Грудень 19, 2020 0 1230 Переглядів

Попри карантин Доми молитви будуються, молодь успішно євангелізує – нотатки із засідання Комітету братерства

Старші пресвітери обласних об’єднань УЦХВЄ провели 16-17 грудня чергове засідання Комітету братерства. Дводенний виїзний захід, який пройшов у новозбудованому приміщенні соціального центру церкви «Благодать», що в Софіївській Борщагівці поблизу Києва, мав духовно-аналітичну мету.
Служителі, які останнім часом мали зустрічі здебільшого в онлайні, з радістю спілкувались та прозвітували про роботу в областях. Зокрема у центрі уваги була атмосфера в команді служителів обласних об’єднань, ситуація, пов’язана з коронавірусом та  виклики й плани на наступний рік.
Відкрив Комітет старший єпископ Михайло Паночко, який закликав присутніх до молитви. Після чого ведучий засідання, перший заступник старшого єпископа Анатолій Козачок, надав слово  пастору церкви «Благодать» Андрію Мартинову, котрий поділився своїми спостереженнями з присутніми. «Сьогодні Церква переживає певний духовний і моральний тиск, адже люди почали охолоджуватись, пропускати служіння, бо певною мірою звикли місяцями дивитись служіння в онлайні, не маючи особистого спілкування. Ми, пастори, мусимо допомогти людям перемогти страх перед хворобою та іншими проблемами, нагадуючи, що наша надія є на Ісуса Христа».
Схожа думка прозвучала у виступах багатьох старших пресвітерів обласних об’єднань церков.
Василь Любчак з Вінниччини зауважив, що нині в області багато людей хворіє на Covid-19, тому в церквах робиться акцент на їхній духовній підтримці. Також в центрі уваги пасторів – молодь, яка почала масово виїжджати на заробітки.
На Дніпропетровщині теж нелегка епідситуація. Старший пресвітер Михайло Мокієнко подякував братів за молитовну допомогу у період хвороби,  а також  запросив  підтримати духовно молоді церкви (відвідати їх особисто та послужити проповідями). За останні роки в області  відкрилося близько десятка нових церков. 
На Волині серед пріоритетів – духовне зростання членів церкви та підтримка місіонерів. За словами старшого  пресвітера Михайла Близнюка, на місіонерстві ниві трудиться понад  140 молодих братів  і сестер з волинських церков. В області функціонує три доми для людей похилого віку, у планах відкриття ще двох, ведеться активна соціальна робота.

На Житомирщині перспективу бачать в активному відкритті нових церков: на 35 чинних громад, налічується 40 місць, де ведеться робота із започаткування нових церков. За активну роботу старший пресвітер області Руслан Юзюк подякував представникам місій «Голос надії» та «Добрий самарянин».
На Запоріжжі церкви добре адаптувалися до умов карантину, почали активно використовувати групи для спілкування в інтернеті, створили навіть онлайн-школу. Старший пресвітер  Андрій Лисенко поділився, що у вересні отримав від Бога відкриття,  що народ буде збережений, так і сталося – більшість служителів уже перехворіли на коронавірус в легкій формі.
Будівництво Домів молитви – один із пріоритетів роботи на Закарпатті. «Як показує практика, молитовний дім легше побудувати – три роки і вже стоїть будинок-красень, важче згуртувати хорошу церкву, часто на це іде років 30, – каже  старший пресвітер області Віктор Хрипта. – Саме тому ми плануємо завоювати інформаційний простір для церкви:  білборди, теле- і радіопрограми, тощо».  За його словами обласне об’єднання церков ХВЄ також є активним учасником міжконфесійної Рада церков Закарпаття.
Традиційно  сильнішими в інфопросторі виглядають позиції Івано-Франківської  області (регулярно виходить програма на обласному телебаченні, друкується євангелізаційна газета). Непогано поставлена в області й соціальна робота. Оскільки старший пресвітер Івано-Франківщини Юрій Веремій є також координатором служіння церков УЦХВЄ у Західній Європі, він зауважив, що останнім часом люди особливо активно їдуть на роботу за кордон, і віруючі не виняток. Саме тому в європейських  країнах стрімко збільшується кількість  українських церков.  Активно  розвиваються церкви УЦХВЄ в Чехії, Італії, Іспанії, Фінляндії, Німеччині тощо.
Про  стан справ церков у столиці розповів старший пресвітер  Сергій Вознюк. Так сталося, що за останній рік дві церкви вибули зі складу міського об’єднання, зате доєдналося сім. «Зараз ми маємо вісімнадцять  церков і ще одна на етапі відкриття», –  ділився Сергій Михайлович.  За його  словами є певна географічна проблема: на Лівому березі в Києві розташована тільки одна церква нашого братерства, а це територія, на якій живе більше мільйона людей. Тобто  треба думати про відкриття нових церков саме на лівобережжі. 
Секретар обласного об’єднання Київщини Владислав  Сачко, зауважив, що карантин змішав плани, однак церкви в області продовжують рости. Цього року звели два молитовних будинки і придбали ділянку ще під один, таким чином, майже всі церкви мають свої приміщення. При обласному об’єднанні продовжує працювати місіонерська школа, активно працює відділ благовістя. Також Владислав Сачко презентував посібник «Підготовка до водного хрещення», виданий силами обласного об’єднання.
Учасникам засідання представили нового старшого служителя у Кіровоградській області Анатолія Філіпенка (пізніше здійснили молитву за родину покійного старшого пресвітера Володимира Бровки, який помер після інфікування коронавірусом). Атмосфера в обласному об’єднанні непроста, оскільки є кадрові виклики. Анатолій Філіпенко озвучив молитовні потреби – це будівництво Дому молитви для церкви в Кропивницькому та Божа допомога в євангелізаційних проектах.  

