Жовтень 3, 2022 0 469 Переглядів

«Якщо є плани, то є й майбутнє» – нотатки робочої наради Департаменту жіночого служіння

«Носіть тягарі один одного, і так виконаєте закона Христового» (Галатів 6:2). Цим нагадуванням про суть служіння Церкви загалом і жіночого зокрема у суботу, 1 жовтня, розпочалася робоча нарада сестер, що відповідають за сестринське служіння в обласних об’єднаннях УЦХВЄ.

Певна річ, нарада проходила в zoom-форматі, і тут доречно ще раз подякувати Богові за те, що Він готував нас до викликів цього часу, спонукавши в період пандемії терміново освоювати нові технології.

Не всі сестри змогли долучитися до наради – деякі території досі під окупацією. Але віримо, що ненадовго, недарма у всіх церквах з першого ж дня війни невпинно лунають благання до Божого престолу, про що у своїх звітах свідчили представниці всі відповідальні.

А ще звіти показали, що, попри війну, небезпеку і непевність робота ведеться практично всюди, лише що дещо в інших форматах. Практично всюди акцент ставиться на молитовному служінні – жіночі молитви не стихають ні вдень ні вночі – у прямому сенсі. І так само практично у всіх регіонах сестри готують їжу – для тимчасово переміщених осіб, для поранених у госпіталях, для потребуючих у гарячих точках і для воїнів на передовій.

У багатьох областях жіноче служіння не припинялося. Уже добре організована праця із вдовами, яких, на жаль, тільки більшає, у багатьох церквах «міст-сховищ» на Заході України створені жіночі клуби для біженок із зон бойових дій.

Активно ведеться праця з дівчатами. Серед проведених заходів – дівчачі табори, онлайн-семінари, групові та індивідуальні зустрічі, ведеться робота в соціальних мережах на сторінці Департаменту ЖС.

У багатьох областях значно активізувалося соціальне служіння, та попри це сестри продовжують організовувати семінари, конференції, бесіди, займаються душеопікою. Відмінністю від довоєнних заходів стало те, що значна частина присутніх тепер – так звані невіруючі. На одній із жіночих конференцій у Миколаєві таких зібралося більше 1300.

Ще одна новинка – деякі сестри, які були змушені виїхати за кордон, влилися в місцеві церкви (зокрема в Німеччині, Чехії і Великобританії) і розпочали жіноче служіння там.

На допомогу таким, а також тим, хто взяв на себе відповідальність за жіноче служіння в області щойно перед війною (є такі в нашій команді), рада ЖС готує пакет документів. Там будуть поради щодо організації служіння, деякі інші документи, які допоможуть краще організувати роботу за наших непростих обставин.

Розмови про необхідність розвитку душеопіки для жінок велися ще до ворожого вторгнення, готувався посібник із жіночого душеопікунства. Війна змусила прискорити цей процес. І в форматі zoom вже проведено два заняття – 4 червня і 28 серпня – за цим курсом. Попереду ще багато цікавих і вкрай потрібних тем, які розробили наші кваліфіковані сестри.

Дякуємо Богові за те, що Він знає все наперед. І ще до вторгнення підготував чудову посвячену команду сестер для розвитку ЖС в соцмережах. Варто й надалі розвивати це служіння, адже це дуже ефективний і доступний формат праці. На ньому хочемо зупинитися окремо. Далі – зі слів координаторки медіа-відділу Олесі Банах:

«Праця відділу в соцмережах почалася 7 серпня 2020 року. За два роки маємо таку статистику:

– чисельність аудиторії – 9 тисяч осіб (95,7% жінки та дівчата; 4,2% чоловіки), найбільше – з України, США, Польщі, Німеччини;

 – в Україні переважають читачі з Києва, Рівного, Львова і Луцька;

– у середньому допис бачать біля 60 тисяч користувачів у фейсбуці та 20 тисяч – в інстаграмі (а деякі дописи переглянули понад 100 тисяч осіб!);

 – одне сторі охоплює в середньому три тисячі користувачів (інстаграм)

 – сторінки, окрім підписників, читають від 16 до 55 тисяч осіб, котрі не підписані (тобто це потенційно нова аудиторія).

Динаміка служіння тільки позитивна. На сьогодні в команді, щоденно і без вихідних, працюють 16 працівниць. Робота ведеться за відділами, у відділах – за командами; усі процеси розписані в застосунках; у телеграмі функціонують майже 20 робочих груп.

У планах медіа-відділу – створення регіональних сторінок у кожній області України; повніше й інтенсивніше висвітлення подій та діяльності в регіонах (зокрема, афіші, репортажі з подій, авторські регіональні публікації тощо); нові рубрики й напрямки в тематиках тощо».

Якщо є плани – то є й майбутнє, бо плани дає Бог. Він же і допоможе нам їх виконати – для Своєї слави і поширення Його Царства.

Людмила Бендус.

Попередня Табірному служінню «Kidscamprv» вже понад десять років. Як працює команда зараз?
Наступна У Кропивницькому віряни п’ятидесятницьких церков приймають переселенців у своїх домівках

Вам також може сподобатися

Служіння дітям і підліткам

Біблійний брейн-ринг, квест та настанови – на Тернопільщині провели конференцію для підлітків

«Хто потрібен Богу: фани чи послідовники?» – над таким питанням