Жовтень 19, 2021 8 1045 Переглядів

«Християнські табори для людей з порушеннями слуху – це осередок прийняття і любові» – Павло Смаль

Департамент служіння людям з порушеннями слуху УЦХВЄ активно використовує таку форму соціальної роботи як табори відпочинку. Восени – час підбивання підсумків, тож ми попросили директора Департаменту Павла Смаля підсумувати результати роботи та розповісти де і  які заходи було проведено. За його словами близько 250 осіб з порушеннями слуху цього року відчули особливу  атмосферу  християнських таборів.

«Літо було дуже насиченим. Наші перекладачі жестової мови, глухі та слабочуючі віряни, а також небайдужі члени церков доклали максимум зусиль аби Добра Звістка поширювалася серед людей з порушеннями слуху», – говорить  Павло Смаль.

У різних куточках України проходили християнські табори та одноденні зустрічі для людей з порушеннями слуху.  Усі програми розроблялися з урахуванням вікових та психолого-фізіологічних особливостей учасників. Табори проходили у м. Маріуполь, м. Бердянськ, м. Ковель, м. Київ, м. Львів та Рогатинському районі Івано-Франківської області. Учасниками таборів були люди з усієї України.

У Маріуполі учасниками табору були дорослі. Тема «Ті, що біжать за нагородою»  дала можливість глибше осягнути питання віри, благодаті та християнських чеснот. У Завіт з Богом через святе водне хрещення вступили 4 людини.

У Бердянську співробітники благодійного фонду «Кольори тиші» провели табір для дітей з порушеннями слуху. Тема табору  «Твоя морська подорож»  була розроблена працівниками фонду спеціально для цього проєкту та мала унікальний характер світогляду та культури глухих людей.

У Ковелі учасниками табору були люди різного віку. Табір проводили люди з порушеннями слуху за підтримки сурдоперекладачів. Обговорювали багато християнських тем, які об’єднувалися у одну загальну: «Дивні діла Твої і душа моя знає про це».

У Києві було проведено зустріч для підлітків та молоді. Присутні мали змогу обговорити тему: «Мій найкращий Друг Христос».

На Галичині громадська організація «Львівська майстерня щастя» провела табір для молоді. Роздуми над темою «Хто такий християнин?!» розділили на підтеми, що дало змогу якісно донести інформацію до людей з порушеннями слуху. Також було організовано походи та екскурсії,  які забезпечили умови для проведення індивідуальних бесід-євангелізацій.

Перебуваючи у таборі на Франківщині (Рогатинський район) підлітки та молодь спілкувались на тему: «Христос у твоєму житті».

Неодмінними елементами кожного табору були спільні молитви,  служіння, Біблійні уроки, корисні майстер-класи, бесіди біля вогню, ігри та розваги.

«Християнські табори для людей з порушеннями слуху стають місцем зближення і здруження, – говорить Павло Смаль. – Кожного разу складається враження, що зібралась одна велика сім’я.  Спілкування,  Біблійні уроки,  спільні інтереси, атмосфера прийняття та розуміння  набувають особливої цінності для цих людей, особливо ж в період після карантину. Дякую Богу за Його благословення і підтримку, а також волонтерам, які відгукнулися на прохання про допомогу» –  ділиться служитель.

Оксана Сухарина, Дар’я Огуля

Попередня Будуємо мости, а не стіни! – слоган осінньої конференції дитячих служителів Рівненщини
Наступна Як одесити святкували День подяки

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Американські військові капелани допоможуть українським церквам налагодити реабілітацію воїнів, які повернулися із зони АТО

   Уперше про навчання українських капеланів із залученням американських експертів зайшла мова у жовтні 2014р., коли старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко…

Новини братерства

Поки українці читають, ми будемо пропонувати їм надруковане Слово

Служителі ЦХВЄЦУ взяли участь в регіональній конференції міжнародної організації «Кожен дім для Христа».

Новини братерства

«Якщо віриш Богу, то служиш всім серцем!» – свідчення місіонера Сергія Секана

«Я вдячний Господу Ісусу Христу, який спас мене! Насамперед, дякую