Жовтень 8, 2014 0 970 Переглядів

Новий виклик: психологічна та соціальна реабілітація військових, які повертаються із зони бойових дій, став предметом обговорення пасторів Києва

 

     У понеділок, 6 жовтня 2014 р., відбулося чергове засідання пасторського комітету Київського  міського об’єднання ЦХВЄУ. Пастори обговорювали нагальні питання життя церков, серед яких сьогодні одне з перших місць займає допомога переселенцям зі Сходу України та збір і доставка гуманітарних вантажів у зону АТО. В числі нових викликів – соціально-психологічна адаптація військових, які повернувся додому після бойових дій.

     Старший пресвітер Київського міського об’єднання Анатолій Козачок озвучив дані щодо гуманітарної допомоги, наданої постраждалим в результаті військових дій у Донецькій та Луганській областях України. Зокрема, церквами Києва будо зібрано та направлено в зону АТО понад 50 тон гуманітарної допомоги, а саме продуктів харчування, одягу та взуття, засобів гігієни та ін. Церкви столиці прийняли у себе понад 250 переселенців, близько 80 з них уже працевлаштовано. Транзитом через церкви Києва на шляху в інші регіони було прийнято більш ніж 4000 людей, із них приблизно 60% діти.

     Як повідомив відповідальний за роботу в АТО диякон Олексій Федченко, з приходом холодів на перший план виходить питання допомоги із обігрівом в польових умовах: «Солдати мерзнуть, тому просять передати сухого спирту, на якому вони можуть зготуватичай, каву, чи розігріти тушонку. Ми закупили мультиварки, тепер ще треба передати термоси для напоїв та їжі. При харчуванні в сухом’ятку і продуктів іде багато, і стан не той, ніж коли людина поїсть чогось гарячого», – підкреслив Олексій Федченко.

          Новим викликом для церков сьогодні стало питання психологічної та соціальної реабілітації військових, які повернулися із зони бойових дій. З одного боку соціальне служіння ЦХВЄУ має багатий досвід роботи з алко- і наркозалежними людьми: з Богом їх життя разюче змінюється. А з іншого боку залежній людині не треба пояснювати, що вона грішна і потребує помочі згори, тоді як ті, хто повернувся з війни часто почувають себе героями і не відчувають потреби змінюватись. Отже перед служителями церкви стоїть непросте завдання, яке вони сподіваються вирішувати з Божою допомогою.

      У ході робочої зустрічі пастори обговорили також питання навчання служителів сімейного та чоловічого служіння у церквах, про проведення Всеукраїнського дня молитви і посту за Україну 19 жовтня 2014 р. та інші робочі питання.

Попередня Анатолій Козачок: «В Україні потрібен рамковий закон про благодійність, час державі поділитися важелями впливу з церквами»
Наступна Церква села Будки на Волині відсвяткувала 90-річчя

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Рішення Молитовного віче: на Майдані християни молитимуться щонеділі до виборів президента (ФОТО-ВІДЕО)

  16 березня 2014 дощ та вітер не завадив тисячам християн зібратися на головній площі країни для того, щоб разом молитися за мир, єдність, цілісність та суверенітет України.

Новини братерства

Михайло Паночко: «Прошу усіх пам’ятати та іншим сказати: «Цей гріх, з Божою допомогою, людиною може бути подоланий»

Шановні брати та сестри! Поділяючи глибоку стурбованість українського суспільства новинами

Новини братерства

Три семінари на 2500 чоловік або Що спільного у церкви “Святої Трійці” та ноєвого ковчегу?

Делегації з Волинської, Рівненської, Хмельницької та Тернопільської області взяли участь у міжобласній молодіжній конференції Західного регіону, яка відбулася 8.12.2012 у приміщенні церкви “Святої Трійці” (м. Рівне).