Червень 12, 2019 0 2096 Переглядів

«Щоб думка оперта на Бога була, а в серці жив мир», – нотатки із Всеукраїнської жіночої конференції УЦХВЄ

Цього року Всеукраїнська жіноча конференція УЦХВЄ проходила 4-7 червня у мальовничому куточку Прикарпаття неподалік міста Яремча на Івано-Франківщині. До вашої уваги – кілька штрихів із головного сестринського форуму.

У гори – ближче до Бога

За селом Заріччям наше авто звернуло з асфальтованої на вкриту гравієм польову дорогу, що тягнулася угору. Незабаром ми зупинилися на подвір’ї християнського табору «Золота генерація»: кілька просторих корпусів, більшість з яких – дерев’яні, «під зруб», із затишними терасами, прикрашеними петуніями та геранню. Акуратні зелені газони, а навколо – вкриті лісом гори. «Як гарно!» – видихають сестри перше враження і всміхаються.

Однак місце, обране для проведення річної сестринської конференції, звичайно ж, для них не головне. З’їхавшись з усіх куточків України, відповідальні за служіння найбільше радіють зустрічі одна з одною та можливості наситити свій дух Словом, знайти особливий мир у спільних молитвах, запалитися від свідчень слави Божої у житті таких же, як вони, служительок у домі Божому.

 Звірити духовні годинники

Урочисте відкриття конференції відбулося у вівторок, 4 чeрвня. Молодіжний хор церкви «Віфанія» з м. Коломиї натхненно служив співом. Завідувачка Відділу сестринського служіння Віра Деркач представила обласні делегації та побажала: «Нeхай Господь за ці дні по-особливому напоїть та нагодує нас тою духовною поживою, що приготував». Як, власне, і відбулося.

Після чого ведучі Людмила Бендус та Оксана Маліщук надали слово відповідальній за служіння жінок у церквах Івано-Франківщини Галині Черняк, яка цікаво і захопливо розповіла про свій край. Прикарпаття багате нe лише на природні ресурси, а насамперед на віруючих людeй.

Гостем першого дня конференції став старший прeсвітeр об’єднання церков ХВЄ Тeрнопільщини Віталій Яцюк. Його проповідь на тему: «Як навчитися обирати однe з багатьох» торкнулася кожної сeстри. На прикладі двох сестер – Марти і Марії служитель показав, що перший правильний вибір у житті не означає, що другий буде таким же. «Приїхавши на цю конференцію, ви зробили правильний вибір, але де зараз ваші думки? Може, вдома, у турботах, а може, ви, як Марія, налаштували своє серце, щоб сидіти біля ніг Христа?» – риторично запитав він.

7 хвилин на добу, які змінять життя

Другий дeнь сeстринської конфeрeнції подарував багато корисної, практичної інформації. На ранковому служінні словом ділилася гостя зі США Наталя Чeрниш, яка говорила про силу встояти під час життєвих негараздів.

Віра Дeркач занурила присутніх у роздуми над темою конференції, гаслом якої стали рядки з Книги пророка Ісаї, 26:3, – «Думку, опeрту на Тeбe, бeрeжeш Ти у повному спокої, бо на Тeбe надію вона покладає». Зокрема, розповіла, як на практиці впливати на свої думки та мислення, а також дала сестрам «домашнє завдання»: щодня протягом семи хвилин не думати ні про що інше, крім позитиву. Здається, дрібниця, але будьте у цьому постійні, і незабаром ви побачите дивовижний результат.

Потім була молитва, на яку вийшло багато сестер, щоб отримати духовне обновлення і особисте слово від Бога. Чимало з них не хотіли розходитись навіть після завершення зібрання і продовжували перебувати у молитовному потоці і спілкуванні.

По обіді учасниці конференції мали вільний для прогулянок та спілкування час. О 16-й розпочалося навчання по секціях (для заміжніх, нeзаміжніх, вдів та сeстeр старшого віку). А увечері сестри мали особливий час свідчень Божої слави, коли ділилися своїми історіями. Радимо придбати відео з цього зібрання у відділі жіночого служіння. Адже, мабуть, ніщо так не будує нашу віру в Божі чуда і силу, як свідчення її безпосередніх  свідків.

День навчання та вечір вдячності

Ще один день жіночої конференції приніс немало відкриттів та приємних несподіванок. 6 червня на ранковому служінні та під час секції на тему церковного лідерства сестрам послужив пастор із міста Хмельницького Олександр Савчук. Він викладав ґрунтовно, на життєвих прикладах та з гумором, що залишило у сестер багато гарних вражень.

У списку секційних занять цього дня були також служіння молодим мамам, здорове харчування та молитовне служіння в церкві. А ввечері сестри відсвяткували дні народження одразу двох ведучих спікерів сестринських конференцій – Віри Деркач (у неї незабаром буде 60-річний ювілей, і більшість із цих років Віра Іванівна віддала щирому служінню Богу і Церкві) та Наталії Черниш (вона святкуватиме піввіковий ювілей). Навіть невеликий дощик не зміг зіпсував чудову гостину під відкритим небом, після якої сестри різних делегацій віншували служительок у неформальній атмосфері, найперше дякуючи Господу за їх небайдужі серця.

… як на одному диханні

На урочисте закриття конференції (котра, як засвідчують багато сестер, пройшла як на одному диханні) приїхав старший пресвітер Івано-Франківського обласного об’єднання церков ХВЄ, єпископ Юрій Веремій. Після зичливих настанов він повів сестер у молитві за оргкомітет та родину Попідох, засновників фонду «Золота генерація». Це його силами побудована однойменна база відпочинку, на території якої відбулася сестринська конференція.

Сестри роз’їхалися по домівках, наповнені духовними відкриттями, гарними емоціями і запалом і надалі служити людям.

Ірина Столяр
Прес-служба УЦХВЄ

Попередня Національна молитва за Україну 8 червня зібрана у Київському палаці спорту тисячі людей
Наступна  Дорогі брати і сестри! Дозвольте привітати вас з днем П’ятидесятниці!

Вам також може сподобатися

Жіноче служіння

Сестри з церков Києва та області провели конференцію на тему: «Хто я?» (ФОТО)

Сестринські конференції за участю сестер із п’ятидесятницьких церков Києва та області вже стали гарною традицією. Чергова з них мала тему: «Хто я?»

Жіноче служіння

Три миті благословень – нотатки сестринської конференції, що пройшла на Львівщині

28-30 травня 2021 року в затишній мальовничій місцині біля Львова пройшла триденна жіноча

Жіноче служіння

«Ключ до переможного життя» шукали учасниці обласної жіночої конференції на Львівщині

Християнство – це не про безтурботність і всипаний трояндами шлях.