На Львівщині за останній рік звели чотири Доми молитви, провели місіонерську школу та навчання бухгалтерів. Добре діє жіноча молитовна ланцюжкова молитва. Бачення на майбутнє – розвиток домашніх груп, щоб люди не губилися з поля зору служителів.
На відміну  від західних регіонів, де церкви чисельні й потужні, на півдні та сході, зокрема й на Миколаївщині, вони потребують  підтримки, найперше кадрами.  Там земля і житло відносно недорогі, утім служителів охочих  приїхати  в цю область сьогодні не багато. Спостерігається посилена міграція населення із сіл у міста, тому в обласному об’єднанні пріоритетним бачать роботу саме з міським населенням.

На Одещині цього  року  багато  молитов пролилося через посуху: втрата урожаю кілька років поспіль призвела до колосальних збитків в агропромисловому комплексі. Ще однією молитовною потребою є пасивність вірян – люди не хочуть ставати на служіння.  Цю проблему, за словами  старшого пресвітера Сергія Крученюка, намагаються вирішити за допомогою молоді – цьогоріч відбувся вже четвертий випуск  місіонерської  школи, яка працює при обласному об’єднання. Молоді люди  проповідують в селах і це дає хороші плоди – церкви ростуть.
За словами старшого пресвітера Полтавського  обласного об’єднання Михайла Романа за останній час в церквах переосмисли значення домашніх груп. Служителі систематично проводять  наради, працюють  над спорядженням  вірян для євангелізації. Область  гарно співпрацює з місіями та місіонерськими школами.
Найчисельніша за кількістю церков та вірян Рівненська область  у період  карантину  взяла орієнтир на душеопікунство: «Вчимо  служителів,  робимо для них невеликі з’їзні зібрання з постом і молитвою», – каже  старший пресвітер  області Олександр Коток. За його словами в період  карантину для церков основною молитовною потребою стало сповнення Святим Духом.
Подією для невеликого  об’єднання Сумщини (всього 38 церков, з яких  значна частина це маленькі сільські громади), стало нещодавнє відкриття Дому молитви в місті Шостці. «Регулярно проводимо семінари для служителів, щороку практикуємо  сімейні виїзди для них», –  розповідає  старший пресвітер Віктор Клець.
Ведеться робота в душеопікунській та освітній сфері й в інших областях України, звіти яких заслухали під час засідання Комітету.
Також прозвучала інформація щодо результатів місцевих виборів та участі в них вірян Церкви, озвучено результати аналітичних досліджень, затверджено бюджет братерства на наступний рік. 
Попередня Турбота про здоров’я: баланс віри та зусиль — тема журналу "Благовісник"
Наступна Про  роль жінки як дружини, матері та господині розмірковували сестри у Ланівцях

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Завідувачі відділів ЦХВЄУ прозвітували про роботу – рік виявився плідним

   У головному офісі ЦХВЄУ відбулася звітна нарада керівників відділів братерства. Розпочалася вона з молитви, у якій присутніх  повів головуючий, перший заступник старшого єпископа Микола Синюк.

Новини братерства

Церква села Підріжжя відзначила 90-річний ювілей

Пробудження в Західній Україні на початку 20-х років ХХ століття виникло несподівано й могутньою хвилею прокотилося селами та містами Волині, Львівщини, Тернопільщини. І нинішні євангельські церкви в цих областях наслідок того вогню, який Дух Святий проніс руками та служінням перших віруючих.

Новини братерства

Рада Церков ініціює скасування загальної перереєстрації релігійних організацій

     З огляду на складнощі з перереєстрацією статутів релігійних організацій, що вимагається Податковим кодексом, ВРЦіРО проситиме парламент змінити підхід на користь…