Лютий 7, 2015 0 1091 Переглядів

Конференція Донецького та Луганського об’єднань ЦХВЄУ: як пережили рік потрясінь

     Уперше за роки незалежності України не усі пастори Донеччини і Луганщини, які планували приїхати на обласну конференцію, змогли це зробити – завадили бойові дії.

     Саме у зв’язку із подіями на Сході, річні звітні конференції областей об’єднали. Відтак, у Красноармійськ 31січня 2015 року зібралося близько 80-ти служителів обох областей.

     Донеччина: понад триста членів церков виїхали, майже сто охрестили

     На початку служіння Словом Божим із братами поділився старший пресвітер Дніпропетровщини, єпископ Михайло Мокієнко. Потім старший пресвітер об’єднання церков ХВЄ Донецької області Анатолій Безкровний розпочав інформаційну частину. Зокрема він поінформував, що за останній рік з церковних громад області виїхало 320 членів  – в основному це переселенці з територій окупованих сепаратистами ДНР (до цього в області налічувалось понад 3 тис. християн віри євангельської). Водне хрещення у 2014-му прийняли 98 чоловік. На відміну від Луганщини, в Донецькій області церкви працюють стабільніше, однак дві невеликі громади таки припинили своє функціонування через те, що їхні члени виїхали із окупованих територій.

1033_3     Луганщина: відкрито працюють лише кілька церков

     З інформацію про стан справ у Луганській області виступив  старший пресвітер Ростислав Величко. Зокрема він зазначив, що сьогодні в області відкрито працюють лише церкви на звільнених українськими військами територіях. У таких містах, як Сєвєродонецьк, Кремінна, Лисичанськ. Ці три точки служать базою для допомоги людям, які залишилися на території бойових дій у зоні АТО. Віруючі, які не виїхали з окупованих територій,  збираються по домівках.  При можливості виїжджають на вільну територію, щоб доставити через блокпости допомогу для нужденних – хліб, інші продукти та речі. Тобто церква активно включилася у соціальну допомогу людям, які знаходяться на окупованій території.

     Найбільша вдячність братам-західнякам

     Під час конференції з великою вдячністю брати з постраждалих областей говорили про допомогу, яку надають віруючі з різних регіонів, а особливо із Західної України. Завдяки їм донецькі та луганські церкви можуть ділитися допомогою з «голодними і холодними» сьогодні людьми. Треба сказати, що сьогодні навіть влада звертається за допомогою до церкви. Коли треба підтримати  дитячий садок або лікарню, віруючі завжди готові відгукнутися. У міру свої сил християни віри євангельської забезпечують потерпілих одягом, продуктами, медикаментами, коли треба, допомагають фінансово. Та головне – це, звичайно, слово про Христа. Як відомо, після звільнення Слов’янська на відбудову міста приїжджали бригади із Рівненщини та інших областей. Загалом у цьому служінні взяли участь близько півтори сотні братів.

      Зі словом підтримки  до учасників конференції звернувся старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко.  Він також послужив на вечірньому богослужінні Красноармійської церкви, на яке зійшлися євангельські християни з різних церков і деномінацій. Разом молилися і дякували за Слово.

     Сепаратисти цілили саме в євангельських християн

     1 лютого Михайло Паночко в разом із Анатолієм Безкровним відвідав Слов’янськ.

1033_1

«Дороги там дуже розбиті, але ми спокійно доїхали до Слов’янська, де взяли участь у богослужінні в церкві «Преображення» пастором якої є Олександр Павенко, – розповідає Михайло Паночко. – Це той пастор, двох синів якого (Альберта і Рувима), разом з двома дияконами (Володимиром Величком та Віктором Брадарським) закатували бойовики ДНР влітку минулого року».

     У Слов’янську старший єпископ поспілкувався із вдовою та дітьми Віктора Брадарського (на фото), мав бесіду із братерською радою. А також разом з Володимиром Соловйовим, пастором ще однієї слов’янської  церкви «Нове Життя», здійснив екскурсію містом, що постраждало унаслідок бойових дій.

     «Впадає у око ненависть терористів до наших братів-підприємців, чий бізнес бойовики старалися зруйнувати до основи, – розповідає Михайло Паночко. – Саме так  постраждало меблеве підприємство, налагоджене родиною пастора Олександра Павенка:  частину оснащення ДНРовці пограбували і вивезли, а що не змогли вивезти обстріляли і вщент розгромили. При цьому будівлі навколо цехів залишилися майже неушкодженими, що доводить – стріляли цілеспрямовано. Треба сказати, що віруючі церков ХВЄ у Слов’янську мала успіх, як духовний, так і матеріальний, очевидно це і викликало таку сильну злобу і заздрість, у тих хто незаконно підняв зброю, і у тих, хто духовно підтримував і благословляв на такі злочинні дії».

     Сьогодні віруючі церкви «Преображення» (а у ній 300 членів) дякують Богу за те, що Він зберіг їхній Дім молитви. Сепаратисти лише пограбували телерадіостудію, забрали комп’ютерну техніку. Нині служителі вже відновили радіотрансляцію християнських передач.

     Під час богослужінь на сході по-особливому моляться  за мир. Люди хочуть одного – щоб закінчилася війна і швидше загоїлися рани цієї землі.

1033_2

Попередня Міноборони підтвердило право віруючих на альтернативну службу (ДОКУМЕНТ)
Наступна Всеукраїнська Рада Церков закликає віруючих брати участь в обороні Батьківщини

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Волинське об’єднання церков ХВЄ представило свою інтернет-сторінку

3 квітня 2012 року в інтернет-просторі з’явився сайт ще одного обласного об’єднання Церкви ХВЄ України — Волинського.

Новини братерства

«Лише у перший день акції, і лише у Сєвєродонецьку, ми роздали 8 тисяч Євангелій»

   Протягом трьох днів 14-16 жовтня 2015 р, у чотирьох містах Луганської області Сєвєродонецьку, Рубіжному, Кремінній та Лисичанську проходить масштабна євангелізаційна акція. Перша за час воєнних дій на Сході. Організатор цієї акції, яка проходить під назвою «Книга котра змінює життя» – Міжнародна християнська місія «Гедеон».

Новини братерства

Секрети мудрості шукали учасниці регіональної жіночої конференції на Рівненщині

Божа мудрість потрібна всім і кожному. А сьогодні, у час