Жовтень 1, 2022 0 500 Переглядів

Табірному служінню «Kidscamprv» вже понад десять років. Як працює команда зараз?

Молодь церков ХВЄ щорічно проводить десятки літніх таборів, дитячих, різдвяних свят. За роки такої праці сформувалося багато табірних команд. З року в рік їхня праця стає все кращою та ефективнішою, вдосконалюються методи праці з дітьми, більш насиченими стають програми.

Про одну з таких команд розповімо зараз. Це – табірне служіння «Kidscamprv».  Ми поспілкувалися з координаторами цього служіння, учасниками команди.

Табірне служіння «Kidscamprv»  складається з молоді церкви ХВЄ м. Здолбунова та друзів з інших церков. Сьогоднішні реалії надихнули команду створити нову програму – «Іди за Христом»,  яка є яскравим прикладом того, чому важливо слідувати за Ісусом – навіть тоді коли здається вже немає виходу, опускаються руки та втрачається віра в справедливість.

«Під час війни було проведено 11 дитячих свят виключно для дітей внутрішньопереміщених осіб.  Нашою метою було допомогти відволіктися дітлахам від воєнних дій в країні та разом зануритися в  дружню, табірну атмосферу», – розповідає Анатолій Кибукевич.

За підрахунками координаторів загальна кількість проведених свят командою «Kidscamprv» сягнула більш як 30:

  • 4 – в Україні ( Хмельницька і Київська області)
  • 2 – в Рівненській області (Дубенський і Рівненський райони)
  • 25 – в Здолбунівському районі.

 Перед  початком дитячого свята в розпорядженні кожної дитини були пензлики та фарби. Основне було завдання – залишити власний слід, який ще надовго закарбується в пам’яті. Більшість дітлахів малювали прапор України, державну символіку, записували крилаті та патріотичні фрази.

Після захопливої і такої важливої арттерапії, дітвора з радістю проходила всі етапи реєстрації та отримувала кольорові, трендові наліпки. Адже основним бажанням було не тільки подарувати приємні емоції та враження, а й згодом доєднати малечу до не менш цікавого вивчення та дослідження біблійних істин в помісній Недільній школі.

Не забували організатори й про важливість фізичної підготовки, саме тому підготували для дітлашні веселу, ранкову зарядку, яка не тільки додавала бажаної бадьорості, а й дарувала порцію позитивних емоцій – на весь день.

Отримавши потужний  заряд енергії, дітвора залюбки перейшла до наступного етапу – ранкової лінійки. І вже зовсім скоро в залі місцевого будинку культури залунали дзвінкі, дитячі голоси, які щиро і завзято проголошували : «Я буду йти, я буду йти, бо живу з Ісусом кожен день».

 А далі діти бавилися в слідопитів і відгадували таємничі сліди звірів, автомобілів та літаків. Спостерігали за цікавим дійством в основі якого лежала історія про те як,  два герої всіма улюбленого мультфільму – «Король Лев», Тімон та його вірний друг Пумба – відправилися на пошуки слідів хижака – тигра. Під час своєї мандрівки друзям не тільки вдавалося знайти сліди мешканця джунглів, а й виявити, що у всьому, що їх оточує є відбиток руки Творця.

Вихователі прагнули показати дітям, на прикладі улюблених героїв з дитинства,  наскільки важливо кожному з нас протягом життя творити добрі справи, та залишити про себе приємну згадку і слід. Вся проповідь директора табору, Кибукевича Анатолія, перегукувалася з провідною темою дитячого свята – «Бути послідовниками Христа, означає жити по Його Слову».

Аби дітвора повною мірою зуміла провести час з користю та розкрити свій творчий потенціал, команда «Kidscamprv» розробила надзвичайно цікаві локації, на яких можна було почерпнути нових знань, вдосконалити свої вміння у виробах ручної роботи, провести весело час та отримати солодкі і поживні призи.

Локація «Солодка вата» була за статистикою одною з найвідвідуваніших. І це, зрештою, зрозуміло, адже навряд чи хтось зможе встояти перед білою, пухкою, наче хмаринкою ватою. А тим паче діти, які так сильно полюбляють все велике та смачне.

Віджимання, присідання, стрибки на скакалці – все це можна було спробувати на максимально активній локації «Рекорди». Кожен учасник, який  показував унікальний результат не тільки потрапляв до Книги Рекордів «Kidscamprv»,  а й отримував почесний титул переможця і бажаний тріумф.

Після відвідання майстер-класу «Жива лялька»  мрія відкрити власний, домашній ляльковий театр і тішити цікавими виставами молодших братиків і сестричок стає реальністю. Дітлашня з радістю оздоблювала своїх ляльок з тканини – намистом, атласними стрічками та наліпками. Процес наскільки захопив дітей, що вони завзято виготовляли ляльки не тільки для себе, а й для цілої театральної постановки.

За допомогою новомодного пластиліну «Play-doh» дітвора мала можливість не тільки покращити дрібну моторику рук, а й відчути себе в ролі справжнісіньких скульпторів. Юні митці виліплювали домашніх улюбленців, цікаві геометричні фігури, улюблені смаколики та елементи державної символіки.

На цьому перелік локацій не закінчувався, адже їх дійсно було безліч. Діти з задоволенням поринали у творчий процес і виготовляли власноруч: ведмедиків Тедді з рушників, блокнот, оздоблений бісером та перламутровим намистом, «розумний олівець» з золотим віршем. Впродовж свята дітвора могла не тільки вдосконалити свої вміння у виготовленні унікальних виробів «hand-made», а й настрибатися на батутах і поласувати солодкою і пухкою ватою.

 Свято закінчувалося довгоочікуваним нагородженням – смачними, приємними подарунками, теплими обіймами та щирим, дитячим сміхом. Віримо, що команді вдалося показати приклад для наслідування та залишити добрий слід в кожному – дитячому сердечку. «До цього ви покликані Богом, бо Христос страждав за вас. Він залишив нам приклад, тож ми мусимо йти Його слідами» (Перше Послання до Петра 2: 21)

Табірному служінню «Kidscamprv» вже понад 10 років. За це час було проведено сотні таборів в різних селах та містах, розроблено десятки програм і донесено до тисячі дітей важливу, біблійну істину – «Бо так сильно полюбив Бог це світ, що віддав Свого Єдиного Сина заради того, щоб кожен, хто в Нього увірує, не був загублений, а здобув вічне життя» ( Івана 3:16).

Дякуємо Богу за можливість, всі ці роки сіяти зерно правди в дитячих серцях. Впевнені, що це тільки початок і попереду на нас чекає ще багато можливостей для євангелізації та виконання Його великої місії.

Олена КРИЧИЛЬСЬКА

Попередня Як церкви ХВЄ на Миколаївщині відзначають Свята подяки
Наступна «Якщо є плани, то є й майбутнє» - нотатки робочої наради Департаменту жіночого служіння

Вам також може сподобатися

Новини

Фестиваль «Надія» пройшов у місті Боярка на Київщині

У місті Боярка  Київської області наприкінці осені уперше пройшов десятиденний

Новини

«Інакше як «геєна вогненна» й не назвеш» – єпископ Володимир Бричка поділився враженнями із поїздки на Житомирщину

Близько тижня у північній частині Житомирської області тривали лісові пожежі,

Служіння дітям і підліткам