Капелани братерства провели навчання на Київщині (оновлено)
Конференція на тему «Особливості служіння капелана та волонтера в умовах війни» відбулася 13-14 травня на Київщині. Більше ніж 60 волонтерів та капеланів з Харківської, Дніпропетровської, Луганської, Запорізької, Рівненської, Хмельницької, Волинської та Львівської областей зібрались разом для того щоб ділитись досвідом, починати нові проекти та підтримати один одного в цей нелегкий час.
Організатором конференції виступив Департамент соціального служіння УЦХВЄ на чолі директором В’ячеславом Когутом. Партнером заходу став благодійний фонд «Підтримка для України», що з початку війни піклується про українських переселенців, проводить евакуацію людей з гарячих точок України, підтримує продуктами та гуманітарною допомогою найбільш вразливі верстви населення, що постраждали від війни – людей похилого віку, інвалідів, одиноких матерів з дітьми та дітей сиріт.
Під час конференції багато уваги було приділено налагодженню зв’язків та співпраці волонтерів і капеланів між собою. Представники різних регіонів виходили на сцену для того, аби розповісти про свій досвід служіння людям у період війни. Також в рамках проведення конференції В’ячеслав Когут презентував свій щойно виданий підручник «Капеланство» та провів навчання, під час якого окреслив основні завдання капелана та волонтера в час війни, а також надав інструменти для вирішення найбільш поширених проблем, з якими стикаються служителі, та шляхи їх вирішення.
«Є різний час у житті. Іноді важливо просто зібратися разом та мати можливість сказати комусь, що в тебе немає сил і тобі потрібна допомога. Це одне з завдань нашої конференції. Щоб ми могли об’єднатися та підтримувати одне одного в цей час війни», – сказав В’ячеслав Когут.
Учасники конференції поділились з нами своїми враженнями:
Сергій Драгунов, м. Кривий Ріг:
«Інформація на конференції була дуже актуальною. Ми знайшли нових партнерів для того, щоб робити ще більше добрих справ. Окрім того це дуже гарний час, коли ми змогли по-справжньому відпочити у колі однодумців. В умовах війни такого часу нам дуже не вистачає».
Олександр Вербинський, м. Нововолинськ:
«Чесно кажучи, не очікував що так доцільно будуть висвітлені теми з волонтерства. Думаю, що такий тренінг корисно було б послухати багатьом волонтерам. Зовсім не шкодую, що поїхав на конференцію».
На завершення всі учасники конференції отримали сертифікати про проходження курсу, подарунок у вигляді книги «Капеланство» та спеціальний одяг волонтера або капелана.
Вам також може сподобатися
Щоденник старшого єпископа: жовтень-листопад 2015
Два останні місяці осені – традиційна пора для церковних Днів Подяки, або як їх ще називають, Свят Жнив. Михайло Паночко протягом цього часу майже щотижня служив на святкових зібраннях то в одній, то в іншій церкві. Брав участь у міжконфесійних заходах, приймав відвідувачів у головному офісі братерства, здійснював закордонні поїздки.
Євангельські Церкви виступають на захист традиційних сімейних цінностей
Рада Євангельських Протестантських Церков України запланувала низку заходів на захист традиційних сімейних цінностей та моральності у суспільстві.
М. Паночко взяв участь у відкритті Українського Дому Біблії
21. 06. 2011. У Києві відбулося урочисте відкриття і посвячення Українського Дому Біблії, побудову якого Українське Біблійне Товариство почало наприкінці 2009 року. Подія стала потрійним торжеством, адже в цей же день виповнилось 20 років від заснування УБТ, до того ж відбулася довгоочікувана презентація четвертого перекладу Біблії на українську мову Рафаїла Турконяка.