Жовтень 15, 2021 0 1481 Переглядів

Будуємо мости, а не стіни! – слоган осінньої конференції дитячих служителів Рівненщини

8-10 жовтня, поблизу Львова, на базі готельно-ресторанного комплексу «Фазенда на Гончарах» відбулася виїзна конференція для команди відділу служіння дітям та підліткам в Рівненській області. «Служителі-Батьки-Діти. Робота з підлітками» – ось головні теми заходу. Слоганом конференції стали слова: будуємо мости, а не стіни.

Старший пресвітер Хмельницького обласного об’єднання УЦХВЄ Ростислав Мурах та директор Департаменту дитячого служіння Лариса Мурах ділились порадами як працювати із вчителями недільних шкіл, підвищувати авторитет Церкви, будувати відносини зі служителями, батьками, однолітками. Подружжя Галина та Григорій Риба-Ганусин запропонували присутнім чудовий, практичний майстер-клас щодо організації та проведення уроків з підлітками.

Лариса Мурах розповіла про роботу Департаменту, який нараховує майже півтори десятки відділів та провела практичний семінар. «На цій конференції я побачила багато хороших служителів, які націлені працювати. Сьогодні є потреба в роботі із батьками, адже саме їхній вплив на дитину є найбільшим в процесі виховання. Тому вірю, що Бог благословить розвиток дитячого служіння у Рівненській області» –  ділиться враженнями Лариса Феодосіївна.

Ростислав Мурах зауважив, що ціль цього семінару – підбадьорення, заохочення і розгляд особливостей праці з підлітками на сучасному етапі. «Ми розглядали роботу з підлітками в контексті всього церковного служіння. Згідно з дослідженням пастора Тараса Герасимчука, під час якого було опитано 1400 молодих людей нашого братерства, майже 50% молоді, яка нині активно служить Богові, пережили навернення у віці до 12 років. Понад 30% навернулися до Бога у віці від 12 до 18 років. Дослідження показує, що підлітки переживають в такому віці реальне покаяння, хрещення Духом Святим. Тому потрібно звернути особливу увагу на працю з дітьми та підлітками» –  підкреслює Ростислав Миколайович.

За словами служителя, ще один важливий момент: гріх дуже «помолодшав», діти в 13-14 років стають причетними до гріхів, які мають тяжкі наслідки. Тому перше, ніж діти потраплять у спокусу, потрібно подбати про те, щоб вони вже зустрілися з Господом, пережили народження згори. Треба працювати на випередження! «Наша віра видна в наших дітях. Слава батьків – сини синів» – ділиться єпископ.

Учасники конференції мали хороший час для спілкування, обміну досвідом, екскурсії та відпочинку. Отримали цінний досвід та багато позитивних емоцій.

«Підліткове служіння є надзвичайно важливим, а надто – післятабірна робота. Те, що ми чули впродовж цих днів, варто донести до своїх церков і використовувати у своїй роботі», – каже вчитель недільної школи Березнівського району Олена Луцов’ят.

«Такі зустрічі, під час яких йдеться про роботу з підлітками, важливі насамперед тому, що підлітковий вік – це період значних змін у житті кожної дитини, період становлення особистості. Важливо в цей період зберегти дитину в церкві і допомогти їй обрати вірний життєвий шлях. І такі конференції дають можливість обмінюватися досвідом та збагатитися новими знаннями», – ділиться враженнями конференції вчитель Недільної школи м. Дубна Ірина Геніш.

Учасник  конференції Андрій Іванюк додає, що підлітковий вік є надто складним, адже в цей період організм зазнає значних змін. Тому робота з такими підлітками потребує особливої підготовки. Найперше служителям варто стати друзями для своїх підопічних, побудувати з ними щирі відносини.

«Такі зустрічі запалюють, дають енергію, бажання служити. Інколи в роботі, за повсякденними справами, ці речі відходять на другорядний план. Але опісля, побувавши на подібних конференціях, основні цілі служіння знову стають в пріоритеті», – зазначає вчитель недільної школи церкви «Божого Спасіння» м. Рівне Софія Казмірчук.

«Ми дуже вдячні Богу, що побували на конференції! Несучи дитяче служіння, ми опинилися в ситуації, коли опустилися руки, ми не знали як діяти далі. Однак тепер відчули, як Бог по-особливому благословив нас, утвердив у вірі, запалив бажання і дав сили нести це служіння далі», – розповідає подружжя вчителів недільної школи церкви м. Сарни Ольга та Сергій Довжики.

«Тут зібралися ті, хто на даний час працює з дітьми, і хто хоче вдосконалюватися у своїй роботі. Бо потрібно вміти будувати стосунки зі служителями, батьками, вчителями, друзями. Ми вчилися знаходити підходи до підлітків. Щиро дякую всім, хто відгукнувся та хто посприяв, аби дана конференція стала можливою», – каже завідувачка відділу недільних шкіл Рівненської області, організатор заходу, Оксана Рощук.

Пастор церкви с. Великі Цепцевичі, координатор табірного служіння в області Михайло Бузян ділиться: «Дуже приємні спогади про  конференцію. Ми мали гарний відпочинок, навчались та досліджували працю з підлітками крізь призму Слова Божого». За його словами, актуальним є озвучене питання про необхідність комунікації вчителів Недільних шкіл зі служителями церков. «Я дуже збагатився, і готовий надихати інших», –  підкреслив  служитель, розповідаючи про захід.

Учасники конференції високо оцінили ефективність таких виїзних зустрічей для вчителів недільних шкіл та працівників табірного служіння. Особливо надихає для подальшого служіння приклад  колег, які не зупиняються на досягнутому, а долаючи труднощі, йдуть вперед, шукають відповіді на виклики сьогодення.

Олександр Геніш

Попередня Жіночий молитовний сніданок провели сестри в Тернополі  
Наступна «Християнські табори для людей з порушеннями слуху – це осередок прийняття і любові» - Павло Смаль

Вам також може сподобатися

Новини братерства

«Діяльність Церкви під час війни вселяє віру в нашу перемогу» – Михайло Паночко

Про те, як громади УЦХВЄ пережили рік військових лихоліть, з

Новини братерства

Що пам’ятають води «Одеського Йордану»

Серпень місяць щедрий на водні хрещення. До селища Олександрівка поблизу Одеси, 9 серпня ще зранку почали з’їжджатися віруючі. На березі місцевого лиману, який християни давно вже прозвали Йорданом, розташувалося кілька палаток біля яких юрбилися люди.     

Новини братерства

Вийшов друком черговий, четвертий, номер журналу «Благовісник»

В переддень Різдвяних свят вийшов друком останній, четвертий, у цьому