Серпень 1, 2022 0 585 Переглядів

Водні хрещення у розпалі – на Рівненщині сотні людей присвячують життя Господу

Літня пора у церквах християн віри євангельської, так склалося вже традиційно, характеризується двома особливостями: проведенням дитячих таборів та водних хрещень. На Божій ниві канікул немає.

Отож, пропонуємо екскурсію у церкви Рівненської області, де цьогоріч відбувалися водні хрещення. Відразу зауважу, що це не всі церкви, де відбувалося дане свято, а лише ті, які надали нам інформацію та фотоматеріали. Також пора водних хрещень ще продовжується, і в деяких громадах це свято ще попереду.

Розпочинає наш марафон церква с. Переброди Дубровицького району (нині – Сарненського), в якій 19 червня 16 людей вступили в завіт з Господом. На хрещенні були присутні старший пресвітер УЦХВЄ Рівненщини Олександр Коток та старший пресвітер району Василь Хомич.

Наступної неділі, 26 червня, свято водного хрещення мала церква с. Корнин (охрестилися четверо людей).

Неймовірну радість відчували брати та сестри церкви с. Воронки. Адже тут в завіт з Господом забажали вступити декілька десятків новонавернених.

Цієї ж неділі водне хрещення відбулося в церквах с. Рафалівка, Полиці, Лозки. На зібранні були присутні старший пресвітер УЦХВЄ Рівненщини Олександр Коток, старший пресвітер району Сергій Секан та служителі сусідніх церков. Співом служив хор церкви с. Рафалівка. «Незважаючи на складні, небезпечні часи, люди отримують спасіння і Церква Божа будується!», – зазначив старший служитель обласного об’єднання Олександр Адамович.

Церква «Святої Трійці» м. Рівне свято хрещення провела на озері Басів Кут 3 липня. Більше тридцяти людей заключили завіт з Господом. На зібранні був присутній старший пресвітер району В’ячеслав Марчук та інші служителі навколишніх церков.

Подивитися на те, як відбувається це священнодійство у віруючих, прийшли навіть жителі міста.

У Церкві «Христа Спасителя» м. Костопіль в завіт з Господом вступили 15 людей. На зібранні були присутні старший пресвітер обласного об’єднання Олександр Коток, старший пресвітер району Петро Каплюк та пресвітери церков району.

У церкві ХВЄ м. Здолбунів десятеро людей вступили в завіт з Господом, прийнявши святе водне хрещення. На зібранні були присутні пресвітер церкви смт. Мізоч Григорій Кибукевич та служителі місцевої церкви.

3 липня водне хрещення відбулося також в церкві с. Довговоля, де охрестилися 12 людей. На зібранні були присутні регіональний служитель Степан Килюшик, районний служитель, пастор помісної церкви Сергій Секан та інші служителі.

У церкві ХВЄ м. Радивилів 13 людей пообіцяли Господу служити в доброму сумлінні. У зібранні взяв участь гурт «Авен-Єзер», були присутні гості, служителі з інших церков.

Цього ж дня водне хрещення відбулося в церкві с. Лютинськ Дубровицького р-ну. Вступили в завіт з Господом п’ятеро людей. Зібрання пройшло за участю районного служителя Василя Хомича та пастора місцевої церкви Анатолія Войтовича, а також гурту євангелистів «Благовісник».

10 липня радість спасенних душ розділили в церкві с. Обсіч.

Водне хрещення відбулося в церкві ХВЄ с. Іллін. Восьмеро людей вступили в завіт з Господом.

Подвійне свято 10 липня відбулося в церкві «Благодать» м. Вараш. Тут на пресвітерське служіння був рукопокладений Ігор Овечко. Також цього дня в церкві відбулося водне хрещення, під час якого 45 людей вступили в завіт з Господом.

На служіннях були присутні старший єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко, заступник старшого  пресвітера УЦХВЄ Рівненщини Степан Килюшик, старший пресвітер району Сергій Секан та інші служителі.

Недільний день, незважаючи на похмуру погоду, радісним виявився і для церков Дубенщини. Водне хрещення відбулося в церкві ХВЄ с. Панталія, куди долучилися також церкви м. Дубно та с. Стара Миколаївка. На святі були присутні старший пресвітер Дубенського району Вадим Савченко, пресвітери Петро Марчук та Микола Лошашак, а також інші служителі.

В с. Звіздівка 13 людей заключили завіт з Господом. На зібранні був присутній старший пресвітер Костопільського р-ну Петро Каплюк.

18 людей вступили в завіт з Господом в церкві с. Перетоки. Приймали участь в хрещенні також церкви с. М. Стидинь, Яполоть та Головин.

Вже традиційно водне хрещення проводять спільно три міські церкви м. Сарни. У завіт з Господом цьгоріч вступили 49 братів і сестер. Урочисте зібрання відвідав та послужив проповіддю Божого Слова заступник старшого пресвітера обласного об’єднання Олександр Кузьмич.

