмети духовного спрямування в школах мають стати базовими» – Михайло Паночко

Другий Всеукраїнський форум педагогів із духовно-морального виховання, що відбувся 5 травня, об’єднав освітян, батьків, священнослужителів та представників влади. Учасники розмірковували над тим, як інтегрувати моральні й духовні цінності в сучасну освіту та формувати цілісний світогляд дитини.

Одне  із завдань форуму «Освіта, базована на цінностях» – здійснити аналіз стану, досвіду, викликів і проблем духовно-морального виховання. А також визначитись із перспективами  подальшого  впровадження духовних дисциплін у вітчизняній системі освіти.

Вітаючи учасників Форуму, що пройшов в онлайн, старший єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко висловив упевненість, що питання морально-духовного виховання дітей і молоді є одним із найпріоритетніших для України.

«Моє глибоке переконання, що жоден традиційний предмет у школі не несе з собою освіти – вони несуть знання. Є люди з великими знаннями, але внутрішньо неосвічені.  Бо саме слово «освіта» означає «освітлення душі», а це зробити може тільки Той, Хто воскрес із мертвих та Його Святе Слово», –  підкреслив Михайло  Паночко.

Він  побажав учасникам Форуму досягнути цілі, щоб уроки християнської етики стали наріжними в освітньому процесі. «Аби зупинити моральну деградацію суспільства, яка відбувається у нас на очах, предмети морально-духовного спрямування в школах мають стати базовими, а не якимось факультативом», – сказав він.

На переконання організаторів форуму, серед яких ВРЦіРО, Громадська рада з питань співпраці з церквами при МОНУ, громадські та благодійні організації і виші, – освіта має стати місцем змін.

Ми живемо в період серйозних викликів, які загрожують національній безпеці, незалежності, майбутньому нашої держави. Причиною такої ситуації є нехтування фундаментальними законами природи, суспільного життя і суспільної діяльності. Суспільству сьогодні потрібні нетрадиційні, дієві, фундаментальні рішення – рішуче повернення до духовно-моральних цінностей, які продемонстрували ефективність у вітчизняному і міжнародному досвіді, – йдеться у програмі Форуму.

Василь Бербека, директор благодійного фонду «Живи, Україно!», зауважив  на необхідності вивчення Біблії ще з дитячого садка. «Щоб підвищити рівень знань серед дітей, ми проводимо конкурси християнської пісні, конкурси віршів на біблійну тематику, тематичні табори, тощо», – зауважив він.

Учасники Форуму мали спілкування у п’яти секціях: «Духовно-моральне виховання у закладах дошкільної освіти», «Духовно-моральне виховання у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти». «Позакласна і позашкільна робота духовно-морального спрямування», «Програмне та навчально-методичне забезпечення викладання предметів духовно-морального спрямування», «Інтеграція духовних цінностей у навчальні дисципліни» та «Роль батьківської громадськості у забезпеченні духовного і морального виховання здобувачів освіти».

 Запис трансляції Всеукраїнського форуму педагогів можна переглянути за посиланням: https://youtu.be/Q-RvQN1P7hk або у фейсбуці: https://www.facebook.com/groups/484847442038515.

ПІДСУМКОВИЙ ДОКУМЕНТ II Всеукраїнського з’їзду педагогів з духовно-морального виховання тут.

Попередня Як плідно благовістити в час карантину? – Олександр Попчук
Наступна У Царичанці на Дніпропетровщині відкрили Дім молитви, який будували чотири роки

Вам також може сподобатися

Соціальне служіння

Тюремні капелани розглянули можливості душпастирської опіки службовців системи виконання покарань

Українська міжконфесійна християнська місія «Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі», яка об’єднує капеланів із більшості християнських конфесій України, 25-26 лютого здійснила виїзне засідання на Львівщину

Новини

Відбувся перший випуск служителів УЦХВЄ Європи в Інституті керівництва та управління

Поблизу Детмольда, Німеччина, 22-24 лютого 2024 року після завершальної сесії