Травень 6, 2021 0 965 Переглядів

«Щоб зупинити моральну деградацію, предмети духовного спрямування в школах мають стати базовими» – Михайло Паночко

Другий Всеукраїнський форум педагогів із духовно-морального виховання, що відбувся 5 травня, об’єднав освітян, батьків, священнослужителів та представників влади. Учасники розмірковували над тим, як інтегрувати моральні й духовні цінності в сучасну освіту та формувати цілісний світогляд дитини.

Одне  із завдань форуму «Освіта, базована на цінностях» – здійснити аналіз стану, досвіду, викликів і проблем духовно-морального виховання. А також визначитись із перспективами  подальшого  впровадження духовних дисциплін у вітчизняній системі освіти.

Вітаючи учасників Форуму, що пройшов в онлайн, старший єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко висловив упевненість, що питання морально-духовного виховання дітей і молоді є одним із найпріоритетніших для України.

«Моє глибоке переконання, що жоден традиційний предмет у школі не несе з собою освіти – вони несуть знання. Є люди з великими знаннями, але внутрішньо неосвічені.  Бо саме слово «освіта» означає «освітлення душі», а це зробити може тільки Той, Хто воскрес із мертвих та Його Святе Слово», –  підкреслив Михайло  Паночко.

Він  побажав учасникам Форуму досягнути цілі, щоб уроки християнської етики стали наріжними в освітньому процесі. «Аби зупинити моральну деградацію суспільства, яка відбувається у нас на очах, предмети морально-духовного спрямування в школах мають стати базовими, а не якимось факультативом», – сказав він.

На переконання організаторів форуму, серед яких ВРЦіРО, Громадська рада з питань співпраці з церквами при МОНУ, громадські та благодійні організації і виші, – освіта має стати місцем змін.

Ми живемо в період серйозних викликів, які загрожують національній безпеці, незалежності, майбутньому нашої держави. Причиною такої ситуації є нехтування фундаментальними законами природи, суспільного життя і суспільної діяльності. Суспільству сьогодні потрібні нетрадиційні, дієві, фундаментальні рішення – рішуче повернення до духовно-моральних цінностей, які продемонстрували ефективність у вітчизняному і міжнародному досвіді, – йдеться у програмі Форуму.

Василь Бербека, директор благодійного фонду «Живи, Україно!», зауважив  на необхідності вивчення Біблії ще з дитячого садка. «Щоб підвищити рівень знань серед дітей, ми проводимо конкурси християнської пісні, конкурси віршів на біблійну тематику, тематичні табори, тощо», – зауважив він.

Учасники Форуму мали спілкування у п’яти секціях: «Духовно-моральне виховання у закладах дошкільної освіти», «Духовно-моральне виховання у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти». «Позакласна і позашкільна робота духовно-морального спрямування», «Програмне та навчально-методичне забезпечення викладання предметів духовно-морального спрямування», «Інтеграція духовних цінностей у навчальні дисципліни» та «Роль батьківської громадськості у забезпеченні духовного і морального виховання здобувачів освіти».

 Запис трансляції Всеукраїнського форуму педагогів можна переглянути за посиланням: https://youtu.be/Q-RvQN1P7hk або у фейсбуці: https://www.facebook.com/groups/484847442038515.

ПІДСУМКОВИЙ ДОКУМЕНТ II Всеукраїнського з’їзду педагогів з духовно-морального виховання тут.

Попередня Як плідно благовістити в час карантину? – Олександр Попчук
Наступна У Царичанці на Дніпропетровщині відкрили Дім молитви, який будували чотири роки

Вам також може сподобатися

Новини

Школа «Ковчег спасіння» дала путівку в служіння ще 28 місіонерам

У киъвській церкві «Ковчег» 22 грудня було багатолюдно, і переважно

Новини

Тюремний капелан Ростислав Білосевич: «У непрості часи ми шукаємо шляхи як підтримувати віру ув’язнених»

Ростислав Білосевич має багаторічний досвід тюремного капелана, у 2012-2018 роках

Новини

У Києві пройдуть курси з гомілетики

На базі київської церкви «Джерело Життя» (вул. Михайла Максимовича, 24