10 липня на річці Горинь відбулося водне хрещення церкви «Божого спасіння» м. Рівне.

Вже через неділю, 17 липня, водне хрещення відбулося у церквах с. Смордва та смт. Млинів. Загалом четверо людей присвятили життя Господу. На святі були присутні старший пресвітер району Василь Кудрик, пресвітери Микола Горич, Євген Козак, Леонід Полицяк, гурт «Благовісник» з м. Сарни.

Незважаючи на дощову погоду, в цей день водне хрещення відбулося в  с. Глинне, під час якого 49 людей пообіцяли служити Богові. Також сюди приєдналася церква с .Хміль (охрестилися двоє людей). Співом служив місцевий хор. На святі були присутні старший пресвітер УЦХВЄ Рівненщини Олександр Коток, старший пресвітер району Михайло Лесковець, заступник районного пресвітера Петро Карповець та інші служителі.

Водне хрещення відбулося також в с. Батьків та с. Боратин. П’ятеро людей вступили в завіт з Господом. Співом служив гурт з с. Заруддя разом з Степаном Євтушенко. Також були присутні старший пресвітер району Микола Кондратюк, служителі В. Креселюк, Д. Демчук, В. Касянчук, С. Ковальчук, Б. Кравчишин, О. Мілохін, В. Дрегер.

А ще водне хрещення відбулося в церквах с. Перенятин та Деражне. До заповіді Господньої долучилися також баптисти. Співом служив гурт Боришкевичів з с. Деражне. На зібранні були присутні старший пресвітер району Микола Кондратюк, служителі С. Ковальчук, В. Креселюк, В. Касянчук, О. Мілохін, Б. Кравчишин та служителі баптиських церков.

На зібранні в с. Деражне були присутні заступник старшого пресвітера УЦХВЄ Рівненщини Олександр Чернюшок, старший пресвітер району Петро Каплюк та інші служителі.

24 липня відбулося спільне хрещення церков с. Великий Мидськ та с.Гута. На служінні співом служили два гурти церкви с. Гута та проповідували служителі навколишніх церков. Зокрема, на зібранні були присутні Анатолій Лещик, Микола Новак, Володимир Давидюк, Василь Колдун та інші.  Хрещення приймало 12 людей.

В церкві «Нове  життя» с. Любахи розділити радість заповіді Господньої приїхали старший пресвітер району Сергій Секан, пресвітери церков Ігор Овечко, Сергій Дацький, Станіслав Милтанов та інші брати. Співом служив гурт  церкви «Благодать» м. Вараш.

24 липня відбулося водне хрещення в церкві с.Ясногірка Сарненського р-ну. В завіт з Господом вступили 26 людей.

Також в цей день водне хрещення відбулося у церквах смт. Зарічне, с. Речиця, Мутвиця та Серники. На зібранні були присутні старший пресвітер УЦХВЄ Рівненщини Олександр Коток, старший пресвітер району Василь Козяр та пресвітери інших церков.

Церква Христова продовжує зростати! Незважаючи на значну еміграцію внаслідок війни, на часи нестабільності та тривоги, люди навертаються до Бога і ряди Божої Церкви поповнюються все новими людьми.

«Маю обнадійливе слово до вас, дорогі брати та сестри: Бог готовий зробити великі речі над Україною. Отож, будьмо готові бути учасниками Господньої справи, – каже Олександр Коток. – Запевняю вас, дорогі вірні Господу, а також атеїсти: заповідь водного хрещення буде продовжуватися аж до Другого приходу Ісуса Христа. Євангелія буде проповідуватися. «Хто увірує й охриститься, буде спасений, а хто не ввірує засуджений буде» (Мар.16:16)».

Олександр ГЕНІШ,
редактор газети «За віру Євангельську»

Попередня За п’ять місяців майже 150 рейсів з гуманітарною допомого відправили на схід церкви Березнівського району Рівненщини
Наступна У неділю церкви семи сіл Лановецького району на Тернопільщині провели водне хрещення

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Рада Церков пояснила депутатам свої зауваження до Стамбульської Конвенції

   Представники Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій вважають, що ратифікація Стамбульської Конвенції несе в собі серйозні ризики для українського суспільства та сім’ї…

Новини братерства

Представники церков заявили про посилення релігійних утисків на Донбасі

      Усі церкви, за виключенням УПЦ (Московського патріархату), зазнають утисків та не мають можливості вільного ведення релігійної діяльності на територіях Донбасу, які контролюються бойовиками.

Новини

«Церква визначена Богом змінювати клімат у суспільстві на краще» – пастор-місіонер Володимир Бобик

Сьогодні, в час повномасштабної війни, в Україні з’явилися люди, які мають потребу