5 Січня, 2017 0 1037 Переглядів

Справжнім політиком людину роблять глибокі переконання і принципи, які вона готова відстоювати навіть ціною власного життя

2_main   Усі ми добре знаємо, що відбувається в нашій державі і дуже часто чуємо слово, що викликає у нас негативні емоції, слово – «політика». Дозвольте мені, як представнику Церкви, висловити думки відносно цієї теми.

     Політика – це, насамперед,  побудова відносин між людьми, відносин між країнами. Справжнім політиком, здатним гармонізувати ці відносини,  людину повинні робити глибокі переконання і принципи, які вона готова відстоювати навіть ціною власного життя. Якщо політичний діяч не впливає на відносини між людьми, не робить їх кращими чи чистішими, не стає прикладом для свого оточення та носієм високоморальних принципів – то це не політик, це політикан.

     Що може дати суспільству, Батьківщині, людина, яка бере зобов’язання і не виконує, обіцяє і наробить? Сьогодні в очах людей термін «політик» – цілком девальвований і є на те дуже вагомі причини. Але не про них хочеться говорити. Дозвольте висловити думки про спішну та конструктивну  політику, її основи та принци, закладені в Біблії давни-давно. Власне в ній, у Слові Божім, записані принципи правильних відносин між людьми.

     Перші прецеденти США –  Д.Вашингтон, А. Лінкольн –  прекрасно знали та володіли тими принципами, в результаті була побудована супердержава. На жаль наші політики протягом 25 років не цікавилися тими основами успішної політики. В результаті, маємо те, що маємо. Але є вихід. Можна все поправити – було б тільки бажання та добра воля.

     Щоб бути успішним політиком як цар Соломон, при якому успіх був як у середині держави, так і у відносинах з багатьма країнами тодішнього світу, потрібна:

Мудрість – мудрість яка дарується Богом людині, яка шукає її у просить у Всевишнього  цього чудового дару (Мат.7:7).

Друга – це чесність, без якої нам  довіряти не будуть. Ця складова противиться хабарництву, яке буйним цвітом цвіте в Україні і штовхає до хаосу та соціальних потрясінь.

Третє – треба навчитися говорити правду, любити правду і поступати правосудно – це буде запорукою нашого успіху у всіх напрямках.

Четверте: це – дбати про майбутнє, про завтрашній день, а він у руках молодого покоління. Чим кормиться наша молодь і нашу діти, від того залежить доля нашої держави.  Щоб зростити здорове і мудре та сильне покоління, потрібна здорова пожива, духовна і культурна, а вона є у «Основах християнської етики», яка розроблена шістьма християнськими церквами і затверджена Міносвіти. Але, на жаль, цей предмет не є обов’язковим, а потрібно зробити його обов’язковим. І я глибоко переконаний, що в Україні виростуть  наші «Вашингтони з святим та праведним законом», про яких так мріяв Т.Г. Шевченко.

     Виберімо шлях мудрості, чесності, справедливості і нашому успіху будуть завидувати чимало країн світу, бо таку дорогу рясно благословить Господь, бо інші шляхи Йому не до вподоби!

     З виступу старшого єпископа ЦХВЄУ під час парламентських слухань на тему: «Актуальні питання зовнішньої політики України» 7 грудня 2016 року

Попередня Михайло Мокієнко: «За пару місяців після виходу в друк «Слов'янського біблійного коментаря» люди розкупили 80% тиражу»
Наступна Михайло Паночко: "Закликаю до посту і молитви з 3 по 5 сiчня про Божий захист, прощення і мир в Україні!"

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/chve/chve.org.ua/www/wp-content/themes/trendyblog-theme/includes/single/post-tags-categories.php on line 7

Вам також може сподобатися

Без категорії

Питание для победы

 

2 Там сорок дней Он был искушаем от диавола и ничего не ел в эти дни, а по прошествии их напоследок взалкал. 3 И сказал Ему диавол: если Ты Сын Божий, то вели этому камню сделаться хлебом.4 Иисус сказал ему в ответ: написано, что не хлебом одним будет жить человек, но всяким словом Божиим. (Лук.4:2-4)

Иисус был полностью человеком. Он нуждался в продуктах питания так же, как и мы.

Тем не менее, Его время поста, это не упражнения на выносливость, оно было посвящено общению с Его Отцом в рамках подготовки к Его первой большой духовной битве. Как всегда, сатана думает, что он может найти легкие пути с тем, кто физически слаб. Иисус был очень голоден и опустошен, но с другой стороны, он был голодным, чтобы увидеть правду Божью и поэтому Его Дух был полным (Матфей 5:6).

 

Без категорії

Свидетельство веры!

“Бог наш, Которому мы служим, силен спасти нас от печи, раскаленной огнем, и от руки твоей, царь, избавит. Если же и не будет того, то да будет известно тебе, царь, что мы богам твоим служить не будем и золотому истукану, которого ты поставил, не поклонимся”. (Даниила 3:17-18)

Когда трем друзьям Даниила было приказано поклониться золотому истукану царя Навуходоносора или быть брошенным в пылающую печь, их реакция говорит о силе веры, которую они имели. Хотя они надеялись, что Бог мог бы избавить их, но они не знали, какова будет Его воля. Однако они хотели, чтобы царь знал: что бы ни случилось, они готовы терпеть всё даже до смерти, но они не отрекутся от Бога».

Без категорії

Воскреслий розум

«Що для мене у воскресінні Твоєму, Господи?» Замість традиційних пасхальних штампів пропоную поміркувати, а й справді, що — окрім гарної української традиції з крашанками та святковим хлібом — що ще стоїть за знаменитою фразою «Він воскрес!»?

Тоді розум розкрив їм, щоб вони розуміли Писання.
Лк.24:45